Moje Arboretum cz.8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Całkiem fajna wycieczka się zapowiada. Hmmm, po Romeo i Julii pewnie romantyczna kolacja? :D

W zeszłym roku pojechałam do Auchana i trafiłam na wyprzedaż roślin, tych co zostały po wiośnie. Dużo nie zostało ale na kilka cebul skusiłam się za śmieszne pieniądze. Kupiłam 3 kolory Calli po 3 zł piękne, grube bulwy. Kwitły długo i moc kwiatów. Powojnik Multi Blue i Jaśmin nagokwiatowy za 5 zł. Nie pamiętam kiedy to było, więc w tym roku będę polować na ślepo. Może trafię. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Jadziu Stasiu ma rację , szaleję za bardzo z zakupami, nie tylko roślinnymi--muszę sie zacząć kontrolować a w Auchan było miło popatrzeć lecz w większości mam to wszystko :) , chyba ,ze upoluję coś jak Aga po kilka złotych --na tym właśnie rzecz polega ;:306
Musze zapytać bratowej czy zabierze mnie na romantyczną kolację :;230
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

O ja cię :shock: a ja myślałam że róże w reklamówce Aldi są przegięciem :;230 Nie mam nic przeciwko zaklinaniu, niech wiosna jak najszybciej przychodzi, ale ten ogród wewnątrz i mróz na zewnątrz to jak kwiatek do kożucha :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Aż strach zajrzeć teraz do takiego sklepu :shock: bo jak potem wyjść bez tragarza ;:306 U mnie na szczęście troszkę śniegu jest, więc mam nadzieję, ze straty nie będą duże. W poniedziałek jadę z inspekcją... Uważaj Karolciu na znikające przedmioty, bo mój Franio też się ładnie bawił zabawkami i niestety okazało się, ze odgryzioną łapę dinozaura połknął w całości - utknęła w jelitach i je zablokowała. Miesiąc minął od operacji i już jest ok, ale dietkę jeszcze musimy stosować.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Karola jednym słowem kolorowy zawrót głowy ... Jak nie miałam ogrodu to też lubiłam ten czas w wielkich marketach, ile się naoglądałam i nawąchałam, a teraz jak mam ogród to do marketów mam daleko, ale nie żałuję ... pooglądam fotki i jakbym tam była ;:333 a zakupu przez internet robię i bawię się w zasiewy :) nie koniecznie udane ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Ojej , co Ty powiesz Kasiu zjadł łapę i trzeba było operować :!: :shock: o rety ! Oj to musze uważać , Bąbel wszystko zjada :shock: strach się bać , ale ja mu niestety pozwalam , musze sie jakoś ogarnąć :?

-- 3 mar 2018, o 21:24 --

Ewa ważne ,ze masz chęć sie bawić w sianie, a ,ze nie wszystko udane , to za to niektóre jak urosną ileż dają satysfakcji. Ja do marketów jadę po inne sprawy, a do działu Ogród zaglądam żeby sobie popatrzeć na kwitnące kwiatki w lutym :) Tylko czasem coś kupię , naprawdę te polskie proste krzewy które tam zazwyczaj są -mam :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

A ta już buszuje po roślinkach no :lol:

Ja się obudziłam ze snu zimowego dopiero :D

Mrozi u nas, że hej. Strach z domu wyjść  ;:204

No ale już bliżej niż dalej ;:138 ;:138 ;:138

;:168 ciepło i ślę całusy dla Bąbla ;:7
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

karolacha pozwoliłam sobie na długi spacerek po twoim ogrodzie. Jest rewelacyjnie piękny!!
Dziękuję, że dzielisz sie z nami!! Najbardziej podoba mi się, że rodzinne włości z tak wielkim staraniem i pietyzmem ozdobiłaś i przerobiłaś na królewski ogród!!
Mam pytanie; w jaki sposób przymocowujesz te ramblery i powojniki do tych drzew aby się po nich pięły?
Pytam bo ja też mam 2 stare drzewa ok.150 lat, też się kończą ale żal mi ich wycinać i pomyślałam aby spróbować może twojego sposobu
by zamiast straszyć to zostały przemienione w olbrzymie bukiety. Jakich powojników nasadziłaś?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Igala miło mi ,że Ci się podoba u mnie :)
Ramblery po prostu posadziłam przy samym drzewie . Rosły sobie szybko bo musiały konkurować o światło z jabłonką , wtedy jeszcze żyła. I tak sobie prosto rosły do góry. Niczego się nie czepiały bo róże nie są czepne :wink: po prostu szły same do słońca. Czasem jakiejś gałązce pomogłam się zawinąć , czasem przywiązałam ...i tyle. No to masz piękne i b. stare drzewa. Za nic bym ich nie wycięła bo przy nich wyrosłam . Warto ratować dając im drugie życie i piękne kwitnienie. Gdzieś wcześniej jest link do krótkiego filmiku , na którym opowiadam o róży i pokazuję :)
Jest tez na Facebooku i u Zielono Zakręconych . Powodzenia :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

A to Bąbel figlarz ;:306 W sumie wszyscy mówią, że jak dzieci są za cicho, to na bank robią coś co nie powinny... widać ta sama reguła tyczy się psów :lol:
Ale śliczności w tym Auchan ;:173 Pobuszowałabym tam teraz...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Karolach; bardzo chce uratować moje stare drzewa i przerobic je na bukiety :D Rodzina naciska,żeby sciąć bo brzydkie i mam nadzieje,że jak je upięknie to przestaną.
Do głowy wpadł mi ten rambler http://rozarium.shoparena.pl/pl/p/Roza- ... korzen/448
Czy miałaś może z nim do czynienia? A jeżeli nie to jakie byś polecała,które u ciebie się sprawdziły?
Ja nie mam totalnie żadnego doświaczenia z ramblerami, a po opisie z netu to tak naprawde nie wiele wiadomo bo te opisy są zawsze wspaniałe ale nie mówią nic o minusach krzewu...
A oprócz ramblera co jeszcze się sprawdza tj obrasta drzewo i kwitnie? Zupełnie nie mam pomysłu...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

Igala różę którą pokazujesz , ramblera nie mam , ale z opisu wygląda super, chyba sama sobie kupię :wink: ja mam Ghislaine de Feligonde przy mojej jabłoni :) Każda róza która wysoko sie pnie ( w opisie ) będzie dobra :wink: Moja (zwana Gizelką) jest łatwa do zdobycia i bazproblemowa :) ale nie powtarza kwitnienia , chociaż tak o niej piszą , chyba ,ze prowadzona na małą :) wtedy powtarza. Rodzinie pokaż co moze rosnąć na takich wysokich drzewach to zmienią zdanie ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie rosną róża i glicynia na starych jabłoniach. Można jeszcze posadzić clematisy botaniczne , winobluszcz....nie mogę teraz ich znaleźć , ale też wyglądają super :)

-- 8 mar 2018, o 14:54 --

Moni kochanie przecież ja Cie kocham ;:196 ;:167 co też Ci przyszło do głowy ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.8

Post »

No to odetchnęłam :D Bo już myślałam... A bym tego nie zniosła ;:185
;:138
A Jasiu i Ninka dziękuję, rosną :D Właśnie dziś byliśmy u fryzjera - była walka, oj, była :;230 trzeba było pojechać, bo próbowałam sama go ostrzyc i delikatnie mówiąc: nie poszło mi trochę ;:306 za szybki jest i za bardzo się wierci ;:185

Wrzucę później zdjęcia u siebie :)

Zjawiskowe te Twoje okazy ;:167 ;:167 ;:167 ahhh
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”