Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Fajnie trafiłam i na ładną wiosnę ( u mnie jest jeszcze skapa ) i nowy wątek.
Nie może mnie tu zabraknąć .
pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu chyba wszyscy tak mamy, że dopada nas melancholia zimowa, a potem jeden kolorowy kwiatek w ogrodzie i już wracają nam chęci do życia. ;:108
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Kochani witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym wątku ;:4 Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie przybyliście, aby już w trzeciej odsłonie dzielić ze mną dole i niedole moich ogrodowym zmagań :D

Agnieszko witam zwycięzcę :D Wygrana w totka doszła do skutku?

XENOFOBIA25 witaj w mych skromnych progach ;:180 Przylaszczki są cudne, też posadziłam w tamtym roku, ale nawet nie pamiętam gdzie... ciekawe czy udało im się przeżyć, bo z tego co słyszałam nie są to zbyt łatwe w uprawie kwiaty.

Wiolu tulipanka to prawda, najmniejszy kwiatuszek wiosną sprawia większą frajdę niż cała kępa latem :D

Ewuś 36jj pogoda jednak nie lubi wychodzenia przed szereg i szybko utarła mi nosa (dowody niżej...).

Karolinko oj tak, w lecie marudzimy jeśli jakaś roślinka nie obdarza nas pianą kwiatów, ale wiosną wystarczy malutki kwiatuszek, żebyśmy były całe w skowronkach ;:173

Ewuś ewarost z rannikami i przebiśniegami próbowałam już wcześniej, ale nie chciały się zadomowić u mnie, na szczęście w tamtym roku Lidzia wymieniła się ze mną na roślinki i w tym roku mogę się wreszcie nimi cieszyć :heja Usypało u ciebie?

Paulinko no niestety długo nie nacieszyłam się wiosną...

Iwonko 1 każda chwila radości jest bezcenna, nawet gdy niedługo potem krokusiki przykrywa śnieg :twisted:

Kasiu i co wypatrzyłaś u siebie? U mnie juz nic nie widać spod białej pierzyny :twisted:

Olu wiosna niestety przyszła i poszła :( Obecnie u mnie są takie zaspy, że nawet zimą tak nie miałam...

Alu no dokładnie, ja też już bardzo potrzebuję "wiosennej jogi" :D

Aniu Minnie niestety zanim przyjdzie tak pięknie opisana przez ciebie wiosna muszę najpierw uporać się z piękną białą zimą :? Krokusom wystarczyły dwa dni ciepła, żeby coraz więcej powystawiało kwitnące łepki, ale śnieg szybko ukrócił im te zapędy... Przebiśniegi posadziłam w różnych miejscach, tylko jedna kępka wystartowała jeszcze w grudniu, inne czekały do teraz, więc może i twoje jeszcze się ujawnią ;:333 Tak samo miałam z rannikami, mój psiak wyciągnął mi znacznik, więc miejsce ich posadzenia odkryłam dopiero gdy wśród szarości pojawił się żółty kolorek... Ale co za radość wtedy ;:224

Aniu anabuko bardzo mi miło :D Wiosna szybko postępowała do przodu, ale zima chyba zrobiła się zazdrosna, bo szybko wróciła :twisted:

Soniu cieszę się, że nie jestem w tym osamotniona :D U mnie wystarczyły dwa dni, żebym już myślała o wyruszeniu na podbój ogrodu, ale zabrakło czasu. Na całe szczęście, bo obecnie mam zimę stulecia ;:306
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu,jeszcze ja chcę przychodzić do Twojego ogrodu, :heja ,jest wiosna i nowy wątek ,super,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu mamy zimę ba nowo :( ale pocieszające jest, ze ma być coraz cieplej. Życzę duzo słoneczka i aby było mało strat po zimie ;:3
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Martuś ależ zapraszam jak najczęściej ;:168

Troja no niestety, zima zrobiła nam wielkie "come back", ale co zrobić...

Dwa pierwsze krokusy szybko rozpowiedziały kolegom o pięknej pogodzie na powierzchni i coraz więcej kwitnących łepków zaczęło się pojawiać:
Obrazek

Obrazek

Kolejne kępki przebiśniegów wzięło z nich przykład:
Obrazek

Na początku tygodnia była tak cudna pogoda, że miałam wielką ochotę wyruszyć już do walki z pozimowym bałaganem. Powstrzymała mnie jednak Szeri, która będąc po zabiegu domagała się większej uwagi, a ponieważ powinna się w tych dniach oszczędzać nie mogłam jej zabrać na dwór, żeby towarzyszyła mi w ogrodowych pracach. Szybko sprawdziło się powiedzenie, że "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", bo oto teraz mam zgoła inne widoki...
UWAGA. Ludzie o słabych nerwach nie powinni na to patrzeć ;:185
Zaczęło się dość niewinnie...
Obrazek

Po południu było już tak:
Obrazek

Ale zima stwierdziła, że to wciąż mało i nie przestaje sypać białym puchem :twisted:
Obrazek

Obrazek

Tylko moim dziewczynkom to zupełnie nie przeszkadza ;:224 wręcz przeciwnie - frajdy miały co nie miara
Obrazek

Obrazek

Najstarszy Bergen chyba "wrodził się" do mnie, bo wyskoczył wyłącznie na szybkie siusiu i w sekundzie był z powrotem ;:306
Obrazek

A tak patrzy na mnie, gdy próbuję wygonić go na dwór, jakby pytał "naprawdę muszę?" ;:306
Obrazek


Kot również stara się umilić czas przymusowego aresztu domowego Szeri. Tu bawi się z nią w chowanego... a kuku :;230
Obrazek

Zanim spadł śnieg byłam w sklepie, już po odejściu od kasy moje oko wypatrzyło trzy ostanie pierwiosnki i przysięgam absolutnie nie chciało bez nich wyjść ze sklepu :;230 Mając do wyboru stracić 3,5 lub oko długo się nie namyślałam ;:224
Obrazek

I dobrze, bo teraz tylko on przypomina o tym, że wiosna znów wróci...
Tymczasem pocieszam się jeszcze takim widoczkiem:
Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

nie zazdroszczę takiego widoku. U nas w Wielkopolsce na razie nie spadł śnieg. W prognozach widziałam, że zapowiadają raczej na południe Polski.
Cierpliwości, u nas za to też mrozi. Ponoć jeszcze tydzień tej fatalnej pogody. Oby się sprawdziła. Dzisiaj szukałam doniczek, ale nie w niektórych sklepach nadal czekają na towar. Też pogoda popsuła plany...
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu u mnie tez popadało, ale nie tyle co u ciebie :roll: choć ja ciesze się, że choć trochę śnieg przykrył bo wiatr mroźny... Takiego pierwiosnka, za taki majątek też bym nie zostawiła ;:306 A to Amarylis czy Hipeastrum, bo ja ich nie rozróżniam :oops: Moje zwierzaki też zastrajkowały... chyba im się nie podoba ze zima wróciła :lol:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Nie mam już sił do tej pogody :( Dobrze,że psina zatrzymała Cie w domu. Ja niestety juz buszowałam na całego w te ciepłe dni . Obcinałam róże, wygrabiłam czesć liści ( co okrywały roślinki) przesadziłam kilka krzewów....a tu znowu zima. Mój Bąbel na śniegu szaleje, pierwszy raz tej zimy ma snieg ;:306 Ale Twoje zwierzaki lepiej niech sie bawią w chowanego w domu, co im zresztą dobrze wychodzi :;230 Powiem Ci ,ze jak Bąbel miał taki zabieg też chodził w kubraczku w celu zabezpieczenia. Ale zauważyłam ,że go tam boli i nie chce sie ruszać . A to szwy :!: , które były sztywne, grube i ocierały się o ten nieszczęsny kubraczek i go raziły. Kiedy mu go zdjęłam pies odżył i resztę wylizał i był zdrowy :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu piękną wiosnę nam pokazałaś, niestety jak widać zima przykryła wszystko swoją pierzynką :) oby wszystko przetrwało, zwierzaki super :) będę zaglądał i podziwiał Twoje kwitnienia :wit
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu oddaj trochę tej śnieżnej pierzynki bo u nas mróz mocno trzyma i brak białego puchu, a można by fajny kulig zrobić :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

O nie, takich widoków na pewno Ci nie zazdroszczę ;:185 Wolę tak, jak jest u mnie; zimno straszliwie, ale za to słonecznie i sucho. Co miało sie stać złego, to już się stało w poprzednie mrozy. Takiego śniegu jak u Ciebie teraz, u mnie tej zimy nie było wcale.
Piękne zdjęcia zrobiłaś Bergenowi, śliczną ma mordkę ;:173 Wyczochraj swoje psiaki, bo wszystkie na to zasługują :heja
Dobrze, ze nie zaryzykowałś utraty oka, bo musiałabyś wtedy zostać piratem :;230 A tak masz cudne pierwiosnki ;:63
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Fajnie, że pojawiły się pierwsze wiosenne kwiatki ;:215 . U mnie też są już krokusy tyle, że pod śniegiem ;:145 . Pewnie nic z nich już nie zostanie ;:222 . Z przyjemnością będę podglądała Twoje ogrodowe i nie tylko ogrodowe poczynania. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”