Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ojej, tyle wody! Współczuję, toż to powódź prawdziwa! A ja cały lipiec, ba! całe wakacje latałam z wężem godzinami i podlewałam mój piach.
Za to Twój ogród w sierpniu pokazał się z najlepszej strony, oczu oderwać nie mogę!
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo Kochana , aż łezka mi się w oku zakręciła,gdy zobaczyłam znajomy ogród, powiększoną rodzinę podziwianych
przeze mnie biegusów.......ech,miłe wspomnienia......
Najbardziej, ucieszyłam się Twoja aktywnością, pięknymi fotografiami i oczywiście darem patrzenia i przekazywania.
Brakowało mi Ciebie ;:167
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam nocną porą. :wit
Dzisiaj szary ogród na chwilę okrył się cieniutką puchową pierzynką, ale niestety nie na długo. Śnieg szybko stopniał i moje cebulowce niektóre już z pączkami dalej są na wierzchu. :wink:

Alicjo remontu nie zazdroszczę, bo od długiego czasu kleimy w miarę naszych skromnych możliwości naszą starą chałupkę. ;:108
Na szóstym zdjęciu jest perovskia. To taka big lawenda. :lol: Bardzo ją lubię za jej niebieskość i za to że przyciąga owady. :wit

Asiu nie pamiętam dokładnie, ale mam ją już trochę. Na pewno nie mniej niż 4 lata. Posadziłam ją z przeświadczeniem, że i tak ją stracę w tych moich przeciągach, a ona mimo kiepskiego miejsca wciąż jest i kwitnie. :D

Tereniu bo się zaczerwieniłam.... ;:196
Tobie również zdrówka. :wit

Marysiu mieszkańcy woliery śmiało mogą zastąpić telewizor. :wink: Teraz zimno, a do tego siatka osłonięta pleksą i niewiele przez nią z zewnątrz widać, ale jesienią spędzaliśmy całe wieczory gapiąc się na pierzaste łobuziaki. :wink:
Ogród jak do tej pory broni się dzielnie.
Wam również dużo zdrówka. ;:196

Karolinko Witam Cię serdecznie i widzę, że już wróciłaś z sanatorium. To teraz zapewne ostro ruszysz do ogrodu po podreperowaniu zdrówka. :D
Nie ma ogrodów doskonałych......no może te zaprojektowane i wykonane przez firmy, a potem przez te firmy doglądane. Właściciel nie ma brudnych rąk, ani bolącego kręgosłupa. Moim zdaniem nie ma też ogrodu, tylko pokazowy spacerniak. :wink: :wit

Duende u mnie tylko lipiec był mokry, a całą resztę sezonu też latałam z wężem po ogrodzie. :wit

Lodziu strasznie się cieszę, że Cię widzę. ;:196 Z moją aktywnością bywa różnie, niemniej jednak stęskniłam się za Wami i mimo różnych przeciwności obiecuję poprawę. :wink: :wit

Śnieg stopniał i w ogrodzie dalej szaro, więc powspominamy dzisiaj wrzesień.....
Skończyła się budowa woliery i ptaszydła zamieszkały w nowym domku.
Dalej kwitły róże i inne letnie kwiaty, ale pojawiły się już jesienne kolorki i trawy pokazały swój urok. :D


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Jestem zachwycona zdjęciami Twojego ogrodu ;:167 Stworzyłaś urocze zakątki, zaułki, chciałoby się pozwiedzać z przewodnikiem :) Każda rabata jest inna, wysokie trawy niesamowite. Jak dajesz radę utrzymać je w ryzach? Nie rozsiewają się wszędzie?
Ptaki w wolierze mają widok na domowników?
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewuniu pewnie dzisiaj ptaszków jest dużo więcej skoro M przy okazji zaopatrzenia wraca z kolejnym mieszkańcem :D , ale chciałam Cię zapytać czy Twoje ptaszki mają młode? czy zakładają gniazdka i wysiadują jajeczka? Warunki mają więc pewnie obserwacje będą coraz ciekawsze :lol:
Twoje wspaniałe miejsce wypoczynku jest obiektem zazdrości wielu na FO ;:4
A co jest niebieskiego pod zdjęciem z dzbanem?
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:196
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Ewuniu! Coś przysypiasz nam:) czy wszystkie te piękne trawy ścinasz? Nie przemarzają? Bardzo ładnie wyglądają ale chyba one nie na piachy...
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewa tamaryszek piękny
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo kolejna porcja pięknych zdjęć, tak patrzę na wolierę z ptaszkami i zastanawiam się jak dużo pracy trzeba wykonać żeby im posprzątać :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewka też dołączam do chóru och...i ach... dla Twojego ogrodu ;:215 zasłużył sobie, za taką dzielną walkę z przeciwnościami ...oczywiście przy waszej pomocy, a to o co Marysia pyta, to barbula variegata ? Ja mam taką malutką ale o zielonych listkach ... może zima jej nie zabierze ;:131
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam miłych gości. :wit

Duende w pełni sezonu w ogrodzie można się bawić w chowanego, a teraz jest przeraźliwa pustka. :wink:
Moje rabatki to całkowity galimatias. Zwracam tylko uwagę na natężenie światła dla danej rośliny i jej wysokość, by nie zasłaniała innych.
Większość moich traw, to miskanty które rosną grzecznie w kępach. Mam też kilka mniejszych, które trochę się rozłażą, ale jak na razie panuję nad nimi. :wink:
W wolierze jest okno do pomieszczenia gospodarczego, gdzie w przyszłości część będzie oddzielona również dla nich.
Pokażę Ci mój dzisiejszy pusty ogród. :wit


Obrazek


Marysiu ptaszydeł różnego kalibru jest w wolierze 46 sztuk plus dwa, a właściwie już cztery kanarki w domu. :wink:
Krzysiek dostał szlaban i nie robi już zaopatrzenia. :lol: Raz w miesiącu przywozi mi kurier.
Pierwsze młode już są, ale one w domu, a na te wolierowe jeszcze za wcześnie.
To niebieskie to barbula z fajnymi żółto-zielonymi listkami.
Dla Ciebie tygodniowe kanarki. ;:196 ;:138


Obrazek

Asiu nie przysypiam. Mam trochę zajęć różnych i staram się to jakoś ogarnąć. Staram się też wychodzić po trochę do ogrodu, bo pracy co niemiara, a moje możliwości niestety ograniczone. Trawy już prawie wszystkie mam obcięte, bo zaczęły śmiecić po całym ogrodzie. Nie mam pojęcia jak miskanty by sobie poradziły na piachu, ale na pewno wiem że piach by mi nie przeszkodził w posadzeniu ich. Na Twoim miejscu kupiła bym jednego, czy dwa i posadziła w dołku z dodatkiem gliny i ziemi. Jak już się przyjmie i bryła korzeniowa się rozrośnie, to sobie poradzi. Dla Ciebie znalazłam pierwsze oznaki wiosny. ;:196


Obrazek

Rodusiku witam w moich skromnych progach i dziękuję w imieniu tamaryszka.
On jednak obecnie jest zupełnie nie fotogeniczny, więc w zastępstwie dla Ciebie ciąg dalszy mojej wiosny. :wit


Obrazek

Mariuszu kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma ptaki ten ma...... Wiadomo nic nie ma za darmo. Taki codzienny obrządek przy nich jak karmienie i wymiana pojników, to godzinka wyjęta z życiorysu. Takie większe porządki raz na jakiś czas zajmują zdecydowanie więcej czasu.
Tobie pomacham skrzydełkiem. :wit



Obrazek

Ewciu masz rację to barbula variegata. Taką zwykłą też mam i to już kilka lat. Rosną u mnie w miejscach słonecznych i osłoniętych od wiatru i sama się dziwię, że jeszcze są. :wink: :wit



Obrazek

Ostatnio wspominaliśmy wrzesień, więc dzisiaj zaglądniemy do października.....

Najpierw paskudnie wiało,
Obrazek



Obrazek
a potem......przestało.



Obrazek



Obrazek


Obrazek

I wciąż kwitły róże....



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Ale nie tylko one. :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Udanej niedzieli wszystkim miłym gościom. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewciu o ranyściewy! te kanarki ;:oj ;:oj czy one często rozmnażają się w niewoli...właściwie to u nas tylko są w niewoli. Ty jak już coś masz to z rozmachem ....nie rozmieniasz się na drobne ;:306 Ptaszydła jak w sklepie zoologicznym, taka ich rozmaitość odmian i kolorów, ale pracy to Ci nie zazdroszczę :shock:
W ogrodzie wiosna, co znaczy mieć cieplejszy klimat, u mnie trawki nie wyrwiesz bo ziemia twarda a i skorupa śniegu w większości ogrodu leży. jedynie pod dużymi drzewami trochę zieleni. kaczuszek masz dwie parki? czy z tych z wylęgu coś zostawiłaś? Ogród jak zwykle z wiejskim nie ma nic wspólnego uparcie będę powtarzać :D
Ściskam i życzę słoneczka na niedzielę ;:4 ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Ewo :wit . Jasne, że o Tob ie pamiętamy ;:196 . Co prawda troszkę się spóźniłam, wybacz :oops: . 40 arów robi wrażenie i na pewno nie jedna osoba na myśl o takim metrażu ma błysk w oku ;:173 . Cudne masz te ptaszydła i woliera piękna ;:138 . Piękną miałaś jesień i z niecierpliwością czekam na wiosnę. Pozdrawiam :wit .
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

K rany, jakie cudne te ptaszki!!!dlaczego się im bliżej nie przyglądnęłam? Czy one wszystkie razem tak w zupełnej zgodzie żyją? Bez dziobania? Przepiękne są!!! Pokaż jeszcze trochę zdjęć z ptaszkami:) ściskam!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”