Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u większości z nas szał zakupów ogrodowych jest już rozpoczęty ;:306 Zawsze coś nam do koszyka roślinnego wpadnie.
Ilością sałat mnie zaskoczyłaś, nawet niektórych odmian nie znam. Nie mam doświadczenia z wcześniejszym ich wysiewaniem jak pamiętam zrezygnowałam po dwóch próbach, siewki były wyciągnięte po przepikowaniu padały. Kupuję kilka sztuk gotowców wysadzam pod folię.
Pozdrawiam serdecznie- słonecznie, już niedługo będziemy mogły wyjść do ogrodu.
Ślimaki rewelka, zdolny mąż ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cześć Wiolu!
Ooo, Ty też się szykujesz do sezonu mimo niezachęcającej pogody :wink: Co roku to samo, kolejne porcje nasion dochodzą. Ja też mam chrapkę w tym roku na mak pełny i kucykową ostnicę (ciekawe jak z kiełkowaniem).
U mnie tez się zabieliło w sobotę, ale to dobrze, że lekka kołderka okryła nasze rośliny.

Ze dwa razy wysiewałam sałatkę w domu i to nie był dobry pomysł. Co innego jak się jakąś fajną szklarnię w której można byłoby przygotować zdrową i ładną rozsadę,bo na domowe parapety raczej nie ma sensu (zbyt słabe, powyciągane roślinki wyrastają).
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola widzę udane zakupy nasionkowe były ;:138 Ja również planuję te dalie siać w tym sezonie, nawet mam te same nasiona. Czy ta ostatnia sałata na zdjęciu jest pod śniegiem? To jakaś zimowa odmiana? No niechby się już ta zima spakowała i poszła w długą, bo chyba wszystkich ciągnie już do siania :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, kilka dni temu, może kilkanaście, spacerowałam po ogrodzie i przyglądałam się angielkom z myślą o wiosennym cięciu. Już widziałam, oczami duszy, przycięte przepisowo o 1/3 krzewy, a tu będzie jak zwykle ;:223 do kopczyka.
W L. są już kapersy :?: Wielokrotnie obiecywałam sobie nigdy więcej, ale pewnie trudno się oprzeć.
Co zrobisz teraz z bodziszkiem i gipsówką. Na wsadzenie do ogrodu trzeba będzie jeszcze sporo poczekać.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Ja również mam nadzieję, że od przyszłego tygodnia zacznie do nas nadchodzić wiosna ;:108 . Podobna od poniedziałku ( u mnie) ma być już na plusie ale noce jeszcze z przymrozkami . Masz rację , najlepiej spędzić te ostatnie dni zimy na zakupach internetowych :;230 . Wczoraj domówiłam sobie dwie róże okrywowe Knirps ;:131 . Kto wie czy przed turnusem jeszcze czegoś nie kupię :lol: . Sporo tych nasionek już Ci się uzbierało ;:215 . Ja w tym roku bardzo skromnie i nawet nie wiele kolorowych torebek mnie skusiło ;:224 . Twarda jestem :lol: . Kupiłam sobie dwa lata temu tego bodziszka ;:108 . Mój co prawda nie jest tak delikatny jak na zdjęciu bo kolor ma mocniejszy ale jest faktycznie różowy. Pozdrawiam i byle do wiosny :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu sporo nasion, będzie co robić :) ja w tym roku miałem już nie siać nic z kwiatków, ale oczywiście skusiłem się hehe :) ciekaw jestem jak będą rosły Ci arbuzy, będę trzymał kciuki ;:333 :) ja to do Lidla nie zaglądam, żeby mnie nie kusiło, bo brak miejsca na działce jest przerażający ;:224
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Coś ociąga się to ocieplenie. Miało nadejść już w weekend a teraz mówią że na początku tygodnia :roll: Nie podoba mi się to. Aż mnie nosi żeby już coś przyciąć czy pograbić a tu nie da się nic zrobić.
Tak sobie myślę ... ciekaw czy przed świętami będzie można kupić i posadzić bratki :roll: Przeważnie zawsze na WIelkanoc jakieś tam pierwsze kompozycje miałam już porobione w donicach.

Dorotko, niestety ta przeciągająca się zima sprawia że dużo takich nieplanowanych zakupów wpada do koszyka. Jak człowiek napracuje się przez cały dzień to już nie ma nieraz nawet siły buszować po sklepach.
Sama jestem zdziwiona taką dużą różnorodnością sałat. Nigdy ich aż tyle nie miałam, ale u mnie wszyscy ją lubią i szybko jej z warzywnika ubywa, więc postanowiłam posiać i popróbować tych różności. Też zawsze kupowałam trochę flancy i sadziłam w szklarni.


Witaj Alu. Fajnie że i Ty się już przebudziłaś. Może odkurzyła byś swój wątek ?
Z nasionami w tym roku to istne szaleństwo. Gdzie ja to wszytko posadzę to nie wiem. Ciekawe w ogóle jak mi udadzą się te wysiewy. Najwyżej będę rozdawać.
Ostnica podobno dobre ma wschody. Czytałam u kilku osób że sobie chwalili z własnego siewu.
Miejsce na parapetach się kończy a w kolejce jeszcze pomidory, no i paprykę trzeba pikować :roll:

Aga, ciekawa jestem co nam z tych dalii wyjdzie. Do tej pory nie ruszały mnie te rośliny, ale jak naoglądałam się na forum to i w końcu mnie wzięło.
Sałata to normalna wiosenna odmiana. Jakoś światło tak odbijało się od torebki i może daje to takie złudzenie jakby była w sniegu :lol:

Aniu, nena, ja już w tamtym roku miałam nauczkę z cięciem. Uradowana poprzycinałam co nieco a potem przyszedł wiosenny przymrozek i zniszczył pędy. Trzeba było nisko golić, nawet pnące. Przykry to był widok. Moje róże jeszcze niedawno wyglądały jakby w ogóle zimy nie było. Obawiam się jak zareagowały na takie nagłe ochłodzenie.
Roślinki wysadziłam do doniczek i ustawiłam w najchłodniejszym pomieszczeniu w domu. Jak tylko stanie się to możliwe to pójdą do szklarni.

Ewelinko oby wiosna już szybk nadeszła bo zbankrutujemy. :;230
Staram się naprawdę nie szaleć z zakupami ale pokus tyle wokół że człowiek traci rozsądek.
Jeszcze teraz pojawiły się nowości Austina i serducho od razu mocniej zabiło.
Nasionak faktycznie sporo mi się uzbierało. Posieję i zobaczę co się uda, co mnie zachwyci a co nie. Niewypałów pewnie kolejny raz nie posieję :wink:

Mariusz arbuzy będę siać pierwszy raz.
Poczytałam na forum o ich uprawie i odmiany też wybrałam polecane. Teorię mam opanowaną, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, nie wiedziałam, że ma szklarnię. ;:138
Kaprys w L. odpuściłam, ale do koszyka wpadły dalie i eucomis.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

U Ciebie też dzisiaj było takie zimno rano ? Niby miało być już cieplej, ale nadal noce są bardzo mroźne. Za to dzień był pięęękny :D
Bardzo się cieszę, że będziesz uprawiała arbuzy ;:138 Na Twoich urodzajnych glebach na pewno wydadzą zadowalający plon. No i odmiany dobre wybrałaś.
Kwiaty jednoroczne mam takie same bez farbownika . Dzisiaj wysiałem dalie a jutro ostnicę.
Sałat również będę miał dużo, warzywo te cieszy się u mnie powodzeniem ;:173
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Seba zimno jak na Syberii. Dziś było -17 a w poprzednie noce spadało nawet poniżej 20 :?
Na dodatek śniegu coraz mniej bo w dzień topnieje i już go prawie nie ma. Coraz gorzej to wszystko widzę.
Gdzie to ocieplenie ? :roll:

Sama jestem ciekawa co mi z tych arbuzów wyjdzie , ale tak się napaliłam że muszę spróbować.
A jak mi nie urosną to przyjadę do Ciebie na degustacje :lol:

Aniu szklarnię mam kilka lat. Wiosną trzymam tam rozsady a potem uprawiam pomidory.
W tym roku myślę postawić jeszcze foliak bo miejsca mi brakuje na te moje wysiewy.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . A wiesz, że ja też zastanawiałam się dzisiaj nad bratkami ?? W zeszłym roku w połowie marca już miałam posadzone je w donicach. W ogóle jak porównuję fotki to wszystko jest bardzo do tyłu w stosunku do ubiegłego roku ;:173 . Pierwszy krokus zakwitł mi 8 marca na Dzień Kobiet :lol: . Teraz raczej się nie zanosi. No cóż, mam nadzieję, że jednak przed Wielkanocą zima pokaże swoje piękne oblicze ;:224 . Faktycznie zbankrutujemy jak tak dalej pójdzie :;230 . Ja już róż nie zamawiam bo i tak poszalałam zamawiając 15 sztuk ;:131 . Ostatnio zamówiłam jeszcze trochę lilii ale na tym chyba zakończę moje zakupowe szaleństwo. Następne rośliny kupię dopiero końcem marca po powrocie i pewnie będą to właśnie bratki. Pozdrawiam i słoneczka życzę, niech w końcu nadejdzie to ocieplenie :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, widzę, że nieźle zaszalałaś z nasionkami ;:224 Ja w tym roku nic nie wysiewam. Nie mam do tego ręki i cierpliwości.
Do wiosny tęsknimy już chyba wszystkie, ale przeglądając prognozy długoterminowe, to na tę, prawdziwą i ciepłą, przyjdzie nam chyba poczekać do połowy kwietnia :roll:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu i ja czekam na wiosnę,a za oknem zimno,ale jeszcze troszkę i wyruszymy do ogrodów z narzędziami,zapałem i werwą ;:108
Dostałam od jednej,miłej forumki nasiona pomidorów i po raz pierwszy zacznę przygodę z pomidorami od samego nasionka.
Do tej pory moja mamcia kupowała gotowe rozsady.Zobaczymy,czy mi się uda?
Nasion sałaty masz sporo,ale zawsze można z kimś się podzielić albo wymienić.Farbownika nie dorwałam,ale to nic mam za to facelię.
Lobelię niebieską dosiałam w krążki torfowe i ostróżek parę.Mocno mi wybujała trawka Kanar,za późno folię odkryłam i się wyciągnęła za bardzo ;:124

Dzisiaj wysiewam pomidory ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”