Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

A teraz remont:

Najtańszym możliwym kosztem zrobiliśmy sufit:
Obrazek


Obrazek



Obrazek
Tutaj muszę coś opisać.....Bardzo, bardzo zależało mi żeby z belek zedrzeć farbę i odtworzyć kolor drewna... niestety.....Zdzieranie farby było rzeczą naprawdę żmudną ponieważ przez ponad 100 lat belki były pokrywane coraz to nowa warstwą farby wszelakiej ciężkiej do zdarcia a gdy juz wreszcie dostaliśmy się do oryginału, drewno okazało się być w połowie spróchniałe i im bardziej chciałam zdzierać farbę, tym bardziej kawałki odpadały i belki robiło się coraz mniej......dlatego w pewnym momencie musieliśmy przestać i pomalować to co zostało bejcą. Dlatego niestety będą się ukazywać różne kolory na belkach ;:145


Obrazek
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Międzyczasie wyszukiwałam na starociach różne rzeczy:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Dużo pracy jeszcze przed nami: Dobrze że są takie gadżety jak opalarka i można nią zdzierać stare farby olejne ( w ilości wielu powłok) ;:306







Obrazek

Zimno więc trzeba się dogrzewać:


Obrazek

Życzę wszystkim spokojnego wieczoru i szybkiej wiosny!:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu jak miło że wolny czas spędzasz z nami ;:4 Mam pytanko na zdjęciu łazienkowym jest wanna czy brodzik? Zresztą obojętne jak nalewa się tam wodę, bo kranu nie widzę :uszy
Kominek to podstawa miłych wieczorów, szczególnie jak na zewnątrz hula wiatr! Cudne starocie ...ja też chcę takie donice :lol: Dzwonka szukam żeliwnego to ten Ci zostawię :D
Ciekawy sposób na sufit, podoba mi się a z czasem nabierze patyny! Dla tych klimatycznych napisów warto było zdzierać farbę, współczuję bo pozycja wybitnie niewygodna.
Asiu wiem że stary dom wymaga pieszczot i to nie tylko finansowych ale życzę Ci żeby potem już tylko on Was dopieszczał ;:196
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

:wit Witaj, jak klimatycznie u Ciebie! Pracy macie mnóstwo, ale zadowolenie na koniec warte jest wysiłku. Te z bywam na starociach ;:167 Co prawda rzadko, bo czasu brak, ale bardzo to lubię. Nasz dom też ma ponad 100 lat, jednak nie zachowaliśmy z niego niczego poza piecem chlebowym. 12 lat temu nie wiedziałam, czego chcę i dałam się przekonać majstrom, że nie warto zatrzymywać ani pieców kaflowych, ani kuchni węglowej ani schodów... Ech, głupia ja ;:185 Tak to jest, jak się przyjeżdża z miastową głową na wieś ;:14
Będę do Ciebie zaglądać, trzymam kciuki za remonty!
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Witaj Asiu wiedziałam, że w czasie ferii do nas powrócisz. Domek nabiera fajnego wyglądu, stare meble będą tworzyły w nim super klimat. Czy ja dobrze rozumiem, że kiedyś tam zamieszkacie na stałe, czy to tylko będzie letnia rezydencja.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu - no dzieje się u Was i to sporo!
I ten piec .... ;:167 ;:215
Wiem, wiem - wiem ile może być takich warstw na drewnianych starych drzwiach - mam podobnie ;:172
U mnie farby już zdarte - teraz rozpracowuje się framugi, bo gdzie niegdzie trzeba je wykonać zupełnie od nowa.
Belki na suficie też zdzierane były - czyli miałam z nimi więcej szczęścia, bo się dało. Ale moje nie miały takiego fajnego kolorku jak te Wasze.
Nad moimi to byś dopiero ubolewała ;:306
Jak zwykle - takie roślinne wspominki są zawsze miłe sercu ;:215
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Marysiu, dziękuję bardzo za miłe słowa ;:196 w łazience nad wanną zamontowaliśmy baterię także kran już jest :) każda osoba odwiedzająca nas puka się w głowę dziwiąc się jak można tak stary dom remontować w sensie dokładać do niego a nam on się podoba. Takie dziwaki z nas lokalne :;230

Witaj Duende, cieszę się że zaglądnęłaś do mnie. Naprawdę masz piec chlebowy? Muszę pooglądać i poczytać:) piec kaflowy to faktycznie duża strata ale zawsze można zbudować:) pozdrawiam cieplutko!:)

Dorotko, domek rzeczywiście nabiera klimatu choć znajomi mówią że trzeba mieć fantazję żeby "w czymś takim widzieć klimat" :;230 dla nas jest to prześliczne miejsce bo z dala od dużego miasta i ludzi:) domek na razie spełnia funkcję wypadów weekendowych i wakacyjnych a kiedyś w przyszłości mam nadzieję na całoroczny ale do tego muszę przekonać swoich trzech panów i z tym będzie problem:)

Beatko, muszę w takim razie pooglądać Twoje drzwi przed remontem i po oraz framugi. Opalarka dobra rzecz na stare farby:) miłego dnia Ci życzę!:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu nikt Cię tak nie rozumie jak ja, chociaż mój dom jest stosunkowo nowy ale po przeróbkach wygląda inaczej niż współczesne ponderosy! Mieszkałam kiedyś w bloku takim gierkowskim gdzie w każdym mieszkaniu było identycznie....zawsze trafiłaś do łazienki i do kosza na śmieci tu mam jednak inaczej i każdy musi pytać gdzie do łazienki, a to już jest dobry omen :lol: Proszę jeszcze o zdjęcia jak masz, bo ciekawa jestem wszystkiego. Co zrobiłaś z piwniczką (kanałem?). Miłej soboty i wypoczynku, który tak szybko mija ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu prace widzę idą do przodu :) bardzo fajne rzeczy kupiłaś, takie klimatyczne, może teraz wszyscy się śmieją ale jak już wszystko zrobicie to będą Wam zazdrościć klimatu jaki w nim stworzyliście ;:108
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

jest klimat i jest radość powodzenia
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Witaj Asiu. ;:196
Czyszczenia belek nie zazdroszczę. Moje nie nadawały się do wyeksponowania i są schowane. Prawdę mówiąc chyba nigdy nie były widoczne, bo to bardzo stary poniemiecki dom, a oni budowali inaczej.
Parę lat temu byłam w rodzinnym domu, a raczej chatce mojej babci właśnie pod Tarnowem. Pamiętam z dzieciństwa ten domek kryty strzechą i jego niesamowity klimat. Nowy właściciel dom pięknie odnowił i mimo tego iż wprowadził trochę innowacji , to w żaden sposób nie zaszkodził. Domek wraz z otoczeniem to po prostu bajka, a ja jestem pewna że Wam to się również uda.
Życzę Ci tego z całego serca. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Powodzenia przy remoncie, bo też się przymierzam do kupienia działki na wsi z domkiem. :)
Regulamin
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu jak to mawiają kropla draży skałę... tak i Wy pomalutku dacie radę... uwielbiam takie domy z duszą i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”