Parzeniszcza Harviego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Piękne wspomnienia i wcale nie tak znowu "nieliczne" ;:138 ;:138 Małe roślinki a już tak pięknie się zaprezentowały dziękując za dobre traktowanie. Oby w tym sezonie było jeszcze lepiej - kwieciściej :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Lobivia haematanha v. chorrillosensis LT 113 - to jest to ;:215
Ale cała reszta też doskonała, brawo!
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Na wstępie podziękuję w imieniu moich podopiecznych.
blabla pisze:Roślinki wyglądają znajomo tylko znacznie ładniejsze niż u mnie.
Muszą wyglądać znajomo. Nie może być inaczej bo wszystkie rośliny z ostatniej serii zdjęć przyjechały do mnie z Gdańska. ;:304
Głównie jako takie podlotki.

Obrazek
Lobivia wrightiana f. chilensis KK 641 doniczka 4x4cm 2015 rok...

...trochę cierpliwości i już...
...dwa lata później. Doniczka 5x5cm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DAK pisze:Najbardziej wpadł mi w oko ten mały baldianek o tak intensywnym kolorze kwiatu (Tomek powiedziałby w kolorze wołowiny) - mnie te najurodziwsze egzemplarze powypadały i zostały takie trochę byle co, ale i tak je kocham, bo to od nich moja kolekcja gymnolowa się zaczęła.
Też mi kilka marketowców zostało i sentyment do nich. Kiedyś je pokażę.

Phacops pisze:słuszny rodzajowo kierunek :)
Lobiwie to kierunek poboczny. Trzon kolekcji rośnie tu ;:172 :
Obrazek
i tu
Obrazek
oraz tutaj. Część tegorocznych wysiewów. ;:303
Obrazek
A jeszcze troszkę trochę starszych siewek jest na zimowisku. Zdjęcia brak. ;:224

Phacops pisze: Lobivia aurea v. shaferi czy inne silnie idące w odrosty gatunki to jak im dać przestrzeń potrafią pięknie niemal każdą przestrzeń tylko dać im szansę.
Na zdjęciu nie widać ale moje zaczeły właśnie w zeszłym roku wypuszczać całe rzesze odrostów. Będą niezłe kępy.

PiotrAPD pisze:Widać, że stoją na bardzo słonecznym stanowisku bo kaktusy wyglądają doskonale :)
Miałem nie pokazywać, bo brzydkie, ale ehhh, niech będzie. Pełne nasłonecznienie od 9 do 17.
Jedno z parzeniszcz.
Obrazek
Jest jeszcze drugie, a koniecznie trzeba na dniach skonstruować trzecie, bo nie będzie gdzie roślin wynieść.

XENOFOBIA25 pisze:Dotąd zawsze kaktusy kojarzyła mi się z relikty PRL-u bo były u wszystkich ciotek na parapetach ale muszę przyznać, że zmieniam zdanie- imponująca kolekcja:-)
Mi PRL-owska flora domowa kojarzy się raczej z paprotkami. ;)

gracesz pisze:Piękne wspomnienia i wcale nie tak znowu "nieliczne" ;:138 ;:138 Małe roślinki a już tak pięknie się zaprezentowały dziękując za dobre traktowanie. Oby w tym sezonie było jeszcze lepiej - kwieciściej :-)
Z każdym rokiem powinno być lepiej. Roślin przybywa, kolejne stają się zdolne do kwitnienia, a te już do tego zdolne, robią to coraz obficiej. Rebucjowate i niektóre lobiwki już szykują pąki.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Harvi pisze:Lobiwie to kierunek poboczny. Trzon kolekcji rośnie tu ;:172 :
A gdzie jest jakiś plan sytuacyjny z opisem? 8-)

Widoki pierwsza klasa! ;:215
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Harvi pisze:Miałem nie pokazywać, bo brzydkie, ale ehhh, niech będzie. Pełne nasłonecznienie od 9 do 17.
- ja nic nieładnego nie widzę, a wręcz przeciwnie, ;:oj ogromną ilość roślin bardzo zadowolonych z miejscówki, którą przygotował im Opiekun. Tematem głównym fotki są rośliny i im się przyglądam patrząc na fotkę, pozostałe elementy to tylko dodatek, który nam patrzącym może - nie musi się podobać "grunt", że rośliny to lubią i wspaniale rosną, dużo słońca, duża wolna przestrzeń, dużo świeżego powietrza ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Mnie się podoba. ;:333

Tak naprawdę zazdroszczę takich warunków do uprawy roślin - jednak uprawa balkonowa to tylko namiastka tego co można dla swoich ulubieńców zrobić. :roll:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Fantastyczne parzeniszcza ;:333
Już masz sporo roślin a kolejna armia sieweczek rośnie ;:204 Oj będziemy podziwiać razem z Tobą jak rosną i kwitną ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Zarąbiste parzeniszcza :!: pełne nasłonecznienie i piękna kolekcja ;:138
Takie zdjęcia poprawiają humor w ponury dzień ;:136
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

onectica pisze:A gdzie jest jakiś plan sytuacyjny z opisem? 8-)
Jest w posiadaniu sztabu generalnego. :lol:

U Tomka w wątku przewinął się temat parodii to pokażę jak ten rodzaj radził sobie u mnie w zeszłym roku.

Obrazek
Obrazek
Parodia berchtii TB 458.2

Obrazek
Zadebiutowała Parodia cachiana ME 88 Bardzo mi się spodobała.

Obrazek
Obrazek
Parodia cachiana ME 88

Obrazek
Obrazek
Parodia glischrocarpa f. guachipasana TB 416.1

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parodia glischrocarpa v. cebilarensis TB 417.1

Obrazek
Obrazek
Parodia lauii Kwitnie pojedynczymi kwiatami późnym latem, ale za to kiedy jeden przekwita pojawia się zaraz następny. W zeszłym roku taki festiwal trwał ze 3 tygodnie, a jakiś spóźniony pączek rozwinął się już na zimowisku na początku listopada. :)

Obrazek
Obrazek
Parodia malyana v. rubriflora

Obrazek
Obrazek
Parodia mercedesiana Z roku na rok kwitnie coraz obficiej.

Obrazek
Obrazek
Parodia riojensis TB 452.2

Obrazek
Obrazek
Parodia rubristaminea TB 415.1 To roślina z kwiatami-rozczochrańcami.

Obrazek
Obrazek
Parodia rubristaminea TB 415.1 A to już inny egzemplarz.

Obrazek
Obrazek
Parodia samaensis HTH 39

Obrazek
Obrazek
Parodia sanguiniflora forma TB 445.2

Obrazek
Parodia schuetziana

Obrazek
Obrazek
Parodia setifera v. nova ME 97 Poszczególne osobniki różnią się od siebie odcieniem kwiatów.

Obrazek
Parodia setifera v. nova ME 97

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parodia subterranea f. ladae TB 65.4

Obrazek
Obrazek
Parodia weberiana TB 420.1

Obrazek
Obrazek
Parodia weberiana TB 422.1

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parodia winbergii TB 722.1 Następna debiutantka i równie śliczna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parodia zecheri Podobnie jak u P. lauii bardzo "wydajna". Jedne kwiaty przekwitają, a rozwijają się kolejne.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Co za pokaz! ;:oj ;:oj
I tylko zapytam: dlaczego dopiero teraz?? ;:218

Jak ja się cieszę, że ktoś (oprócz mnie) interesuje się tym pięknym, niedocenianym rodzajem. Dzięki Tomkowi otworzył się dla nas rynek na wspaniałe, nowe egzemplarze parodii. Chwała mu za to! ;:180
Teraz w kilku już kolekcjach można oglądać te roślinne klejnoty.

Trudno z tu pokazanych którąś wyróżnić - mnie najbardziej podobają się te z szerokiego spectrum Parodia microsperma. ;:333

Parodia samaensis HTH 39 u mnie bardzo słabo rośnie i nie kwitnie - Twoja bardzo ładna.
Parodia subterranea f. ladae TB 65.4 to ozdoba najlepszych z kolekcji - ten egzemplarz pokazuje dlaczego.

Co tu pisać: ;:138 za pokaz! ;:173

Ps. Skąd jesteś?
Bo może kiedyś zdarzyło by się być w okolicy to bym te cuda zobaczył?
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Zgadzam się z Henrykiem - fantastyczny pokaz! I że tak powiem - też chcę takie :D
Najbardziej ucieszyła mnie Twoja P. berchtii. Też mam jedną od Tomka i też kwitła w zeszłym roku. Pocieszne maleństwa ;:138
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 690
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Jeżeli komplet kwiat plus roślina to tylko Parodia ;:138
Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

hen_s pisze:Co za pokaz! ;:oj ;:oj
I tylko zapytam: dlaczego dopiero teraz?? ;:218
Przyczyna jest prozaiczna - brak czasu. Postaram się w tym roku zamieszczać zdjęcia z kolekcji na bieżąco i z większą częstotliwością.
hen_s pisze:Jak ja się cieszę, że ktoś (oprócz mnie) interesuje się tym pięknym, niedocenianym rodzajem. Dzięki Tomkowi otworzył się dla nas rynek na wspaniałe, nowe egzemplarze parodii. Chwała mu za to! ;:180
Teraz w kilku już kolekcjach można oglądać te roślinne klejnoty.
Myślę, że parodie są doceniane tylko jest problem właśnie z dostępnością roślin i nasion. Mnie, początkującego kaktusiarza odstraszało także od tego rodzaju widmo klęski, bo gdzieś usłyszałem/przeczytałem, że jest trudny w uprawie, ale w końcu spróbować musiałem. Przez kilka ostatnich lat nabyłem od Tomka ok setki sztuk. Większość taksonów mam zdublowaną na wypadek błędów w uprawie i wypadów, których się spodziewałem, a tymczasem rośliny mają się świetnie. Chyba 2 czy 3 sztuki zostało aniołkami ;:170 ;:145 , a mentalnie przygotowywałem się na co najmniej zdziesiątkowanie szeregów. Fakt, że to głównie argentyńskie i boliwijskie taksony, które chyba są łatwiejsze w utrzymaniu przy życiu niż te bardziej ciepłolubne.
Henryku nie będę ukrywał, że zdjęcia z Twojego balkonu też dały impuls ku temu by mieć kilka parodii. Teraz jest ich już trochę więcej, a właśnie dziś wysiałem po raz pierwszy dwie porcje nasion tego rodzaju. Konkretnie Parodia malyana i Parodia roseoalba. Nasiona tej pierwszej sypnąłem na poletko i... tylem je widział. ;:306 Powpadały między żwirek, tylko kilka się przylepiło na wierzchu do wilgotnego podłoża. Te microspermy to trzeba w piasek chyba siać.[/quote]


hen_s pisze:Parodia samaensis HTH 39 u mnie bardzo słabo rośnie i nie kwitnie - Twoja bardzo ładna.
Mam 3 sztuki, takie 4-5cm średnicy i nie robią fochów ja ta twoja.
hen_s pisze:Parodia subterranea f. ladae TB 65.4 to ozdoba najlepszych z kolekcji - ten egzemplarz pokazuje dlaczego.
A mi właśnie się nie podoba. Tzn nie gatunek, ale ten konkretny egzemplarz. Zrobiła mi się z niej taka kulka. Będę się starał trochę ją mniej podlewać i zapewnić jak najwięcej ;:3 , żeby się "wypłaszczyła".
Mam jeszcze dwie takie WR 634 i te korpusy mają ładniejsze, ale jeszcze nie kwitną.
hen_s pisze:Ps. Skąd jesteś?
Bo może kiedyś zdarzyło by się być w okolicy to bym te cuda zobaczył?
U mnie większość roślin to ciągle siewki więc oglądać, to nadal uważam nie ma za bardzo co, ale oczywiście zapraszam. Info na PW.
wisnia897 pisze:Najbardziej ucieszyła mnie Twoja P. berchtii. Też mam jedną od Tomka i też kwitła w zeszłym roku. Pocieszne maleństwa ;:138
Moje, aż się zaczerwieniły od pochwał i przykryły kapelusikami. :)
Goryczka pisze:Jeżeli komplet kwiat plus roślina to tylko Parodia ;:138
A jeszcze lepiej kilka parodii. :) U mnie tak się złożyło, że prawie wszystkie kwitły równocześnie.

Obrazek
Od lewej: P. mercedesiana, P. rubristaminea oraz P. malyana v. rubriflora

Obrazek
Obrazek
Łączka parodii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”