W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cześć Aniu :)
Piękne skarby wypatrzałaś :) Gdy oglądam takie udane zakupy tez mnie ciągnie na giełdę w poszukiwaniu takich okazów :D Może w niedziele pojadę , pogoda ma być ładna :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu gratuluje udanych zakupów :) widzę pełno planów już masz w głowie co, gdzie i jak posadzić :) nasionka też kupione, będzie co podziwiać :) ;:138
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Fajne zakupy, niebieski w ogrodzie widoczny jest już z dala, a starocie wprowadzają niezwykle sympatyczną atmosferę. Podoba mi się szczególnie brytfanna, ale nie zapomnij nam pokazać krzesła przed ipo restaurowaniu.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Intrygujący masz tytuł swojego nowego wątku, niebanalny. :D Podziwiam, że zdecydowałaś się na jeden główny kolor w ogrodzie, bo w moim przypadku co jakiś czas zmieniałam koncepcję kolorystyczną i teraz to właściwie mam już wszystkie kolory. W każdym kącie inna tonacja. Jedynie czerwony jeszcze u mnie nie zawitał, ale niczego nie wykluczam.
Tak czy owak niebieski jest uroczy, zwłaszcza wśród róż. ;:108
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu

Wspaniałe skarby upolowałaś, niebieski to piękny kolorek :wink:
Ja też się budzę z zimowego snu, wiosny już pragnę, lobelia fajnie wschodzi, ja jeszcze nie posiałam,w tamtym roku bardzo mi się pokładała, chyba kupię gotowe sadzonki. Ciekawa jestem tego krzesełka? Pozdrawiam ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, witam się w nowej części :wit ;:196
Widzę, że będzie się dużo działo i to w dodatku na niebiesko. ;:63 Fajne zakupy ;:138 Muszę pokazać mojemu eMowi Twój czajnik, bo śmiał się ze mnie, jak zabrałam naszym psom stare garnki do których wsypywałam karmę. :lol: Pytał, do czego zamierzam ich używać, a ja na to ; posadzę w nich kwiatki, będą donicami :D Tylko moje stare garnki są w dość trudnym kolorze, ale od czego mamy farby :wink: Chyba pokuszę się na niebieski ;:108 :uszy
Kula przepołowiona tylko czeka na inspiracje, a takich na pewno Ci kochana nie brakuje. ;:172
To czekamy na wiosnę, która lada moment się pojawi :wit Z górki już ;:215
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Szkoda że u mnie w okolicy nie ma takich fajnych targowisk :( . Byłabym stałym gościem :) .
Miałam nic nie siać w tym roku, ale mnie skusiłaś tą lobelią - jej nigdy nie za wiele :wink: . No i zawsze to szybciej czas zleci jak się będzie czekało na parapetowe wysiewy.
U nas znowu większe mrozy, trochę się martwię bo śnieg prawie całkowicie zniknął :cry: . Nic w tym roku nie okrywałam - tylko kilka róż dostało małe kopczyki, no ale co ma być to będzie ;:131. Zamówiłam w F (jednak nie wytrwałam w postanowieniu) kilka różyczek: Eisvogel, Darcey Bussell, Ashley i Parfum Flower Circus :D . Mam jeszcze chęć na Stefanię ale nigdzie nie mogę jej namierzyć ;:222
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit niebieski to fajny kolor ;:215 też go lubię.Wiosna już tuż ,tuż nowy wątek w samą porę ;:138
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Melduję się i ja.
Super dodatki kupiłaś
A tych połówkach najpierw posiej coś, a potem posadź.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Coraz bardziej mroźno. Zapowiadane od kilku dni mrozy nadchodzą. Dobrze,że pojechałam ostatnio okryć moje najwrażliwsze róże. Starsze będą musiały same sobie poradzić ;:224
A ja tymczasem dokupuję nasiona. Wzięło mnie na pomidory ;:oj Mam chęć sama zrobić rozsady,ale całkowicie jestem zielona w tym temacie. Będę musiała się doedukować. Moja mama kupuje na ryneczku gotowe do gruntu. Wczoraj zdradziłam mamie moje plany,a ona na to:Wiesz,że koło pomidorów trzeba się nachodzić? No i tym z lekka ostudziła mój zapał. Mimo wszystko z kilka nasion mi się przyda i dzięki forumowej koleżance zadebiutuję ;:215
Na dniach wysiewam trawę Kanar,lewkonie i ostróżki. Mimo,że u mnie same się sieją to mogłabym je wciąż dokupować.

Dominiko oj wzięło,ale na razie starczy przedmiotów w kolorze blue. Ten kolor ma za zadanie zaakcentować dany zakątek działki wyznaczając granicę ;:108 To właśnie rośliny są najpiękniejsze . Nie mam w planie skupiać się tylko na jednym dominującym kolorze. Ceglane naczynia w ogrodzie również lubię. Czajnik i białe kwiaty to będzie super zestawienie ;:333

Marlenko skarby tylko czekały bym je przygarnęła:) Jednak często i gęsto jak czegoś szukam na giełdzie to nie znajduję,a kiedy wybieram się w innym celu nagle pojawiają się znikąd:)
Do czajnika będzie pasować albo smagliczka,a może werbena zwisająca?

Dorcia witaj:)

Aniu nazwałaś naczynie po imieniu,nawet nie wiedziałam,że to gęsiarka,dziękuję:)
Moja mamcia też to samo powiedziała,,że użyłaby w swojej kuchni.
Biała lobelia też dobry pomysł,dziękuję :)

Seba dziękuję również za typowanie:) Ostróżki uwielbiam od zawsze,a petunie też kiedyś miałam,ale na balkonie. Żeniszki corocznie się u mnie pokazują,lubię te włochatki.

Małgosiu mam wrażenie,że mój M myśli o mnie graciara ;:218 ,do tego nasze dzieci też spojrzały na mnie jak mama niesie w ręku kolejne oskrobane przedmioty. Oni nawet nie wiedzą,że mama ma w planie kupić jeszcze stary rower,lustro i obrazy ;:303 To w dalszej przyszłości. Ostatnio kiedy mój M się dziwił co ja znowu wymyśliłam,nadmieniłam mu,że niektórzy sadzą nawet w butach rośliny. Akurat mi się to niezbyt podoba i źle kojarzy...

Krysiu krzesło zostanie tak jak jest,jedynie deseczki pomaluję na niebiesko ;:108

Moni mam wysianą lobelię i kobeę,z resztą czekam. Poza tym brakuje mi kuwetek,bo nie kupowałam pyz na parze,a właśnie po nich mam najlepsze kuwetki. Wczoraj kupiłam specjalnie woszczyznę w plastikowym pojemniku i już będzie miejscówka dla lewkonii lub Kanara.
Mi też nie wszystko się udaje z wysiewami,czasem idą do kosza,bo poległy. Jednak i tak próbuję ;:333

Agnieszko a byłaś na tej wyspie greckiej? Widziałam w sieci oglądając zdjęcia te niebieskie kopuły,rzeczywiście urocze miejsce:)
O proszę razem z Anią typujecie białą lobelię. Myślę,że to dobry pomysł,uwielbiam ją.
Zatem pokuszę się jeszcze o nasiona white:)

Weronika tak jakoś mnie wzięło na niebieski. Pooglądałam kilka inspiracji w internecie i chciałabym spróbować choć w kilku przedmiotach. Szukałam tez kuli ogrodowych ceramicznych,ale ceny wysokie ;:14
Krzesło tylko siedzisko będzie miało przemalowane,zostawiam czar metalowych nóg:)

Olu wiem co to remont,bo w zeszłym roku to przeszłam. Mimo to wysiałam lobelię i trawa dmuszka ;:333

Iwonka cieszę się z tej giełdy,zawsze coś można wypatrzeć,ale trzeba jechać z rana,a my lubimy w niedzielę sobie pospać...I najlepsze skarby kto inny przygarnia ;:222

Wiosna na razie czeka,mrozy przyszły w całej Polsce,oby różyczki nasze dały radę;)

Piotrek obyś coś znalazł na targu,teraz w lutym jest to możliwe,bo to nie okres kwiatowy i ludzie nie kupują naczyń do obsadzenia. Życzę udanych zakupów ;:108

Mariusz plany co rusz się pojawiają w mojej głowie,ale z realizacją później nie wiem,czy wyrobię ;:65
Na działkę potrzeba dużo czasu i uwagi,doglądania,a jak to wszystko pogodzić z życiem codziennym? Doba jest za krótka niestety:)

Ewa jak pomaluję krzesło to pokażę,kiedy już je umieszczę na działce :uszy

Wandziu inne kolory też mi się podobają,niebieski nie będzie przewodnim kolorem.
Moja mamcia chciała pomalować na niebiesko ławkę,która stoi przy domku ,ale ja uważam,że to już będzie za dużo. Ja mam taki zamysł,żeby zaakcentować,a nie zalać tym kolorem całą działkę ;:108
Nie lubię przesytu. Wandziu Twój ogród jest również dla mnie inspiracją,masz bardzo klimatyczny ogród przydomowy i samo to,że masz z nim codzienny kontakt i możliwość w każdej chwili cos zmienić. Przychodzi myśl i już możesz to realizować,przestawiać przedmioty i obserwować jak w różnych porach dnia,kiedy to pada inaczej światło i rysuje obrazy. Dążę do tego,że ten sam przedmiot w różnych porach dnia wygląda inaczej,zresztą co ja będę uczyła mistrza?

Krysiu jak miło Cię widzieć:) Lobelia nie zawsze mi wychodzi,mikruski nasionka,można łatwo przelać. Też mi się czasem kładą siewki,tylko mojej mamie wyrasta zawsze busz w pojemniku.
Nie wiem jak ona to robi. Nie kupuje żadnej,specjalnej ziemi,tylko zwykłą z dyskontu i ma sukces ;:oj
Krzesełko to stare składane,ma metalowe nogi i dlatego je wzięłam.Może być pergolą pod powojnika tak pomyślałam.

Małgosiu-Pepsi no jak widać mam jakąś koncepcję,coś wymyślam,by dotrwać do wiosny ;:170
Zabrałaś garnki psom? No proszę każdy pomysł jest dobry,mam nadzieję,że po malowaniu się pochwalisz.
Na wiosnę czekam już z utęsknieniem,ale jak na razie zimno i słonka zabrakło...

Werka i Ty się znalazłaś:) Targowisko oblegane nawet zimą,lubię to miejsce. Ostatnio za 5 zł kupiłam pojemnik na czosnek Knoblauch:) Zawsze coś upoluję. Ludzie targają do aut przedziwne rzeczy.
Z lobelią corocznie próbuję,szybciej do wiosny zleci jak będę doglądała parapetowe wysiewy.
Siałaś już kiedyś z powodzeniem? Niestety i u mnie nie ma puchowej kołderki,rośliny muszą sobie poradzić. Czytam,że zamówiłaś różyczki,piękne odmiany przyjadą. Mogłabyś pochwalić się fotkami z nowymi nabytkami w marcu:) Ja swoją Stefcię mam z niemieckiej szkółki.

Tolinko wiosna za progiem,jeszcze musi poczekać:)

Gosia połówki czymś podsadzę,niskim kwieciem,pewnie lobelią niebieską:)

Kobea kolanko pokazała kilka dni temu, a dziś mam już 5 także sukces:)

Obrazek

W Lidlu dorwałam nasiona

Obrazek

Następne niebieskości...przepraszam za rozmyta fotkę...

Obrazek

Torfowe krążki wczoraj zaplątały się w koszyku...

Obrazek

Miłego i udanego week ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Widzę Aniu, że też dorwałaś facelię :lol: Ciekawe jak nam się te niebieskości sprawdzą .
Krążki torfowe przerabiałam. Siałam w nich lobelię i potem jak już podrosła, to bez pikowania na stałe miejsca. Super się sprawdziły, tylko trochę drogo to wychodziło, bo coś sporo kosztowały :oops: Jakby gdzieś udało się dostać w przystępniejszej cenie, to z pewnością bym kupiła.
Z pomidorkami na pewno sobie poradzisz. To nie takie trudne jak się wydaje. A potem jaka satysfakcja, jak się zajada takiego pomidora od nasionka wyhodowanego :lol:
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, nazwałam naczynie po imieniu, bo ostatnio odkryłam gęsinę. ;:108 Bardzo dobre mięso, a upieczone w takim naczyniu pewnie byłoby palce lizać.
Miałam jednego roku krążki torfowe, ale wysiew w nich nie zwiększył istotnie ilości uzyskanych siewek.
Też zakupiłam floksy :D
Gratulacje pierwszej kobei ;:138 U mnie nic jeszcze nie wychodzi. :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit . Świetny tytuł wątku a kolor niebieski fajnie będzie wyglądał na pewno z białym ;:215 . Świetne łupy trafiłaś a ja od dwóch lat wybieram się na taki targ staroci i dojechać nie mogę :;230 . Z przyjemnością będę zaglądała do Twojego wątku i towarzyszyła Ci w Twojej ogrodowej przygodzie. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”