Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witam poświątecznie :wit .


Jak zwykle święta zleciały bardzo szybko ;:224 . Pogoda była po prostu fatalna ;:222 . Całe szczęście ,że od dzisiaj jest już trochę cieplej ;:215 . Dzisiaj kopałam doły pod róże bo jutro spodziewam się dostawy ;:108 . Poza tym trochę ogarnęłam jedną rabatę i posadziłam trochę lilii ;:224 . Wróble szaleją i styropian sypie się na potęgę w związku z czym już nie możemy dłużej czekać i zamówiliśmy fachowców żeby wykonali nam podbitkę. Żałuję, że nie zrobiliśmy jej od razu ;:222 . No ale jak to czasem bywa człowiek jest mądry po fakcie .


Obrazek


Kasiu na szczęście pogoda jest już ciut ładniejsza i temperatury wyższe ;:138 . Gizelka ma przed sobą trzeci sezon u mnie. Wydaje się, że ładnie przezimowała i zobaczymy co pokaże tego roku. Przesyłam spóźnione podziękowania i pozdrawiam :wit .


Ależ cieszą mnie te zielone liście ;:138 .

Obrazek


Lenko święta były okropne ale dzisiaj jest już dużo lepiej . Co prawda dzisiaj wiatr jeszcze wieje ale temperatury wyższe i słońce świeci ;:3 . Ja czekam na przesyłkę i też w najbliższym czasie będę sadziła róże. Doły już mam wykopane więc połowa roboty za mną ;:224 . Róże będę nawoziła po cięciu, czyli za jakieś dwa tygodnie a z pryskaniem to się zobaczy bo jeszcze
pogoda nie pozwala, jak nie zim no to wiatr ;:222 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Kasiu-kasia100780 trochę po czasie ale dziękuję ;:196 .


Obrazek


Lucynko o tak, wiosna już jakby jest . Dzisiaj pogoda wreszcie wiosenna i bardzo się z tego powodu cieszę. Tobie również słoneczka i wiosny życzę :wit .


Obrazek


Agnieszko święta miło spędziłam al jak zawsze czas zbyt szybko leciał . Pogoda natomiast była okropna i dobrze, że od dzisiaj jest już dużo cieplej. Ja ju dzisiaj pracowałam w ogrodzie i troch endorfin uwolniłam ;:138 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Małgosiu ja też mam nadzieję, że zima dała za wygraną. Dzisiaj mamy na prawdę fajny dzień mimo tego wiatru . Cola bardzo szybko rośnie ;:oj . Jest z nami od 2 miesięcy a urosła kolosalnie. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak równiutko, w linii posadzone ;:oj Czy ty sadziłaś te cebule ze sznurkiem i poziomicą? :lol:
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinka ale nakopałaś dziur ;:306 ;:306 ;:306 Jak po granatach to wygląda :;230
U mnie dziś prawdziwa wiosna była więc też korzystałem i popracowałem :)
Dziś róże wkopałem do gruntu. Niech rosną już w ziemi. Ma być ciepło więc czas najwyższy :)
Powoli przyroda budzi się z zimowego snu ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam i czekam na fotki róż :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ile Ty tych róż kupiłaś, bo nie wiem, czy źle widzę, czy tych dołów jest bardzo dużo :shock:
Rabatki pięknie się już zazieleniły a pierwsze krokusy i inne kwiatuszki sprawiają niesamowicie dużo radości :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Mati sadziłam na oko :lol: ,ciekawa jestem tylko jak to będzie z kwitnieniem i doborem odmian ;:173 . Czas pokaże jak mi z tym wyszło ;:108 .


Piotrek mój eM stwierdził, że z okna to jak kretowiska wygląda :;230 . Ja mam nadzieję, że róże posadzę w tym tygodniu. Jedna paczka w drodze a na drugą czekam ;:108 . Pogoda w końcu się poprawiła więc mam nadzieję, że wiosna wreszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze ;:138 . Pozdrawiam :wit .


Wiolu dziur jest 15 ;:224 ,ale to praktycznie same malutkie rabatówki więc myślę, że jakoś się pomieszczą. Masz rację, teraz każdy kolor jest na wagę złota i cieszę się niezmiernie ;:138 . Słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko zaszalałaś z różami, ja zamówiłam 5 szt i nie mogę się doczekać :)
Od jutra ma być 15 stopni :heja :heja
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale zrobiłaś na rabacie krajobraz księżycowy. :D
Pochwal się, jakie róże kupiłaś.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ;:196
Ale się zagapiłam a tu już tyle stron nowego wątku powstało. ;:223
Jak pięknie wschodzą Twoje roślinki. Tyle masz już kwitnących roślin, nawet irysków.
Moje dopiero z ziemi wychodzą. Ale nic dziwnego, skoro dopiero świąteczny deszcz trochę zmył leżący śnieg.
Kiedyś też posadziłam nowe róże wiosną i mój małżonek, jak odsłaniał rano roletę to przeraził się ,
ile to kopców zrobił nam jakiś kret w ogrodzie. :;230 A to tylko ja, posadziłam cichcem nowe panny. :lol:
Jutro też chyba w końcu i u nas będzie pogoda dobra na prace ogrodowe.
To i Tobie życzę owocnych działań na rabatkach. ;:215
:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ty Ewelinko sadzisz róże a ja dzisiaj zabieram się za ich cięcie. Nie wszystkie wyglądają dobrze. :(
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :wit Nadrabiam poświątecznie i odwiedzam nowootwarte zaprzyjaźnione wątki. 15 róż ;:oj ;:215 Umknęło mi jakie zamówiłaś, więc jakbyś miała jakąś listę, to proszę wklej.
Wiosenne cebulki już pięknie zdobią, moja uwagę zwróciły fioletowe iryski żyłkowane. Musze się za takimi rozejrzeć. :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

No to poszalałaś przy zakupach!!! Tyle sadzenia ;:oj
Dołki jak dziury w serze. ;:306 A Cola nie była chętna pańci pomóc kopać? ;:306
Dziś zapowiada się piękny dzień. A mnie połamało i mogę tylko delikatnie popracować. ;:222 Mam w planach powycinać suche badyle i obciąć hortensje bukietowe oraz trawy.
Cudownego dnia ci życzę kochana. Dużo ;:3 .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Oho, widzę, ze jesteś już gotowa na nadejście wiosennych przesyłek ;:138 Ja czekam tylko na jedną paczkę, ale rabatę też już dla niej skopałam, myślę sobie, że wykopanie wcześniej dołków to dobry pomysł ;:215 Jak się jeszcze oznaczy, co gdzie posadzić, to potem pewnie w moment jest posadzone, ledwo kurier drzwi za sobą zatrzaśnie :lol: Tulipanki już wyglądają bardzo obiecująco :tan
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj mamy bardzo ciepły dzień ;:138 . Na termometrze z północnej strony mam 19 stopni ;:215 . Byłam w ogrodzie trochę popracować ale szybko wróciłam. Pomyślałam, że jednak już czas najwyższy na odgarnianie kopczyków i zabrałam się za przycinanie róż jednak nie mogłam tego wytrzymać psychicznie i musiałam wrócić. Moje róże zniosły tegoroczną zimę ciężko, żeby nie napisać tragicznie . Większość cięłam do kopczyka a dwie sztuki wylecą na pewno. Jestem zawiedziona. Moja Iceberg Climbing, która rośnie przy przejściu miała tego roku dać burzę kwiatów a przymarzła praktycznie do zera . Chyba zbyt optymistycznie zabrałam się za uprawę róż . Niby nie mieszkam w szczerym polu bo obok mam zabudowania ale jednak mój ogród osłonięty nie jest i teraz są rezultaty . No nic, koniec tego biadolenia. Aktualnie oczekuję na kuriera, który ma pojawić się między 11 a 13 więc liczę na to, że gołe korzenie poprawią mi nastrój ;:173 . Mam nadzieję, że róże jednak ładnie się odbudują i jakoś to będzie . Oby, bo nie chcę stracić motywacji do ich uprawy .


Kasiu tym razem postawiłam na odmiany, które już mam i urzekły mnie swoimi kwiatami. U mnie jest już dzisiaj 19 stopni ;:138 . Oby tak dalej. Pozdrawiam :wit .


Aga Z fakt- rabata nie wygląda teraz zbyt dobrze ;:131 ale może w sezonie będzie ok. Czas pokaże bo z tą rabatą mam największy kłopot. Wymyśliłam sobie takie coś różano- bylinowe i ciągle tam coś zmieniam i nie mogę dojść do ładu i składu. Misz- masz totalny . Jesienią wywaliłam z tamtej rabaty żółte i czerwone rośliny i całość ma mieć romantyczny klimat w kolorach bieli, fioletów, różu. Zobaczymy co tego roku mi wyjdzie :;230 . Co do mojego zamówienia to tak : 2x Baronesse, 2x Princes of Wales , 3x Bailando , Lavender Ice , Laguna, Rose de Tolbiac, 2x Stephanie Baronin zu Guttenberg, 2x Knirps i Pastellę. Pozdrawiam :wit .


Krysiu nic nie szkodzi ;:196 . Dobrze, że dotarłaś - lepiej późno niż wcale . Kretowiska nie wyglądają dobrze ale liczę, że za kilka miesięcy w ich miejscu będą kwitły różane krzaczki . Teraz mamy piękną pogodę i mus korzystać. Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę słoneczka ;:196 .


Małgosiu nie wytrzymałam i również przycięłam część róż. Niestety większość baardzo mocno . Niezawodne okazały się historyczne, które w całości są zielone. Oby u Ciebie było lepiej ;:196 .


Moniko nazbierało się tych róż i mam nadzieję, że mnie nie zawiodą. Listę masz powyżej przy odpowiedzi do Agnieszki ;:108 . Postawiłam raczej na rabatówki . Część odmian mam już u siebie i tak mi się spodobały, że domówiłam kolejne. Oby tylko wszystko zgadzało się odmianowo. Te fioletowe iryski to w jakimś mixie musiałam mieć bo mam tam taki właśnie misz- masz kolorystyczny. Pozdrawiam :wit .


Olu pogoda dopisuje ;:138 . Cola coś tam próbowała łapą macać ale jak jej mówiłam " nie wolno ' to nawet się słuchała :lol: . Dzisiaj przy cięciu róż leżała na ziemi i pilnowała mnie także nie jest tak źle. Myślałam, że będzie gorzej ;:224 . Fakt - chodzi mi po rabatach ale z takim wdziękiem i finezją, że omija wszystkie rośliny :;230 . Fajnie gdyby nauczyła się chodzić tylko po trawniku ale to trudna sztuka. Ja hortensje już mam dawno przycięte. Dziś wycięłam trawy i część róż ale jestem raczej zawiedziona. Słabo mi przezimowały . Oby u Ciebie było lepiej. Pozdrawiam i wracaj do zdrowia bo kręgosłup potrzebny .


Agnieszko staram się wykopywać sobie wcześniej doły pod róże i wtedy idzie mi dużo szybciej. Nie muszę zastanawiać się - gdzie to posadzić ? tylko od razu sadzę w dziurze. Róże będę sadziła jutro bo dzisiaj muszę im korzenie namoczyć. Mam nadzieję, że dzień będzie równie ładny jak dzisiaj. Pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam i słonecznego popołudnia Wam życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”