Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yummyyummy
100p
100p
Posty: 115
Od: 8 wrz 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś, pewnie piszę za późno, bo pomidory masz już pewnie wysiane ;)
White Beauty i White Oxheart nie zachwyciły (mączyste, ble)
K122 jakiś taki był mały, czerwony, okrągły, ale plenny z tego do pamiętam.

Będę czytać :)
Aneta
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Majo! Dzięki za wizytę i za takie miłe słowa :) Warzywnik i sad też mam od niedawna, prócz kilku drzewek które już tu były i grządki na zioła, gdzie sobie zawsze wysiewałam koperek i szczypiorek wiosną. Sądzę, że na małej powierzchni, gdy dodatkowo ma się czas, można ŚOR ograniczyć do minimum i wciąż zbierać zadowalający plon ;:108 Czasem potrzeba też trochę szczęścia, bo jak pogoda nie dopisze to pomidory pod chmurką albo się w porę opryska, albo wyrwie ;:173

Iza Twoje sałatki miały taką samą przygodę jak moje. Moje sama przypadkiem wysypałam na podłogę. Pozbierały się i proszę, jak dzielnie rosną:
Obrazek
Pewnie niedługo chętnie poszłyby do ziemi, a na razie się nie zapowiada, bo wraca zima ;:131

Marysiu dzięki, dobrze że ktoś zauważył ;:196 Jakoś mi to umknęło ;:224 Dzięki za przypomnienie o kapuście syberyjskiej, dosieję ją wkrótce, jak tylko się ociepli, razem z jarmużem, mam nadzieję, że zdąży ;:108

Witku na bakłażany to już czas najwyższy, a na arbuzy dobra pora to połowa kwietnia, choć ja sobie chyba z tydzień wcześniej wysieję te do szklarni. Jeśli polecasz Red Pear, a szczęśliwie mam nasiona- to gdzieś się jeszcze zmieszczą dodatkowe dwa krzaki ;:333
Nie mam zdjęcia German Giant, część zdjęć gdzieś przepadła i były tam wszystkie moje czerwone pomidory z tego sezonu ;:131 Mam tylko zdjęcia pozostałych kolorów ;:224 Pokażę go w lipcu :wink: 50 arów chciałabym ;:oj

Anidko i yummmyyummy dzięki śliczne ;:196 Pomidory już posiałam, ale tych wspomnianych białych tylko po jednym i mała to strata, jakby nie wyszły za dobre :wink:

***

Jutro siewki z szklarni zaczną wracać na parapety, zapowiada się -9, -10 stopni w weekend i chyba szkoda prądu by to próbować ogrzać ;:173
Cebulki stoją już na baczność, posłużyło im dużo światła i umiarkowany chłodek ;:215

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Zazdroszczę cebulki i to nie tej zielonej tylko tej w różowym sweterku ;:167
Ty wnosisz siewki do domu a ja kombinuje co zrobić żeby bałagan z domu gdzieś wynieść :wink: Przydałaby się jednak szczelna szklarnia z kozą do ogrzewania pomieszczenia. Drogi szpas ale wart zachodu. Syberyjska posiałam w kwietniu do tunelu i sadzonki wsadziłam w maju, a teraz sama się wysiewa latem i teraz można użytkować :D
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś, również podpisuję się pod wątek. Wszyscy warzywka prezentują się doskonale. Mnie ogórki pionowo również nie udają się tak,jak tradycyjnym sposobem. No i to ściółkowanie... Czy wiatr nie rozwiewa ci trawy?
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Niech podniesie rękę ten co mu nigdy żadna tacka z siewkami nie wylądowała na ziemii :D
Nie wierzę,że są tacy. Siewki zwyczajnie są jeszcze młode i niedoświadczone,nie mają grawitacji i dlatego tak często spadają ;)

Pięknie rosną Twoje roślinki. Mega podoba mi się też to utrzymywanie kolorystyki. Fioletowe warzywka są piękne i ciekawe.
Od siebie mogę polecić jeszcze bazylię czerwoną. Niby z nazwy czerwona ale jak dla mnie ona jest ewidentnie fioletowa. I uważam,że bardzo smaczna.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś Twoje siewki w szklarni pieknie się wzmocniły. ;:215 Sałata po przejściach doskonale wygląda. Cebula wyjątkowo pięknie rośnie. Też wysiałam Ailsa Craig, ale tylko dwa dni pobyła na zewnętrznym parapecie, a teraz znowu się wyciąga w domu. ;:222
.../jokaer
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguss85 Agnieszko, już w ubiegłym roku podglądałam Twoje uprawy, masz bardzo reprezentacyjny warzywnik, także pod względem układu grządek ;:215
Gdzieś pisałaś, że masz szklarnię z poliwęglanu. W ubiegłym roku miałam ochotę na taką, ale bardziej ze względów estetycznych. Poliwęglan wygląda dużo lepiej niż tunel foliowy, a ja mam maleńką działkę przy domu. Jak wygląda dogrzewanie takiej szklarni? Są mniejsze straty ciepła niż w tunelu?
Cebulkę masz śliczną.../jokaer
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Pozazdrościć ogródka i plonów ;:138 Pomysł na kolorystyczny temat w uprawie też ciekawy, jednak bardziej mnie interesuje jak udał Ci się bób Karmazyn. Mój dwa lata temu był tak robaczywy, że 3/4 zbiorów wyrzuciłam z bólem serca. A kocham i jeść i wąchać, bo kwiatnący bób pachnie powalająco ;)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Przykro mi, że niektóre posty są stąd usuwane, ale takie są chyba zasady tego działu :cry:

Cebula, sałata i bób wróciły do mnie na parapety, bo szklarnię zasypał śnieg i ogrzewanie jej przy spodziewanych nocnych spadkach temperatury do -11 st C nie ma sensu :)
Poza tym nie mogłabym się nawet dostać do roślin :wink:

Obrazek

Marysiu ;:196 Chyba grzanie kozą w szklarni też takie wygodne nie jest, bo do kozy to chyba trzeba często dokładać? ;:173 To ja też ta kapustę posieję w kwietniu ;:108 Kacona dzięki i zapraszam, a jeśli chodzi o ściółkę z trawy, to ona się tak zapieka i nie jest rozwiewana, w przeciwieństwie do słomy- ta to lata po całym ogrodzie ;:173 Foxowa podoba mi się ta teoria o siewkach :;230 Bazylię czerwoną miałam rok temu, rosła bardzo ładnie i miała przyjemny pikantny smak ;:215 Soniu w chłodzie cebulki lepiej rosną, staram się ich teraz nie przegrzać, bo wolę nie strzyc szczypiorków, ale jak zacznie się kłaść to pewnie nie będzie rady ;:224 Jowita dziękuję :) Szklarnia się nie wychładza tak jak folia, ale jest wyższa, szersza, dłuższa- i przez to trudniej ją ogrzać. Jak już się nagrzeje, to temperaturę trzyma nieźle ;:333 Cashmir dzięki :) Nigdy nie powąchałam bobu, muszę to sprawdzić :D Rok temu wysiałam bób bardzo wcześnie, w lutym, jak tylko się dało- zdążył dojrzeć bez robaków. W tym roku mam póki co tylko rozsadę w pierścieniach i chyba na tym poprzestanę, bo taki siany w kwietniu pewnie bez oprysku się nie uda ;:131
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

No to ładnie u Ciebie zasypało ;:oj
Ja też ewakuowałam sałatę do domu, trochę ją doświetlam i jutro, może pojutrze wyjedzie z powrotem na dwór, bo wiatr już niesie ciepło.

Ściółka z trawy jest naprawdę świetna, ja nawet świeżą trawą ściółkuję, byle nie za grubą warstwą, bo gnije. Dokładam po każdym koszeniu przez cały sezon i nie wiem, co to pielenie chwastów. A przecież to nie jedyna zaleta ściółki.

Ja w rozpaczy posiałam groszek do multipaletki, bo co tu zrobić jak ziemia skuta. Może za tydzień uda się go wysadzić.
Szpinak też w multipalecie, ale w zimnym garażu stoi. Jak wykiełkuje, to do tunelu wystawię.
Jeszcze się tak nie bawiłam z rozsadami :roll:
Iza
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

No tak, pogoda nie rozpieszcza ogrodników w te ostatnie dni.
Aguś wielka cieszynka z Twojego wątku dla mnie, nie ma jak wymiana doświadczeń moim zdaniem ;:108
To może za pozwoleniem gospodyni wtrącę dwa grosze o pozbywaniu się smrodku obornika.
Oprócz dodawania mączki skalnej, która tłumi zapach gnojówki roślinnej, wypróbowałam w zeszłym roku wywar z Ruty na oborniku końskim.
300g świeżego ziela na 5l wody gotujemy przez godzinę na małym ogniu, polewamy wystudzonym wywarem obornik zmieszany z górną warstwą gleby - zero smrodku ;:108 U mnie to ważne bo inaczej zapaszek wdziera mi się na pokoje.
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguss85 mam dwa ogródki i brak czasu. Któregoś roku miałam jednak komfort i mogłam uprawiać ten na wsi. Nasiałam bobu na początku marca, bardzo wolno wschodził, był bardzo robaczywy, niestety. Jednak tego zapachu jaki poczułam wchodząc na podwórko po tygodniu nieobecności chyba nie zapomnę. Okazało się że to bób. Taka miodowa bajka.Cudo po prostu :D
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Ależ śniegu ;:oj . U nas nie było, ale mocno wiało. Dzis już cieplej.Oby tak dalej było.
Fajna sprawa z tym ściółkowaniem. Mamy duży teren do obkaszania ;:145 , i tego dobra nie brakuje. Na pewno wypróbuje.
Pozdrawiam Ekaterina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”