Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Beatko, szkoda,że jednego z pokazanych Flamingo nie przekroiłaś w poprzek.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Specjalnie szukałam - ale niestety nie przekroiłam go w drugą stronę :oops:
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

momika pisze:horti4, witam serdecznie, to mój pierwszy wpis na forum. Miałam w ubiegłym sezonie "Niedźwiedzią łapę". Rósł u mnie tylko pod folią, pomidor klasyczny o pięknych, owocach. Niestety, na krzakach wiązał tylko kilka owoców lecz niezwykle dorodnych - takie prawdziwe niedźwiedzie łapska. Jest żarłoczny, lubi podlewanie różnymi miksturami odżywczymi. Stosowałam jedynie naturalne gnojówki. Owoc mięsisty, mało pestek. Mnie smakował. Roślina warta troski. W tym roku posadzę go chyba w gruncie.
Właśnie zamówiłem sobie tego pomidorka. Z opisu wynika, że MEDVEZHIYA LAPA jest to odmiana wegetatywna, tak mi się przynajmniej wydaję.
Kolejnym nabytkiem jest ZOLOTOY KONIGSBERG. Wydaje się być pomidorem bez piętki i właśnie takie kocham. 100% owocu do zjedzenia ;:167

Zaczynam się powoli wkręcać w pomidory. Na razie mam uzbieranych 16 koktajlówek i 16 odmian o dużych owocach w większości rosyjskich odmian.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie w tym sezonie planuje sporo rosyjskich odmian lub jak może się okazać, tylko rosyjsko brzmiących odmian. ;:306 Mam już ogrony pakiet nasion do wyboru. Pozostaje tylko przysiąść i wybtać. :)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ktoś pisał, że Rosjanie kupują z zagranicy nasiona, przepakowują i nadają własne nazwy. Dlatego często nie możemy znaleźć żadnej historii danej odmiany bo powstała w myśl "Potrzeba jest matką wynalazków".
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
StanislawPl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lut 2018, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja w tym roku nabyłem nasiona takich odmian: Korol Koroley,ROZAMARIN FUNTOVY, RUSSKY RAZMER SUPERGIGANT XXL f1,SIBIRSKY GIGANT,CHEMPION VESA, SIBIRSKIE SHANGI, Rosa Vietrov. Jeszcze nie zdecydowałem ile czego będę wysiewał. Miejsca nie mam za dużo, więc wszystkiego się nie da. Do tego mam jeszcze odmianę De Barao. Zanim znalazłem to forum kupowałem odmiany holenderskie w ogrodniczym, w zeszłym roku niestety pomidory nie były smaczne i do tego weszła choroba, więc w tym roku stawiam na rosyjski

To moje początki z uprawą rosyjskich odmian. Lubię pomidory mięsiste, czerwone, półmalinowe. Jeżeli możecie polecić jakąś odmianę to chętnie skorzystam z rad i oczywiście przejrzę poprzednie posty, bo to skarbnica informacji.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

StanislawPl To ja Ci polecam odmianę Oslinye Ushi. Co prawda lubią pękać, ale smak mają bardzo dobry.
Podobnie odmiana Severnye-obiecałam sobie nigdy więcej ich nie sadzić, ale jednak ten smak dawnej malinówki -wyśmienity.

Oslinye Ushi:
Obrazek
Awatar użytkownika
MarzenaRybka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2018, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

lucysia pisze:Jakbym siebie widziała.Miałam ograniczać odmiany w tym roku.Wyszło jak zwykle.
Znów ponad 150 szt się uzbiera.Odmian bez liku.
W tym roku po raz pierwszy :Budenovka,Arbuznyj,100 Pudov,Oranżewoje Serdce,Rozovyi Flamingo,Dikaja Roza,Czudo Ałtaja i Bołoto(w tamtym roku miałam pomylone nasionka,próbuję ponownie).

Z poprzedniego sezonu zostają:Ałtajskij Oranżewyj,Czudo Ziemli.
Witam serdecznie.Mam pytanko do tych pomidorków z poprzedniego sezonu pyszne?? bo mam zamiar posiać je w tym i ciekawość mnie zjada :heja widzę ze mamy podobne podniebienie i smak dotyczące pomidorków ;:oj Pozdrawiam.
Zbyszek-
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 lut 2018, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Faworyt pisze:100 Pudov będzie pierwyi raz u mnie a do Oslinye Ushi wracam po krótkiej przerwie.Smak rekompensuje pękanie owoców jak tylko w pierwszym roku uprawy nie regularnie był podlewany i doszła do tego wilgotność powietrza w tunelu.Następnym razem już było lepiej.Trzeba skubańca pilnować. ;:173

Mam pytanie. Rozglądam się za pomidorem o którym wspominasz, mianowicie 100 Pudow. Przeszukałem kilka sklepów internetowych i nic. Gdzie kurde można kupić te nasiona?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witam. Czy ktoś miał odmianę Katja? Bo opisanie odmiany rożnią się na polskich i rosyjskich stronach.

https://www.pomidorlandia.pl/pomidor-katja.html
http://sad-i-ogorod.ru/shop/3553.html
Pozdrawiam Ekaterina
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie (czy jadalne). Nawet nie jestem pewien jak przepisać na alfabet łaciński: (proszę o wybaczenie za linki, cud że przy pomocy samej klawiatury z cyrylicą coś znalazłem)
Medovosakharnyj, Persona, Nadezhda Tarasenko, Prisadibnyj, Percevidnyj, Banan Krasnyj, Krasnyj Velikan. Dziękuję za jakiekolwiek poszlaki. :wit
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Drako
W tym roku kierunek u mnie na wschodnie odmiany.Sporo tego będzie.Z tych przez Ciebie wymienionych będę miał Piertzewidnego czarnego.Opis i wypowiedzi osób które go uprawiały są na tyle pochlebne że sieję go w ciemno.Coś mi się widzi że to będzie strzał w dziesiątkę.A Ty którego masz?Bo z tego co mi wiadomo jest w czterech lub pięciu kolorach.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”