Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski dzięki za zdradzenie tajemnicy ;:138 oczywiście ,że tajemnicy dotrzymam :lol: :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

sagit, te postrzępione to właśnie rokoko :wit
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

U mnie wykiełkowały tylko po jednej stronie doniczki. Wysiałam pomieszane 3 opakowania i chyba wszystkie będą zielone.... :? :shock: :?
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Kochani, tak jak pisałam. Zachwyciły mnie Wasze koleusy i 16.02 też wysiałam jedną paczkę mieszanki. Urósł mi gąszcz :) Dziś pikowałam. Niestety nie każdego koleusa do osobnej doniczki tylko do pudełek po kilka sztuk. Mam około 200 maluchów. Połowę musiałam wyrzucić bo nie miałam juz pudełek :( Szkoda ale nie było wyjścia. Dużo nasionek było w paczce, bardzo dużo. Nie spodziewałam się. Proszę, poradźcie tylko czy uszczykiwać? Jeśli tak to kiedy? i czy nawozić? Czym i kiedy? U Was są takie cudne i ja tez chcę bo mnie zachwyciły :D Wdzięczna będę za każdą radę ;:167 ;:168
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Niesamowicie zagęściły mi się moje siewki koleusków, ale liście właściwie są jeszcze mikroskopijne.
Można je już popikować?

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

jokaer prawdę mówiąc jeszcze takich małych nie pikowałem, ja poczekał bym jeszcze te 2-3 dni. Wiele w wielkości się nie zmieni, a korzonki i liście właściwe jednak podrosną. Intryguje mnie Twoje światło, to hps? widzę, że mają go pod dostatkiem i pięknie wyglądają jak na tak małe siewki.


majka111 z uszczykiwaniem jest dowolność, ja urywam czubki już powyżej 2 piętra liści właściwych. Często też skracam o połowę listki właściwe przy takim uszczykiwaniu. Bardzo to pomaga bocznym odrostom w otrzymaniu właściwej ilości światła. Nawóz z przewagą azotu i fosforu a mniejszą ilością potasu. U mnie sprawdził się granulowany do trawników :D Z nawożeniem też poczekaj do kilku listków właściwych ;)


lunapomyluna nie koniecznie, jeśli mają za mało światła nie wybarwiają się. Wszystkie wyglądają podobnie, ale do czasu. Jak otrzymają go więcej na pewno część się wybarwi ;)

U mnie jedna tacka pokazała kolorki, niestety ciekawych egzemplarzy będzie maksymalnie 6 ;:145
Reszta powędruje do sąsiadki, zrobi z nich użytek a ja czekam na wybarwienie kolejnych 5 tacek ;:306


Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russki, tak, to HPS.
Poczekam wobec tego jeszcze parę dni. Muszę przyznać, że na niektórych listeczkach są już kolorki.
Bardzo jestem ciekawa jakie będą te koleuski ;:173
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski, dzięki serdeczne :) Już wiem co robić. Jutro kupie nawóz ale jeszcze poczekam z nawożeniem. Ale zacząć nawozić już maleństwa? Np. jak będą miały po 6-7 listków i jeszcze będą w domu, to już można nawozić? Wybacz pytania ale dopiero się uczę od Was :) Pozdrawiam i słońca życzę :)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Koleuski rozpikowane, trochę musiałam siewek wyrzucić, z wielkim żalem, ale nie pomieszczę wszystkiego,
bo dojdą zaraz pomidory.

Obrazek

Prawie każdej siewce ciachnęłam korzonek. Widzę, że żaden nie zemdlał :wink: z tego powodu.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

sagit pisze:A czy da się jakoś w miarę wcześnie rozpoznać który będzie wysoki a który niski?
Sagit to zależy od odmiany. Rzeczywiście większość rococo jest niższa. Choć nie zawsze. W zeszłym sezonie mój Cooper tak się rozszalał, że przerósł nawet Gays Delight. :wink:
Z łatwo dostępnych u nas, Wizard Rose, jest niższy. Z kolei te z kolekcji Kong są większe, niż z Wizard.

Russski byłes w raju :) Coleusy z Filipin :shock: Aż się serce cieszy na takie widoki. Ten fioletowy wspaniały.
Jestem bardzo ciekawa co Ci wyrośnie z tych filipińskich nasion.
Tacka z kolorkami, to ta holenderska? Całkiem fajne kolorki.

jokaer Moje po wykiełkowaniu rzadsze, niż Twoje po przepikowaniu :) ;:204 Najważniejsze jednak, że coś tam wyrosło :wink:
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Moje są takie:


Obrazek

Obrazek

Coś im kolorów brakuje i małe jakieś wydają mi się, jakby stały w miejscu. Mam pytanie czy już je uszczknąć i czym wy to robicie :lol: bo mi się to prawie niemożliwe wydaje? :shock: :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Nic nie uszczykuj, toż to maleństwa.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Tak zdjęcie zrobione, ale mają dobre 2.5 cm :lol: a je się uszczykuje tak w ogóle?
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”