Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry, dzień dobry miłym gościom

Dzisiaj pogoda u nas przepiękna, słoneczna i ciepła, dlatego mogłam z przyjemnością spędzić parę godzin na działce
Poprzycinałam część powojników, z niektórych roślinek zdjęłam "kubraczki", ogólnie mówiąc prace porządkowe.

A to fotorelacja z dzisiejszego mojego pobytu:

Wczoraj jeszcze był w pąku, a dziś zachwyca pełnią kwitnienia
Obrazek

Żółte krokusy to moje pionierki, pierwsze kwitną, gdy inne jeszcze w powijakach

Obrazek

A tu mój berberys pręży pąki i radośnie w słonku pobłyskuje dąbrówka rozłogowa
Obrazek

A tu troszkę zimozielonych, żeby nie było, że ich uroku nie doceniam
Ostrokrzew Meservy 'Golden Prince' (męski) Ilex x meserveae
oraz
Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata Ilex aq. Argentea Marginata ilex myrtifolia

Obrazek
Wygląda na to, że przetrwały zimę

Szczególny szacun należy się mojemu brateczkowi, którego prezentowałam kilka postów wcześniej, jako zwiastuna wiosny.
Biedak choć pokiereszowany zwycięsko wyszedł z tej nierównej, mroźnej walki. Jak go zobaczyłam, to na myśl przyszło mi określenie "weteran wojenny". A tu dla porównania po i przed walką
Obrazek

Miałam też dziś takich oto gości:
Obrazek

Może Pani dżdżownica i Pan kleszcz nie grzeszą urodą, ale uważam, że wszystko w przyrodzie ma swoje przeznaczenie i nie można kochać, szanować świata roślin nie darząc szacunkiem świata zwierząt ;:108 (no, może oprócz ślimorów -brrr)

Szczególną sesję poświęciłam tej oto Pani :

Obrazek

Była jeszcze Pani Biedronka, miałam też ją obfocić, ale tak się zakręciłam, że zapomniałam :lol:

Zainwestowałam też w nieruchomości i zakupiłam taki oto hotelik dla moich małych przyjaciół:

Obrazek

Zainwestowałam ponownie w prymulki, bo te, które prezentowałam wcześniej niestety nie przetrwały próby czasu
Tak wyglądają te moje zakupy:

Obrazek

Obrazek

Dobrze, jak już trochę opowiedziałam o dzisiejszym dniu, to teraz z przyjemnością chciałabym przywitać :

Po raz pierwszy agniesz-ka miło mi, że do mnie zawitałaś :wit , mam nadzieję, że spodoba Ci się tu i będziesz stałym gościem. Z tymi wczesnymi oznakami wiosny to jest tak, że dziś się z nich cieszę, ale też i martwię, bo w każdej chwili zima może stwierdzić, że nie powiedziała ostatniego słowa i wtedy moje rośliny ucierpią bardziej, niż te z "opóźnionym startem". Wtedy zadam pytanie, czy to przypadkiem nie Twoje się spóźniły tylko moje popełniły falstart ;:131
Co do mieczyków, to raczej też będą u mnie jednoroczne, bo niestety nie mam warunków na przechowywanie cebul.

Zapraszam, zapraszam, furteczki uchylam :D
A na dobry początek dla Ciebie:

Obrazek

Witaj Aniu - TROJA jak napisałam wyżej do Agnieszki, to raczej cebule wiosenne też będą u mnie jednoroczne, jak i u Ciebie.
Pozdrawiam, życzę ;:3 i ciepełka ;:168

Marysiu ;:168 z jednej strony się cieszę, że mogę już podziwiać pierwsze kwiatuszki u siebie (czym z radością się dzielę z Wami) jednak z drugiej się martwię, czy zima jeżeli jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, to czy gdy wróci, to nie zrobi im krzywdy ;:218 większej niż ten syberyjski front.

To takie ładne to nachyłek okółkowy Ruby Frost

Obrazek

Obrazek

Co do tulipanków botanicznych to faktycznie mam nadzieję, że już niedługo się zbiorą z pąkami, a tak to wyglądało dzisiaj

Obrazek
tulipanek botaniczny, siewka penstemona 'Husker's Red' Penstemon digitalis, rozchodnik i żeby nie było, że u mnie wszystko tak gna do przodu to przykład jednego z wielu krokusów, którym wcale nie spieszno :lol: oraz poniżej różne stadia zaawansowania moich przebiśniegów (oprócz tych w pełni rozkwitu z wcześniejszych postów)

Obrazek
Plusem jest to, że jak u mnie się skończy kwitnienie, to u Was zacznie i tym sposobem będziemy mogli się dłużej tym cieszyć :tan

Marysiu pozdrawiam serdecznie, życzę ;:3 i ciepełka, miłego wieczoru ;:196

Witaj Maćku - zapraszam serdecznie, będzie mi bardzo miło Ciebie gościć.
Tobie także życzę niech feeria wiosennych barw zagości w Twoim ogrodzie jak najszybciej ;:108
Na przywitanie:
Obrazek
(żeby nie było - zdjęcie moje ale zeszłoroczne ;:306 )

Mariusz dzięki za odwiedziny. Jak już pisałam do Marysi, to fajnie, że nie wszyscy w jednym czasie mamy jednakowo. Wiem, że każdy z nas czeka z utęsknieniem na własne zwiastuny wiosny ale pomyśl, jak u Ciebie zaczną kwitnąć, to u mnie będą kończyć i wtedy ja zaglądnę do Twojego ogródka z takim okiem ;:oj

Słoneczka i ciepełka życzę :D

any57 - Andrzeju witam serdecznie. Jak czytam Twojego posta, to faktycznie wyobrażam sobie, że jestem gdzieś na początku Waszej drogi/przygody z ogrodem. Teraz przeważa u mnie trawa i iglaki. Staram się z całego serca, jak mogę ten stan nieco urozmaicić, ku utrapieniu mojego M i jak zauważyłeś, zaczęło u mnie występować zjawisko kurczliwości trawnika ;:306
Bardzo mi imponują też ogrody zakładane od przysłowiowego zera. Jak już pisałam wcześniej, dają one więcej możliwości urządzenia sobie wymarzonego skrawka ziemi wg własnego zamysłu, za to wymagają większych nakładów. Tak więc wszystko ma swoje plusy i minusy, najważniejsze, żeby te nasze ogrody dawały nam radość i satysfakcję.

A na przywitanie specjalnie dla Ciebie skrawek mojego królestwa:
Obrazek

Zapraszam, życzę słoneczka i ciepełka :D


Dziękuję wszystkim za odwiedziny i życzę udanego tygodnia
Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Widzę, że tak jak ja spędziłaś miłe, słoneczne chwile na działce. Dziękuję za wiele ślicznych zdjęć. ;:167
I u mnie latały pszczoły, a jedna nawet dziabnęła mojego męża i musiałam wyciągać żądło.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko pięknie u Ciebie, prymulki śliczne, domek dla murarek super ;:333 sezon w pełni otwarty :) oby tak dalej i oby pogoda nie popsuła nam szyków :)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Coraz bardziej się cieszę, że dałaś się namówić na własny wątek ;:196 Jest co podziwiać. Wiosnę masz bardziej zaawansowaną, bo i sporo cieplej na południu niż u mnie. Ten kleszcz mocno mnie zaskoczy. Gdzie go znalazłaś? Na psie?
Bardzo ładne prymulki kupiłaś. Czy wiesz co to za odmiana tych żółtych krokusów? Wyglądają jakby miały pełne kwiaty.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko mieszkasz w innej strefie klimatycznej, bo to nie możliwe żeby mieć tak kwitnące krokusy ;:oj
Prymulki to dobra inwestycja i koniecznie wsadź do ogrodu! ja tak robię i rosną, kwitną :uszy
Ostrokrzewy bardzo ładne ;:136 Dżdżownice tez już widziałam, motylka cytrynka i pszczołę ale z dwojga złego wole ślimaki niż kleszcze...zdecydowanie ;:oj Mam nadzieję, że ten obżartuch nie zaraził nikogo niczym złym, bo nawet psy są narażone ;:124
Brateczek uroczy ;:167 Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Dzień dobry :wit

Na przywitanie dla Wszystkich takie oto ;:3 - mój mini narcyz z donicy, biedaczek przymroził sobie listeczki ale walczy dzielnie :D
Obrazek
Zdjęcie z lewej z poniedziałku, z prawej dzisiejsze.

Moniko miło Cię gościć ;:168
Bardzo się cieszę, że moje zdjęcia przynoszą radość ;:108
Co do niedzieli na działce, to czułam się fantastycznie i nie mogłam się napatrzeć na te moje kwiatuszki ;:oj. Aż szkoda, że nie mam ich pod domem, żeby zaglądać do nich jak tylko przyjdzie ochota.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek
Niestety dziś pochmurno i wszystkie kwiatuszki tulą płatki

:wit Mariusz, dzięki za pochwały. Sezon otwarty, tylko czym więcej u mnie oznak wiosny, tym bardziej się stresuję, bo zapowiadają mrozy nawet do -15/-17 -brrr. A teraz narobi szkód jeszcze większych, bo przez te kilka ciepłych dni wszystko u mnie jakby oszalało i rozwija się w zawrotnym tempie, co na tą chwilę mnie niezbyt cieszy.
Pozdrawiam i też życzę żeby nadchodzące ochłodzenie ominęło Twoją działkę szerokim łukiem

Obrazek

Izo dziękuję za odwiedziny i pochwały ;:196
Faktycznie nie dość, że mieszkam na południu, to jeszcze działkę mam usytuowaną w przewadze w stronę południową, a do tego oprócz dwóch starych papierówek, które teraz i tak nie dają cienia, to nie mam więcej dużych drzew. Oczywiście punktowo mam cień rzucany przez pergole czy moje iglaki. Permanentny cień mam tylko za altanką, ale jest to pas szerokości ok 1 m i obsadzony jakżeby inaczej żywotnikami :lol:
Na temat tego kleszcza to mam teorię, że spadł z gołębia, bo znalazłam go na ziemi, koło altany, miał świeżą plamę krwi koło aparatu gębowego, a chwilę przed tym z tego miejsca dosyć energicznie odfrunęły dwa gołębie. Przylatują one zjadać resztki pokarmu dla ptaków, który spada z karmnika i kul tłuszczowych. Jakby nie było skończył pod butem ;:108 , ale za to z całym szacunkiem :lol:

Izo co do tych krokusów, to w tym miejscu sadziłam jesienią tylko dwie żółte odmiany GOLDILOCKS i ROMANCE. Wygląda on mi na tego pierwszego, ale głowy nie dam, a z pewnością nie zamawiałam pełnych, bo takich zwyczajnie nie widziałam.
Za to są przeurocze, jak miniaturowe różyczki

Obrazek
Pozdrawiam i życzę ;:3

Marysiu witaj ;:196
;:180 za miłe słowa.
Co do kleszczora to zginął śmiercią tragiczną pod moim butem :twisted: , za to zrobiłam to z szacunkiem :lol: . Z dwojga złego to ja też wole ślimory, jednego i drugiego nie znoszę, ale bardziej się boję kleszczy, bo roznoszą paskudne choróbska ;:223
Prawda, że ten brateczek ma w sobie jakąś siłę ?

A to krokusik bliźniak syjamski
Obrazek
Marysiu życzę zdrówka, ;:3 i oby ochłodzenie nie narobiło szkody twoim roślinkom ;:10

I jeszcze kilka dzisiejszych fotek:

Obrazek

Moje lilie drzewiaste

Obrazek

Pąki liściowe na porzeczce czarnej

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i życzę ciepełka
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No dobra! a teraz pokaż te baterie słoneczne nad ogrodem ;:306
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko masz cudowne początki wiosny :wink: moje krokuski ledwie co z ziemi wyłażą.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Maska pisze:No dobra! a teraz pokaż te baterie słoneczne nad ogrodem ;:306
:;230 - Marysiu uwielbiam Twoje poczucie humoru ;:167

Pytasz o baterie - moim roślinom chyba nie potrzeba baterii bo ja tak latam po tym ogrodzie, że od tego mojego latania robi im się gorąco ;:306 Mój M jak wróci z pracy to mnie przechrzci za zadeptany trawnik :lol: bo latam po nim jak wiecznie uśmiechnięta :wink: Ale akurat ten rodzaj dziwactwa wcale mi nie przeszkadza, niektórzy działkowicze tylko zerkają na mnie czasem z zaciekawieniem i wręcz widzę w ich oczach pytanie "A ta co? Czego ona tam tak szuka?" ;:7
;:168

Aniu nie bój nic i na Ciebie przyjdzie czas :wink: jak zakwitnie Twój ogród, to nie będziesz wiedziała do którego kwiatka ;:65 najpierw.
A ja będę wtedy podziwiać pełnię kwitnienia u Ciebie
;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

To są minusy mieszkania w chłodniejszej części kraju, ale u mnie chyba chociaż powietrze czystsze ;:173
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Bazyla pisze:zadeptany trawnik, bo latam po nim ...niektórzy działkowicze tylko zerkają na mnie czasem z zaciekawieniem
Poczekaj jeszcze trochę Beato, aż zaczniesz na leżąco zdjęcia robić dla lepszego ujęcia :;230
Do mnie już się przyzwyczaili, tym bardziej, że zawsze ciekawskim odpowiadam - w internecie prowadzę stronę o roślinach i dla telewizyjnych ogrodniczych programów zdjęcia robię, to muszą być specjalne ujęcia ;:306
Doszło do tego, że najbliżsi sąsiedzi nieraz mnie wołają - weź aparat i przychodź, bo ładny kwiatek, czy robaczek jest :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No tak Beatko ja nie latam tylko chodzę pomalutku, bo wiek i błoto mnie powstrzymuje :;230 Mam nadzieję, że tutaj nikt nie przeczyta moich słów i nie będę upominana ;:306 A tak na poważnie masz chyba najwięcej wiosny w ogrodzie spośród ogrodników, których odwiedzam :D Też bym tak chciała, ale u mnie robi się coraz zimniej i będę musiała jeszcze poczekać, ale wiem gdzie zawsze znajdę piękną wiosnę ;:4
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Aniu 100% racji, powietrze u nas szpetne i prawdę mówiąc chyba wolałabym późniejszą wiosnę z czystym powietrzem, niż odwrotnie, ale cóż - takie układy :D

Andrzeju jeżeli tylko Bozia pozwoli zdrowie, to pewnie skończę w pozycji horyzontalnej starając się coś obfocić, oby tylko potem do pionu się pozbierać :;230
Uwielbiam obserwować naturę, a fotki to przy okazji.

Marysiu no Wiesz, jak na Bazylę przystało miotła to mój nieodłączny atrybut, dlatego latam jak ta latawica :;230
Dziękuję za miłe słowa ;:167 , zapraszam, zapraszam w gościnę ;:108
Niestety u nas też coraz zimniej, teraz jest 3 stopnie, a ma być 1 i deszcz - brrr
Ale cóż, jeżeli wróci zima postaram się pookrywać co mogę, a reszta - "niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba"
;:196

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”