Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

"Topili marzannę w rzece.
Żegnali zimę i chłody,
a ona robi hece
i sobie wychodzi z wody.
Mija przybrzeżne chaszcze
by gdzieś się za węgłem przyczaić
chwilami śniegiem pogłaszcze,
daje nam jeszcze popalić.
Kiedy przez pola brodzi,
kwiatkami ozdabia swą postać,
wnet jako wiosna przychodzi
tak aby pozwolić jej zostać.
Marzanna jest przecież kobietą,
co zmienność ma w swej naturze,
jej opis zostawię poetom
o lepszym ode mnie piórze."

Znalezione w internecie, autor - Krystyna Susabowska


Na przywitanie WIOSNY:
Obrazek
[własność prywatna]

Pozwólcie, że na posty odpowiem następnym razem - pozdrawiam ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Zaciekawiły mnie Twoje poczynania na działeczce, a że patrząc na Twoją podobiznę zgaduję, że jesteśmy w podobnym wieku :;230 , to wstąpiłam się przywitać :wit
Wiosna u Ciebie wystartowała bardzo wcześnie, kwitną krokusy, żonkile mają pąki, nie można również przeoczyć wczesnego startu lilioczosnków ;:63
Plusem jest to, że jak u mnie się skończy kwitnienie, to u Was zacznie i tym sposobem będziemy mogli się dłużej tym cieszyć :tan
To nie do końca tak działa ;:185 Bo Ty i owszem, może będziesz się cieszyć dłużej. Ale dla mnie jest to frustrujące, kiedy napawam swoje oczy Waszymi widokami, jadę na swoją działeczkę, a tam ledwie szczypiorki z ziemi wyglądają ;:145 Gdyby chociaż sezon dzięki temu trwał dłużej, ale też nie.
skoro 10 lat narażenia na czynnik zakaźny nie wywołał oczekiwanego efektu, to należy chyba przypadek uznać jako nie rokujący ;:306 W takich przypadkach może zadziałać tylko ta stara zasada: jak nie możemy mieć tego, czego chcemy, to pokochajmy to, co mamy :wink:
Dokładnie tak ;:108 U mnie to już nawet ponad 20 lat, dawno więc machnęłam ręką i nie namawiam. Jak poproszę, to pomaga i to mi wystarcza. Tak się już przyzwyczaiłam, że jestem tam sama, że jak czasami wybierzemy się całą rodzinką np. na grilla, to po kilku godzinach zaczynają mnie już drażnić ;:306
Masz młodą działeczkę, ale widać, że żyjesz jej życiem, w czym będę Ci kibicować. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Elwi :wit w moim Bazylowie.

Masz rację, ja na razie jestem chyba (a raczej na pewno) w fazie fascynacji i zdobywania doświadczeń - metodą prób i błędów ;:108 Z tym większą ciekawością podglądam, oglądam ogrody innych Forumków.

"Pod tym tekstem mogę się spokojnie podpisać :;230 Z jedną różnicą - plewiłam kartofle" - no i szacun ;:180 - nie Wiem jak Ty, ale ja mam dziś za to i za wiele innych wartości, które mi przekazano, a dziś pozwalają mi one patrzeć z podniesioną głową w lustro, wielki szacunek dla moich Rodziców ;:167

Elwi na powitanie dzisiejszy obrazek:

Obrazek

Iwonko1 miło Cię powitać w moich progach ;:168 .

Chyba muszę się zastanowić, czy czasem nie opatentować tych moich lilioczosnków, żeby kto mi ich nie podprowadził z zazdrości :;230

No, może i trochę racji z tą wiosną w naszych ogrodach leży po Twojej stronie.

Ale za to na przywitanie, specjalnie dla Ciebie moje dzisiejsze przebiśniegi:
Obrazek

gosmara
;:168 i zaglądaj, jak tylko będziesz miała ochotę, z przyjemnością Cię ugoszczę :D
A na powitanie:

Obrazek

Marysiu ;:196 ślę do Ciebie ;:3 i ciepełko prosto z ;:167 , niech przegoni te zimowe klimaty. Chociaż zaglądnęłam do Twojego ogrodu i już widzę postępy wiosny, może jeszcze takie ostrożne, ale jednak :D

Marysiu, Elwi Wasi Panowie wydają się potwierdzać starą zasadę w uczuciach, w tym wypadku w uczuciach/odczuciach wobec działki "przez żołądek do serca mężczyzny" :wink: ;:306 Czym działka będzie "bardziej zjadliwa" tym łaskawszym okiem może na nią będą zerkać :lol:

Ale żeby nie było pozdrawiam wszystkich panów eMów, ogrodników i w ogóle płeć przeciwną, cieszę się że są z nami - kobietami.

Na dobranoc jeszcze tylko widoczek dzisiejszy z mojej rabatki. Wydaje się, że krokusiki przetrzymały to zimno bez większych szkód, jednak te, co się wcześniej rozwinęły przez te brzydkie dni były cały czas skulone, a teraz przekwitają, więc jednak trochę ich uroku przepadło:

Obrazek

Życzę Wszystkim udanego piątku i pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, u Ciebie naprawdę tak słonecznie i kwitnąco? Ale masz fajnie! Moje rośliny trzymały się całą zimę bardzo dobrze, ale ostatni miesiąc bezśnieżnych mrozów dał im popalić i teraz... wyglądają licho bardzo...

Obraz Twojego autorstwa? Piękny!
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Wszystkie moje krokusy które szybciej rozkwitły wyglądają jak mokre szmatki, to samo z przebiśniegami i rannikami ;:222 No cóż nie nacieszyłam się nimi tej wiosny ;:174 Beatko ;:3 weekendowego Ci życzę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Bazylowo

Post »

:wit piękne krokusy w tych kępkach ;:108 ale widzę również bratki rozsiane z poprzedniego sezonu ;:215
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry, a raczej chyba dobry wieczór Wszystkim :wit

Moniko tak, tak, te zdjęcia to aktualne. Ale czy u mnie tak bezboleśnie przeszła ta zima, to się dopiero okaże ;:131 .
Mnie też się wydaje, że więcej szkód zrobiło teraz to lutowe ochłodzenie, bo pod wpływem wcześniejszej ciepłej aury rośliny zaczęły budzić się do życia. Już widzę, że z pewnością moja róża Redova przemarzła, bo wcześniej zaczęła puszczać pąki liściowe, a teraz jak jeden, wszystkie brązowe. Sympatia i KORresia/Friesia też widzę, że częściowo ucierpiały. - FLAMMENTANZ, Gizelka wydaje się, że wyszły bez szwanku. Jedyna moja hortensja - pnąca, przed zimnym frontem rozwinęła kilka listków i te także zmroziło, ale pozostałe pąki liściowe wydają się ok. Niektóre krokusiki też zwarzyło zimno i wyglądają jak ugotowane, za to przebiśniegi pięknie odżyły.

Co do obrazu, to jedynie - jak napisałam, to moja własność, ale autorstwo koleżanki. Mam go w pracy i uwielbiam się na niego patrzeć - ten wiosenno-letni bukiet rumianków z krwawnikiem naprawdę emanuje pozytywną energią. Wyobrażam sobie, że stoi on(ten bukiet) na wiejskim stole, w wiejskiej, białej chacie, krytej strzechą, z bielonymi wapnem ścianami, piecem chlebowym, glinianymi dzbanami z zsiadłym mlekiem, malutkimi oknami, pod którymi kwitną cudowne kwiaty.
A czasami po prostu patrząc na niego myślę nad zawodowymi sprawami.

Ciesze się, że Ci się także podoba.
Pozdrawiam i życzę, aby strat w roślinkach u Ciebie było jak najmniej ;:196

Jadziu jak napisałam powyżej, moje krokusy też niektóre jak ugotowane, ale na szczęście nie jest ich dużo, przebiśniegi wyszły obronną ręką. Przykro mi, że nie nacieszyłaś się nimi ;:168 Ale z przyjemnością będę się dzielić swoimi widoczkami z Tobą - ku pokrzepieniu ;:167 naszych. Życzę, aby obecne straty wynagrodzone zostały Tobie w dwójnasób w innych kwitnieniach ;:108

Jadziu, mam pytanie, czy uschnięte, zeszłoroczne liście na krzakach róż mogę poobrywać/poobcinać teraz ?

Pozdrawiam ;:196 i życzę ;:3

Maciek :wit
Dzięki za pochwałę krokusów i za bystre oko do bratków. Faktycznie, jest ich trochę, z czego się niezmiernie cieszę i jak podrosną, to albo je zostawię, albo znowu będę biegać po ogrodzie jak kot z pęcherzem, żeby znaleźć dla nich dobre miejsce :lol:

Małgosiu miło mi, że sprawiłam Ci przyjemność. Mam nadzieje, że jeszcze nie raz Twoja buzia się uśmiechnie podczas wizyty w moim Bazylowie ;:168

A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego pobytu na mojej kochanej działeczce.

Moja, jedna z kilku kępek przebiśniegowych po powrocie "ze stanu śmierci klinicznej"
Obrazek

Krokusowy czar
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak tu się nie zachwycać stokrotkami?
Obrazek

Flammentanz budzi się do życia
Obrazek

Liliowce i dzwonki kropkowane witają się z wiosną
Obrazek

Jedna z trzech moich budlei - dzisiaj przyciętych
Obrazek

I na zakończenie taki miksik dziewanny z naparstnicą - aż jestem ciekawa, czy to się uda ;:131

Obrazek

Życzę Wszystkim miłej, wiosennej niedzieli :wit

Ponoć coś się tam w pogodzie pomieniło i jest szansa, że święta będą ciepłe :heja
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Aż miło się patrzy na takie słoneczne fotki. U mnie powoli zima odpuszcza, ale słońca brakuje. Na szczęście ptakom to specjalnie nie przeszkadza w zalotach i śpiewem obwieszczają wiosnę.
A co do tych lilioczosnków to wygląda, że wszyscy widzieli tylko ja taka wyrywna by pisać ;:224
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko słoneczko doszło i od paru dni pomaga w porządkach ogrodowych :D Mało tego nawet krokusy nieśmiało ale wychodzą gromadnie i jeszcze nie w pełni wylazły ale już je fotografuję na wszystkie sposoby Obrazek Róże i u mnie już przed ostatnim atakiem próbowały się puszczać, ale po mrozach mimo okrycia parę kiełków straciły ;:222
Dobrze byłoby, żeby już bez szoków pomału ta wiosna przyszła i nie robiła szkód nam i roślinom.
Przesyłam serdeczności na niedzielę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Przy dzisiejszej słonecznej pogodzie moje mini krokusowe łączki zakwitły w pełnej krasie ;:167 ;:167 .Fakt to na razie tylko botaniczne krokusiki ,ale wśród nich sporo uganiało się bzyczków ;:167 Nawet ranniki które wyglądały na zmaltretowane również podźwigały główki w stronę słonka. ;:167 Widok był przecudny achhhhhh u siebie złożę relację fotograficzną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Ach, Beatko, jak miło widzieć takie kolorowe obrazki! ;:215
Tęsknota za wiosną coraz silniejsza, ale u mnie trzeba jeszcze na nią poczekać. Póki co codziennie, a właściwie conocnie przymraża i z relacji M wiem, że ziemia jeszcze skuta lodem, a kolorków ani na lekarstwo. ;:222
Z drugiej strony może lepiej, bo i tak przed świętami ani w pierwszym tygodniu po nie będę mogła popracować na działce. ;:185
Jedyne co będę mogła, to odbyć spacerek, jeśli pogoda pozwoli. ;:108
Prognozy na święta sprzeczne, więc tak naprawdę nie wiadomo, jaka pogoda się nam objawi. ;:131

Tobie życzę dużo ;:3 na cały tydzień i coraz to piękniejszych kwitnień na rabatach. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich

Izo właśnie wracam z Twojego ogródka i widzę, że wiosna już, już w opłotkach ;:108
Za te lilioczosnki to dla Ciebie wielki ;:180. Chociaż trochę ciekawi mnie/korci :lol: , kiedy ja bym się połapała, że coś tu nie tak ;:306
Pozdrawiam ;:196

Marysiu i do Ciebie zaglądnęłam i także widzę wiosnę w opłotkach ;:215
Maska pisze:... Róże i u mnie już przed ostatnim atakiem próbowały się puszczać, ale po mrozach mimo okrycia parę kiełków straciły ;:222
Moja to najbardziej się puściła Redova - a mówiłam jej, że jak będzie taka puszczalska, to przepłaci to zdrowiem :;230

Co do wiosny bez szoków, to też jestem za ;:108

Życzę dobrego, słonecznego i spokojnego Wielkiego Tygodnia ;:196

Jadziu i u Ciebie wiosennie ;:138 , bardzo dziękuje za cudne zdjęcia róży. Fotorelacja zaliczona ;:108

Wszystkiego dobrego na Wielki Tydzień ;:196

Lucynko - miło, że jesteś ;:168
Wyczytałam, że u Ciebie ostatnio duuużo zajeć, więc życzę Ci w tym wszystkim spokoju i cierpliwości. Niech wiosna idzie do Ciebie dostojnym krokiem i dojdzie po świętach tak, jak sobie tego życzysz.
Trochę szkoda siewek, ale kocia z pewnością cenniejsza :D

Spokoju i pogody, zarówno tej meteorologicznej jak i ducha na ten Wielki Tydzień ;:196


A teraz na zakończenie jeszcze kilka fotek z dzisiaj.

Kwitną kolejne krokusy, w tym nowe odmiany
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z pierwszych tulipanków botanicznych pokazał pączka oraz chyba cebulica, ale nie jestem pewna. W każdym razie pokazuje przeurocze pączusie

Obrazek

Życzę Wszystkim odwiedzającym i zaglądającym do mojego Bazylowa miłego, ;:3 tygodnia
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

W której części Śląska mieszkasz Beatko, że masz tak cieplusio? Moja mama w Częstochowie i tam śnieg jeszcze niedawno leżał. :lol: Piękne kwiaty! Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”