Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko wiem co to znaczy robić coś stopniowo by M nie dostał zawału 8-) mam już to dobrze opanowane, dobrze, że nie zna wszystkich moich planów bo jak stopniowo mu coś mówię o jakoś bardziej bezboleśnie to przechodzi :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Uszanowany ten czerwony egzemplarz :wink: jak można mu się oprzeć jak tak uwodzi swoja posturą :;230 Dobrze ,ze nie muszę nic podstępnie robić, bo jestem panią na włościach :;230 Mnie najbardziej smakuje ta biała porzeczka ma wspaniały smak też taką mam .Ona niby biała, a jest różowa i obficie owocuje.Czerwona bardziej kwaśna i jako ostatnia idzie pod młotek :wink: późną jesienią. Beatko dzięki za cudny różany bukiet oby to białe zniknęło do grudnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

agniesz-ka i Maciek13 co ze mnie za gapa :oops: , dwa razy Was witałam w moim ogródeczku. Mam nadzieję, że mi przebaczycie to faux pas, bo witałam ze szczerego serca ;:167 , a lepiej przywitać dwa razy niż wcale ;:196

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - ech to moje roztargnienie :roll:
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Aniu, Jadziu witajcie ;:196

Mój M lubi działkę, ale tak bardziej technicznie i trawnikowo :lol: nie wzrusza go zbytnio urok kwiecia. Ale ponieważ jest moim podstawowym wsparciem w pracach fizycznych, a właściwie głównym wykonawcą , to muszę dbać o jego dobre nastawienie do moich pomysłów :wink:
Aniu widzę, że się dobrze rozumiemy :lol:

Jadziu, ja też wolę białą porzeczkę, nie odmówię oczywiście czerwonej i czarnej, bo każda z nich jest inna w smaku. Moje posadzone na wiosnę 2017 dopiero miały po kilka kiści, a czarna słownie 3 owocki.
Agrest był oblepiony kwieciem, ale wszystko się obsypało. Nie wiem, czy winą nie były te późne przymrozki. Tak, że owoce na nim to będzie niespodzianka.
Czarną i białą zamawiałam i są to:
Porzeczka biała Weise Versail pienna
Porzeczka czarna Titania pienna

Natomiast z czerwoną było tak, że będąc w OBI były krzaki, m.in. porzeczek. Mnie się ubzdurało, że mam posadzoną czarną i czerwoną i do szczęścia mi brakuje tylko białej. Więc wybrałam sobie ładny krzaczorek i jakież było moje rozczarowanie, gdy na działce zobaczyłam, że ja już mam białą, a brakuje czerwonej ;:185 . Cóż było robić, postanowiłam posadzić i tę drugą białą.
W związku z powyższym, tym większe było moje zaskoczenie, kiedy to się okazało, że biała z OBI tak naprawdę jest czerwona ;:oj

I tym oto sposobem mam komplet kolorów ;:306 , jedynie nie znam odmiany tej czerwonej, ale to się da przeżyć :wink:

Pozdrawiam ;:3 i ciepełka życzę
;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko :D Z przyjemnością przeczytałam wątek wartko rosnący,bardzo ciekawy.Roślin przybywa ci w ostrym tempie,urzekły mnie nowo zakupione nasturcje,będę u siebie ich wypatrywać. A wiesz,że ich nasiona są pyszne z duszonymi maślakami w śmietanie? Jak kapary smakują ;:173 Czy ja dobrze doczytałam,że kordylinę trzymasz na działce? Rozumiem,że w altance? Powojniki chyba cię polubiły,bo rosną pięknie,w ogóle dorodne masz wszystko.Uwierz mi,doczekasz czasów,że i mąż zachoruje i nie raz sam zaprowadzi cię w regały z roślinami ;:306 Ja też na początku rozpakowywałam samochód po 2-3 godzinach,kiedy mąż się oddalił i mogłam spokojnie wszystko wyjąć.Z troski o jego serce oczywiście ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Nazw swoich porzeczek nie znam, bo kupowałam je na targu w Chorzowie od hodowcy i kupiłam tam wszystkie 3 kolory jakieś 3 lata temu .Jednak nie narzekam bo czarna też super obrodziła w ubiegłym sezonie .Mam nadzieję ,ze i w tym roku nie zawstydzi sie owocowaniem .Moje pienne agresty rosną w osłoniętym miejscu dlatego nic im nie było, natomiast u brata było to samo co u Ciebie z agrestami - bez owocowo. Tobie też miłej niedzieli a niebo u nas czerwone groźne czyli mroźno brrrrrr
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Bazyla pisze:...
Moje lilie drzewiaste

Obrazek...
Dobrze, że podpisałaś to zdjęcie. Na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to jakieś czosnki wschodzą ;:24 Takie lilie o tej porze to chyba ewenement. Mam nadzieję, że okryłaś je przed tym atakiem zimy.
Z tym "zachorowaniem" mężów na działkę to bywa różnie. Ja już 10 lat czekam i chyba się nie doczekam..., bo z roku na rok coraz rzadziej się na niej pojawia. Może to i lepiej ;:224
Ciekawa jestem jakie powojniki posadziłaś. Ja na siatce zamiast tanguckiego (szalał ) posadziłam kilka wielkokwiatowych. Niestety szału nie robią. Liczyłam na ścianę kwiatów, ale chyba nieodpowiednie odmiany wybrałam :(
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

ŁO MATKO Izunia ;:202 bo to może i czosnki, teraz sobie dopiero przypomniałam - bo na śmierć zapomniałam, że gdzieś tam faktycznie powtykałam czosnki ozdobne. A że jeszcze nie mam takiego doświadczenia, a miejsce jest dobrze ogrzewane przez słoneczko, to i prawdopodobne, że mi się pomyliło ;:223
Bez względu na to, które to z nich, to i tak osłoniłam.
Dzięki za zwrócenie uwagi ;:180 to się nazywa doświadczenie - aż sama jestem ciekawa, które to z roślinek już wylazły, ale bardzo prawdopodobne że to czosnki ;:306 .

Pozwólcie, że na resztę odpowiem następnym razem, bo ;:65 ;:41
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko niestety z mężami to tak jest, że większość nie przepada za ogrodowymi pracami, mój prawie 17 letni syn też traktuje pracę w ogrodzie jako karę, a posiedzieć przy pachnących liliach wszyscy lubią :wink: Mam w planie budowę wiaty razem z fajnym grilem i też muszę wałkować bo już kilka razy słyszałam a po co, ale chyba w końcu się uda. Czekam na tą wiatę bo tuż przy niej (tzn w miejscu na którym ma powstać) jest wybieg dla koni i marzy mi się siedzieć i je obserwować.
A przy porzeczkach fajnie trafiłaś, że masz wszystkie trzy odmiany, ja mam stare czerwone porzeczki które niestety nadają się już do wycięcia, mam kilka krzaczków posadzonych na nowo w tym dwa białe, zawsze robiłam sok z porzeczek a do skubania najlepsze są białe, mają bardzo niepowtarzalny smak.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beato, absolutnie nie musisz przepraszać. Podziwiam osoby prowadzące wątki, bo ten zwyczaj odpowiadania każdemu, kto cokolwiek napisze w wątku jest męczący.... :wink:
Dlatego mnie spokojnie możesz pomijać przy odpowiedziach. No chyba, że zapytam o cos konkretnego :wit
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Bazylowo

Post »

Działeczka jak malowana ;:108 Chętnie będę zaglądała :wit

Pozdrawiam ;:3
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, czytam twój wątek od samego początku. Cudowne kwiaty. I ta wiosna. U mnie jeszcze ziemia zamarzniętą, i tylko śpiewające ptaszki dają nadzieja,że wiosna tuż tuż.Nie jestem zbyt kwitowa, ale w tym roku postanowilam to zmienić. Mój M. tego jeszcze nie wie. Tylko się zdziwil że tyle nasion kwiatów zakupiłam w ogrodniczym,a jeszcze nie wie o innych. Z przyjemnością będę cię obserwowała dalej twój ogródek .
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

tu.ja pisze:Na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to jakieś czosnki wschodzą
Też tak pomyślałem - zdziwiłem się lilie tak daleko od cebul wypuściły liście (widoczne są uschnięte pędy) :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”