Kalendarz biodynamiczny

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Kiedy oglądam różne poradniki zawsze zastanawiam się czy chcę tego samego co autor.

Obrazek

W przypadku Marii Thun odpowiedz na to pytanie była oczywista.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

De gustibus non est disputandum.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Chwasty - Maria Thun czyli Ochrona przed chwastami przy pomocy homeopatii, z uwzględnieniem rytmów kosmicznych. jak na mój gust to totalny .......... no i bez dyskusji ;:306

Ostatnie 3 sztuki po 6 zł za książkę ;:202
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

asprokol Naprawdę nie znalazłeś niczego interesującego w tym wydaniu? Niedowiary, przecież są tam opisane ciekawe kwestie odnośnie ochrony naszych warzyw , nie tylko przed chwastami, ale również przed chorobami. Znalazłam i wykorzystałam pare cennych rad. Są również ciekawostki , których nie zastosowałam i raczej próbować nie będę, ale wiedzieć warto.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Zwiedzając Indie mogłem w pewnej wiosce zobaczyć przygotowanie do siewu - obrośnięty i brudny "specjalista" z kijem długości 312,5 cm przygotowywał pole do siewu. Na tak długim kiju dyndał zatłuczony szczur i tym szczurem 6 razy dotykał każdego narożnika działki. Wyjaśniał nam dlaczego akurat 123 cale miał kij i jakie właściwości ma sznurek oraz historie śmierci szczura (księżyc pełnia itd)
Gdyby policzyć hindusów wierzących w to że plony zależą od tego szczura pewnie przewyższyliby czytelników tych książek o kosmosie i rzodkiewkach wydawanych w symbolicznych nakładach przez nieznane niszowe wydawnictwa.
Pisałem za ile można kupić Dni Siewu ale dodam jeszcze że dokładając złotówkę można nabyć Zalecenia na podstawie badań konstelacji - Maria Thun
Wpływ konstelacji kosmicznych na rośliny, korzystne terminy wysiewów, sadzenia, zabiegów pielęgnacyjnych oraz zbiorów.
Dostępność: 4 szt.
Wysyłka w: 24 godziny
Cena 7,00 zł

Dla mnie to brednie i o tym mogę dyskutować ale jeżeli Ty gustujesz w takiej literaturze to oczywiście De gustibus non est disputandum
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

asprokol - w jakim celu prezentujesz nam tutaj twórczość Marii Thun wraz z cennikiem?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Każdy widząc że zakup nie nadwyręży jego kieszeni, więc może się zdecydować na zakup aby samu sprawdzić ile ta literatura jest warta. Może olśni go Syderyjski księżyc.
Dowie się czym napełnić pęcherz moczowy jelenia, i jak uzyskać inne preparaty biodynamiczne.
Kogo uczennicą była autorka i gdzie narodziły się Duchowe podstawy odnowy rolnictwa.

[*][/color]Wiele razy pisałaś o tym teksty np . "Dodatkowym ,polepszaczem jest zbiór i kiszenie,gdy księżyc jest w kwadrze owocu" czy "Teraz pogoda i przybierający księżyc sprzyjają szybkiemu dojrzewaniu owoców" "Ja co rok patrzę na księżyc,szczególnie w porze wysiewów i zbiorów".
Tylko że to jest forum gdzie można dyskutować o wszystkim a nie wyciągnąć argument - o gustach się nie dyskutuje.

Zmoderowałam,asprokol "nie uprawiaj osobistych wycieczek ". Nie taki jest cel dyskusji./KaRo
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

asprokol Wiesz, że bzdury napisałeś ? (czy nawet tego nie wiesz ?)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Ziemia, księżyc, słońce, kosmos, to coś więcej niż poletko koło Dexbach.
Oczywiście wydawnictwo kierowane przez syna twórczyni kalendarza biodynamicznego drukuje kalendarze też dla innych kontynentów. Wszystko jest tam na odwrót ale spoko.
Wiadomo że to wielkie odkrycie wpływu księżyca na sianą marchewkę znalazło naśladowców którzy przez kilkanaście lat próbowali potwierdzić te badania. (Paunggera i Poppe, Spiess)
Niestety zamiast efektu "alles ist gut" powstał następny kalendarz różniący się od oryginału Tam gdzie MT była faza wzrostu u nich malało. Wiadomo od przybytku głowa nie boli zamiast jednego mamy dwa. Rozbawił mnie wywiad w którym przedstawiciel sekty (wydawnictwa) powiedział że różnica wynika że MT opierała się na horoskopach indyjskich a oni na tropikalnym.
Warto przeczytać książkę Lebendige Erde autorstwa MT i może kogoś oświeci takie zdanie często rośliny zachowują się inaczej niż wskazuje na to układ konstelacji .
Więc pomijamy je w eksperymentach ?? czy zwalamy to na Saturna czy na 12 planetę jeszcze nie odkrytą ;:306
Warto przeczytać kilka pozycji a następnie wrócić do rady którą dałem Joze1802 "Teraz pewnie zaczniesz porównywać horoskopy "
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Spoko. Raczej nikt nie traktuje kalendarza jak wyroczni .
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Asprokol, bardzo dziękuję, rozwiałeś moje wątpliwości w tej kwestii. Dwa lata temu ile się namęczyliśmy z wyłożonymi nasionkami do kiełkowania. Pytań, co niemiara. Kiedy posadzić, jeśli wyłożone korzystnego dnia, a po wypuszczeniu kiełków według kalendarza biodynamicznego dzień niekorzystny do sadzenia, to co robić? Czy przetrzymywać poprzerastane kiełki, czy wysadzać mimo niekorzystnego czasu? Frustracja co chwila, a plony były przeciętne pomimo pilnowania dat. Natomiast przypominam sobie, jak to kiedyś nie mając bladego pojęcia o istnieniu takiego kalendarza udało się mieć niezwykle udane zbiory! Dopiero Twoja krytyczna uwaga poparta argumentami pozwoliła mi przypomnieć ten udany rok w ogrodzie bez oglądania się na wpływy księżyca. Mieliśmy w gościach kuzynkę z rodziną całe dwa tygodnie, ona po dzisiejszy dzień wspomina te świeżo zrywane warzywa z grządki. ;:oj
Pozdrawiam,
Ryszard
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Jedna uratowana dusza przed hochsztaplerami znaczy dla mnie więcej niż ................
Moim zdaniem forum jest po to aby uczyć się na błędach innych. Problemem są "zadowoleni" sprzedawcy. Wchodząc na forum reklamują swój towar udając zadowolonych klientów.
Mniejszym złem są ludzie którzy coś zaczynają robić i szukają po internecie rozwiązanie swoich problemów z brakiem doświadczenia. Później idą w zaparte bo trudno się przyznać że "złote odkrycie" to cegiełka w majątku tego kto nie ma sentymentu ich oszukać.

Przy okazji wyjaśnię dlaczego podkowa jest symbolem szczęścia.
Za znalezioną podkowę kowal był skłonny zapłacić aż 3 grosze za takie znalezisko a za to można w karczmie wypić ...............
Teraz wystarczy wejść napisać podkowa szczęście i mamy tysiące stron pseudonauki jak ją wieszać ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Przecież to jest tylko forum na którym opisujemy własne doświadczenia i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy ma swój rozum oraz rożne potrzeby i zamiłowania, więc należy to uszanować. Komu uprawa z sugestią księżyca nie pasuje to jej nie stosuje i też jest OK. Ja lubię ekologię, więc szukam różnych sposobów, żeby realizować uprawę w moim własnym ogrodzie w zgodzie z naturą. Dążę do uprawy różnych roślin i tych co jemy i tych które oglądamy i wąchamy (warzywa,owoce,kwiaty) w sposób jak najbardziej naturalny. Nie widzę w tym niczego złego. Miło jest podyskutować z kimś, kto ma podobne doświadczenia i uważam, że po to jest to forum.Jak ktoś ma potrzebę to może nawet się pochwalić gdzie był, co widział i na co go stać :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”