Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

No popatrz Beatko takiego krokusika też u siebie wypatrzyłam taki biedny rodzynek .Niedługo dołączą do niego inni jednak z powodu pogody trzeba będzie poczekać.Fajnie mieć taką Bazylową miotłę w ogródku, wtedy można szybciej wszystko oblecieć :;230 Widzę ,że nawet narcyz zakwitł moje dopiero sie budzą z ziemskich czeluści ;:174 No tak jak wciaż przelatujesz to powietrze szybciej sie nagrzewa ;:306
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Jadziu ten narcyzek to jak wspomniałam w donicy zimował, a donica osłonięta od wiatrów na tarasie altany. Na czas mrozów zabezpieczyłam jeszcze agrowłókniną, ale niestety te większe poległy i przegrały walkę z mrozem :(

Obrazek

Tak więc proszę "nie miej stresa" :wink: bo pozostałe gruntowe jeszcze też w początkowej fazie, chociaż niektóre faktycznie trochę rwą do przodu

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i ;:65 ;:41
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko nie mam stresa ;:168 ,bo wiem ,że w słonecznym ogródku taki z pewnością jest Twój, rośliny szybciej zaczynają się bujać .Dzisiaj ponakrywałam wychodzące tulipanowe noski liśćmi to samo zrobiłam ciemiernikom .Niestety nie wiemy co czas przyniesie ,więc lepiej dmuchać niż potem płakać.Mam nadzieję ,ze mój cudny biały wawrzynek nie ucierpi w najbliższych dniach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Patrzę i własnym oczom nie wierzę. :roll: :roll:
Beatko, toż u Ciebie już prawdziwą wiosną zapachniało i zabarwiło się. ;:138 ;:138 ;:138
Niech ten mróz, przed którym tak nas ostrzegają, będzie jak najmniejszy i jak najkrótszy, ;:204 bo żal byłoby takich pięknych wiosennych kwitnień. ;:108
Słoneczka i ciepełka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

:wit

Jadziu ja wybieram się jutro do okrywania tego, co się da okryć, bo mówią, że mróz ma być z piątku na sobotę.
Moje tulipanki też wystawiły noski, a raczej nochale - teraz nie wiem czy mam się ;:306 czy ;:144

Obrazek
Pewnie je za płytko posadziłam to jedno, a drugie, że tam mają zacisze. Jak były te mrozy, to akurat ten fragment grządki przysłoniłam agrowłókniną i oprócz pojedynczych uszkodzeń chyba większej krzywdy nie doznały.
Trzymam kciuki za Twojego wawrzynka Jadziu
;:3 i ;:196

Lucynko ;:196
Jak pisałam, ten pęd moich roślinek to faktycznie z jednej strony zawdzięczam położeniu geograficznemu, z drugiej wystawie mojej działki na południe i być może temu, że chociaż ja nie mam dużych drzew, to żywotnikowy żywopłot, osłonięcie altaną i kilkumetrowymi żywotnikami sąsiadki od wschodu oraz kilka innych czynników powodują, że robi się u mnie taki mikroklimat.

Lucynko Tobie też życzę ;:3 i ciepełka
;:168

Dzisiaj zaglądnęłam na działeczkę, coraz więcej krokusików, ale wszystko skulone bo pochmurno i chłodno.
Jeden narcyz tak się wyrywa:

Obrazek

I odętka wirginijska pokazała listeczki

Obrazek

Życzę wszystkim ;:3 i pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Bazylowo

Post »

Ale twoje kwiaty są już duże ;:oj moje dopiero mają kiełki 5 cm. Niestety ale kilka dni mrozów będzie :evil: mam nadzieję, że twoje roślinki ,,przetrwają" ;:215
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

No nie Beatko tak dobrze to u mnie nie ma ;:185 .Moje chciały tylko sprawdzić jaka pogoda :;230 a ja im zaraz zasłoniłam ten świat ,więc mogą spać spokojnie :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko podziwiam wyrywne roślinki i trzymam kciuki, żeby osłona i wystawa ogrodu osłoniła je przed zbliżającym się mrozem. Nie lubię jak roślinkom dzieje się krzywda wolę podziwiać ich urodę :D
Moje tulipany tez z dnia na dzień coraz wyższe i gdyby dalej było tak ciepło w kwietniu już by pewnie przekwitły :D
Życzę zatem poduszki chmurki nad krokusami i żeby minusy nie rozpędziły się, dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Bazylowo

Post »

Bardzo się cieszę, że masz w ogrodzie hotelik dla owadów !
Ja też planuję taki mieć, sam spróbuję zrobić.
U Ciebie już prawdziwa wiosna ;:173
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Bazylowo

Post »

Beato podziwiam Twój ogród ;:180 Jest przecudowny ;:108 Zauroczyły mnie te piękne kwiatowe donice z pierwszej strony wątku, a zwłaszcza ta z lobelią ;:167 Jak uzyskałaś taki efekt? Ile posadziłaś tam sadzonek? Śliczne krokusy, wiosna była ale się na chwilę zmyła i mam nadzieję, że szybko powróci ;:3 Ale grubaśne kły tulipanów ;:oj Będą piękne i potężne kwiaty ;:333
Pozdrawiam :wit
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Bazylowo

Post »

Fajnie się czyta Twój wątek..Jak dobrą książkę:-) widać pasję..
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Betko wiosna na całego, musimy mieć nadzieję, że zima która wróciła nie popsuje tego :) u mnie tulipanki też noski powystawiały mam nadzieję, że dadzą radę :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich serdecznie :wit

Ponieważ na dworze biało, szaro, wietrznie i mroźno, to na przywitanie coś z wazonika:

Obrazek

Maćku fajnie, że do mnie zaglądnąłeś, bardzo się cieszę i zapraszam w odwiedziny ;:108
A to na przywitanie. Mam nadzieję, że lubisz bratki - bo ja uwielbiam, a te w trawniku samosiejki szczególnie :

Obrazek
Zdjęcie niestety zeszłoroczne.

Jadziu to widzę, że uczysz moresu swoje tulipanki i nie pozwalasz im zadzierać nosa/ów ;:306 Jak widać moje są wychowywane bezstresowo i nic a nic nie chcą się mnie słuchać :;230

Przez okno nawet się nie chce patrzeć, jakoś tak depresyjnie. Nadzieja tylko w tym, że mówią o ociepleniu już od wtorku.
Życzę ;:3 i ślę ;:196

Marysiu ;:168
Ta pogoda jakoś mnie zdołowała, a szczególnie te jej wahania. Dlaczego nie ma tak jak kiedyś - zima, przedwiośnie, wiosna itd. Teraz wiosna w zimie, zima na wiosnę, jesień w lecie, lato na jesieni - pomieszane z poplątanym - brrr.
U nas napadało troszkę śniegu, może ze 2-3 cm, nieco okryło ziemię, ale jest nieprzyjemnie, bo wiatrzysko zimne wieje :evil:
Tobie też życzę ;:3 i ciepełka ;:196

Hej Seba- ja też w ambitnych planach mam zrobienie własnoręczne hotelu dla owadów i innych stawonogów, ale zaczynam od takiego mini gotowca. Będę podglądać u Ciebie, jak Ci idzie budowa, to najwyżej trochę odgapię :wink: :lol:
Pozdrawiam

Julianie ;:180 za komplementy na temat ogrodu, cieszę się, że Ci się podoba i zawsze zapraszam w odwiedziny.
Na przywitanie
Obrazek

Pytasz o lobelię - ja kupiłam i sadziłam gotowe już kępki w takich wielopakach. Na tę donicę (z aksamitką w środku) poszło gdzieś 6-8 takich pęczków. Faktycznie wyglądało to super, na żywo chyba jeszcze lepiej niż na zdjęciu.
Ta donica z kordyliną też wyglądała obłędnie z lobelią w koło, a to zdjęcie z pierwszej strony to już jesienne, więc to była końcówka kwitnienia.

Co do tulipanów, to faktycznie wyglądają zdrowo, o ile ich nie posadziłam zbyt płytko, bo wtedy mogą urządzać zawody w fikaniu koziołków ;:306
Pozdrawiam

XENOFOBIA25 witam Cię w moich działeczkowych progach. Cieszę się, że dobrze się u mnie czujesz, zapraszam i furteczki uchylam :D
A na przywitanie:
Obrazek

Hej Mariusz - jak to mówią "w kupie siła" :;230 więc jak się do kupy zbierzemy, zaczniemy dmuchać, chuchać na tę zimę, to może w końcu ją od nas wygonimy. Ale jak na razie to ona, przynajmniej u nas, nieźle dmucha :lol:
A tak poważnie, to zapowiadają, że od wtorku ma być już ocieplenie, wiec i Tobie życzę ;:3 i ciepełka.
Pozdrawiam


A teraz, jak już przywitałam miłych gości, a na dworze zimno i ćma - więc brak bieżących fotorelacji, to powrócę do tematu wprowadzania Was do mojego ogrodu.
Oto kolejna odsłona:

Obrazek
Tak było na początku - na zdjęciu drugi z moich klombików
Teraz jest tak:

Obrazek

Jak widać, został postawiony panel pergoli od strony wschodniej oraz przeniesiony kompostownik.
Wzdłuż pergoli posadzone są dwie róże : gizelka i redova na przemian z powojnikami. Na końcu posadzona jest hortensja pnąca i jeszcze kilka niskich roślinek, o których napiszę innym razem.

Obrazek

A to moja rabatka, a raczej jej początek, bo w planach mam jej powiększenie i zmianę kształtu na nieregularny. Ale żeby mojego M nie stresować, to muszę wszystko robić stopniowo

Obrazek

Mam na niej posadzonych trochę cebulowych, w tym narcyzy, krokusy, tulipany i inne, o których mam nadzieję pisać w miarę ich pojawiania się, do tego 3 piwonie (biała, żółta i czerwona), perowskie, ostróżkę, odętkę, szałwię omszoną, lawendę, kilka lilii drzewiastych, szczepione na pniu porzeczki - czerwoną, czarną i białą oraz agrest. Przynajmniej to wszystko (i nie tylko to) tam sadziłam, a czy wyrośnie mi w tym roku ;:131 zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj tyle c.d.n.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i nadchodzącego tygodnia

P.S.
A może ktoś by chciał kupić, znam właściciela :wink:

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”