Wiatr wśród pól

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Piękne te iryski- będę czekać na zdjęcia tegorocznych nowych nabytków
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Wytrwałość stawia wielkie miasta to i postawi Twój ogród! :D
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Seba - jak tylko postawimy budynek gospodarczy posadzę kilka. Póki co chcę uniknąć ewentualnych zniszczeń, gdyby mi jakaś koparka czy betoniarka miała w zamiarze przejechać nie tam gdzie będzie mieć przykazane. Bo mąż dla dobra budowy gotów moje rośliny poświęcić. Czeka mnie przesadzenie jednej hortensji bukietowej, bo już oberwała kołami gdy nam żwir przywieźli. I cedr libański też do przesadzenia - bo jest ryzyko, że wyjdzie w przyszłości w linii ogrodzenia. Jeśli śniegiem nie sypnie to może uda się zaraz po świętach.

Mariuszu to była dobra decyzja. A i miejsca nie potrzebują dużo, ważne by miały słońce, ziemia im gorsza tym lepiej.

XENOFOBIA25 - też już czekam niecierpliwie, to tylko ok.2 miesiące :tan :tan

Moris_43 - wytrwałości mi nie braknie, gorzej z zasobnością portfela. Tyle roślin mi się podoba ;:224

Wczesnowiosennych roślin praktycznie nie posiadam. Przebiśniegi i miłki dopiero posadzone, ale zaczynają rozkwitać niezawodne irysy reticulata
Obrazek

Obrazek

I jedyny ciemiernik
Obrazek

I za kilka dni zakwitnie różowa przylaszczka
Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Kasiu :D Do tak bliskiej sąsiadki muszę zajrzeć :D Przepiękne irysy. Masz tyle ich odmian. Niesamowicie mi się podobają, Podobnie do mnie tworzysz swój ogródek od podstaw , więc z przyjemnością będę zaglądać i obserwować wszystkie zmiany. Życzę Ci spokojnych i udanych świąt a po nich pięknej pogody potrzebnej do pracy w ogródku :D

PS: Kasia mam podobne portfelowe rozterki. Chcę wszystko ..a nie mam na wszystko ani kasy ani miejsca ( podobno na początku każdy tak ma :D a potem zaczyna realniejsze planowanie przestrzenne :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu jak mówisz, że im ziemia gorsza tym lepiej dla nich, to bardzo fajnie :) i Cibie jak widać akcenty wiosny też są, a z czasem będzie pewnie ich więcej :) Wesołych Świąt Ci życzę :wit
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Olu, miło mi, że zajrzałaś. Zaciekawiło mnie bliskie sąsiedztwo i już wiem, że mieszkasz w Dębicy. Więc niedaleko. Zauważyłam u Ciebie irysy żyłkowane. Jeszcze pojedyncze, ale w przyszłym roku będziesz mieć ich znacznie więcej. One szybko przyrastają. Dziś zrobiłam zdjęcia swoim w pełnym rozkwicie. Napatrzeć się na nie nie mogę tak bardzo je lubię.

Mariuszu,dziękuję i wzajemnie. Chociaż już nie mogę doczekać się końca świąt. No bo rozumiesz - czas wolny, leniuchowanie, dobre jedzonko, czas z bliskimi - wszystko super. Tyle, że po tej długiej zimie to ja wolałabym w ziemi pogrzebać :;230 . Dziś zamiast w domu na święta sprzątać, to ja ogórki i cukinie siałam, trawy przycięłam, coś tam udało się wypielić (a jeszcze tyle zostało).

Irysy żyłkowane już rozkwitły
Iris reticulata 'Alida'
Obrazek

'J.S Dijt'
Obrazek

i mój ulubiony 'Katharine Hodgkin'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wierzchu są już kokorycze
Obrazek

Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiulka, albo że mnie taka gapa,albo z ciebie taki pędziWiatr,że dopiero po trzech stronach zobaczyłam nowy wątek ogrodowy :DJa jeszcze nic w ogrodzie nie robiłam,za zimno było,ale dziś znalazłam pierwsze krokusy i już mnie rączki swędzą, żeby zacząć porządki :D
Chodzą za mną liliowce z niebieskim okiem i pewnie skuszę się na kilka ,na razie przeglądam oferty i mam już kilka upatrzonych :D
W temacie parapetów to u mnie za królową robi kerrii splash,będę musiała panienkę ostro przyciąć,więc jak nie masz tej hoyki to wystarczy słowo :D
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Beatko! Jaka tam znowu gapa, tak się złożyło, że na nowym forum mam problem ze wstawianiem zdjęć z telefonu, więc otworzyłam wątek tutaj. A że w starym wątku był straszny misz-masz, to oddzieliłam ogrodowe.
Co do nazwiska to ja żartuję, że jestem Wiatropylna ;:306 ;:306

Liliowce mówisz przeglądasz ;:224 - ja już zakończyłam (prawie) zakupy na ten sezon. Dość twarda byłam- efektem jest zamówienie tylko 25 odmian liliowców (sporo z okiem ale nie niebieskim :lol: ). W tym roku jeszcze tylko wiąz i klon kolumnowy chcę "upolować". I cebulowy "drobiazg" jesienią . Przed nami budowa budynku gospodarczego i powinno mnie to skutecznie powstrzymać przed niekontrolowanymi zakupami.A jak finanse pozwolą to może ruszymy jesienią z ogrodzenieniem. A wówczas czeka mnie wykopywanie prawie wszystkiego. ;:223 Bo ja mam wszystko sadzone na obrzeżach działki.
Z liliowców wybrałam m.in. takie: Bengal bay, Celebration of angels, Crystal pinot, Eye on America, Facepaint, Jamaican me crazy, Pumpkin bandit itd.

Co do kerri to mam tylko tę zwykłą - ukorzeniona jesienią ani drgnie. Ze splashem nie mam, więc jeśli będziesz kiedyś tam cięła to chętnie kupię. Bo zahojowałam się na maksa.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasia z finansami to zawsze pod górkę, mi już synek od nowego roku przypomina,że latem kończy osiemnaście lat i kaska na prawko byłaby miłe widziane prezentem :D Tak, że moje liliowcowe zakupy to raczej do kilku sztuk się ograniczą :D Bardzo spodobała mi się na fb kolekcja pani Małgorzaty Kocur, bo ma w ofercie sporo odmian właśnie z takim ciekawym okiem.
jak ci ta zielona kerrii wreszcie ruszy to będę się o kawałeczek uśmiechać,bo mam splash, variegatę i albomarginatę.Splash rośnie jak chwast a marginata od dwóch lat ani drgnie :roll: Tak że chwast nie kupuj to się przy okazji wymienimy :D
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Ooooo nowy wątek ;:138 zapisuję się żeby śledzić ogrodowe.
Irysy śliczne u mnie wyszedł jeden :?
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Jejku, jej... tutaj już wiosnę gołym okiem widać :wink: Pięknie jest- tak po prostu- trzymam kciuki za wszelkie plany- tak z swoich obserwacji- płot- to podstawa- nie trzeba wyrywać swych ukochanych roślin z pysków tych leśnych i polnych zwierzaków ;:219 Nie wiem jak to jest- ale im zawsze smakuje to co nie powinno ;:145 Co do chciejstw hojowych- to Cię rozumiem- co trochę mam nową zachciankę ;:224

-- 3 kwi 2018, o 10:20 --

Tu muszę dopisać- 200 odmian ;:oj Jestem pod ogromnym wrażeniem ;:108
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasia jesteś mistrzynią od irysów. :D Przepiękne kępki. Masz rację Katharine Hodgkin' jest prześliczna. Jeśli znajdę ja w tym roku zdecydowanie zaproszę do koleżanek. 'J.S Dijt' też mi się podoba. Ja też się nie mogłam doczeka końca świat. Bo święta to się ma w zimie każdego popołudnia ( w sensie ..się wypoczywa) a mnie ciągnie, kusi i rwie do ziemi :) Liliowców mam a tylko jedna odmianę. Bardzo je jednak lubię i pewnie w przyszłości pokuszę się o jakiś inny kolorek
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu nowy wątek, żeby bałaganu uniknąć. Mam (a właściwie miałam) kwitnienie pierwszego irysa w tym roku. A właściwie iryska, bo to istny maluch był. Przez przypadek wyrywając chwasty, wyrwałam i jego. Razem z pąkiem wys.10cm :;230 Taki mikrusek.

Obrazek

Kelpie - teraz dopiero wiosna na całego. Zakwitła świdośliwa Lamarcka

Obrazek

i inne owocowe. Kwitnie też migdałek trójklapowy

Obrazek

Pierwiosnki też już szaleją

'Snowgoose'
Obrazek

'Vintage'
Obrazek

i żółty też odmianowy, ale liście przysłoniły mi znacznik
Obrazek

silversnow - jak masz Biedrę lub Lidla w swojej okolicy to jesienią bez trudu upolujesz "iryskową Katarzynkę".
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”