Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu Twoje naparstnice to ósmy cud świata :D Nigdy " na żywo" nie widziałam tego kwiatu. a na fotkach wygląda obłędnie pięknie :D Róż w tylu kolorach co na forum tez .. Dobra,ogólnie mało widziałam , bo mało kto w okolicy kocha tak swój ogród jak dziewczyny z forum i tak o niego dba :D Powojniki też ślicznie wyglądają . Mam nasionka i chętnie podjęłabym próbę rozmnożenia ,ale czytałam na forum ze bardzo trudno jest wyhodować tę roślinkę w ten sposób. Bardzo miło patrzeć na tak piękne kwiaty , gdy za oknem śnieżno- błotnista breja . Dziękuję Ci za piękne wspomnienie lata...
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam ;:167 To jest dla Was wszystkich w grupie ;:167 Kochane Walentynki ;:167


Obrazek
kasia78
50p
50p
Posty: 66
Od: 2 lip 2011, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.podlaskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Tak, tak potwierdzam Wandziu. Twój ogród onieśmiela i powala na kolana(szczególnie przecudna pergola). ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Widać kto o nie dba. Nie ma co, masz ty rękę do kwiatów. Gratulacje. Już nie mogę się doczekać nowych zdjęć. Róże przepięknie ci pozują.
;:138 ;:138 ;:138
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando ileż tych róż w jednym miejscu.Przecudnie ujęłaś tyle odmian na jednym zdjęciu ;:138 ;:oj A ja się cieszę z jedynej mojej (dobra,mam jeszcze trzy miniaturki :D )

Obrazek
Zdjęcie trochę słabe, ale jest :wink: Może wiesz jaka to odmiana :?:
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Julian, mimo zmarzniętej ziemi na ogrodzie mam 18 krecich kominów ;:306 a pomyśleć ,że w dzieciństwie tak lubiłam bajeczkę o kreciku,
teraz wytaczam krecikowi wojnę ;:163 ale krecik zawsze wygrywa ;:224

Agnieszko, Magdo , bardzo lubię spacery po łąkach, pełnych polnych kwiatów, kwitnących traw i nasłuchiwać śpiewów ptaków,
to mnie uspakaja. Zimą chętnie przeglądam zdjęcia z letnich spacerów a w pogodne dni, też lubię połazikować po polach i wzgórzach ale do
lasu sama się nie zapuszczam bo boję się dzików ;:168

Obrazek


Obrazek

Aniu, naparstnice mam tylko różową i białą, ale muszę poszukać innych odmian. Ostatnio mi się podobają ostróżki ,niebieskie
i białe ,których nie mam, ale siostra obiecała ,że wiosną mi podrzuci parę kępek ;:138

Olu, remont ;:202 aż się boję, nas też to czeka . Czas tak szybko nam umyka,że ani się obejrzysz a będziesz miała pergole
z burzą wymarzonych kwiatów ;:108 . Nasion Koleusów nigdzie nie mogę kupić, w końcu kupiłam przez internet , SZOK w torebeczce
było 8 mikroskopijnych nasionek ;:145 to jakaś pomyłka albo oszustwo. Drugą część nasionek będę wysiewała w marcu, ale najwięcej
pracy będzie przy pikowaniu maleńkich roślinek. Trzymam kciuki aby remont sprawnie i szybko się zakończył. ;:215

Zuziu, Ja w cieniu pod jodłą i świerkiem mam posadzony powojnik Paul Farges' świetnie się sprawdził, co do róż to posadziłam
tam różę Dortmund / 2 sezony/ , Mme Isaac Pereire /2 sezony/ i Ghislaine de Feligonde/ 1 sezon/ . Wszystkie różyczki kwitły, ale są to młode
krzaczki więc na efekty muszę jeszcze poczekać. ;:168

Obrazek


Obrazek

Eluniu, Teraz wiem i doceniam to ,że mieszkam w ładnej okolicy ale był taki czas ,że chciałam mieszkać nad morzem, nawet w
dzieciństwie marzyłam,że zostanę marynarzem i będę pływać na statkach jak Pani Danuta Kobylińska, pierwsza kapitan statku. ;:oj
Mam nadzieję ,że hortensje ogrodowe pięknie zakwitną a jak nie, to kolejny krzaczek pójdzie na tył ogrodu , na jej miejsce wsadzę
bukietową ;:131

Jadziu,witam w nowym wątku :wit śnieg i u nas topnieje, chociaż dziś cały dzień prószy drobniutki śnieżek a jak pojawi się
słonko to wszystko zniknie . Porównywałam zdjęcia z 15 lutego 2017r i śniegu było tyle samo co w tym roku, ale na saneczkach w
tym roku nie jeździłam ;:306

Obrazek


Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

I znów dałaś po oczach ;:oj tym razem gożdzikami ;:167 ;:167 ;:167 uwielbiam je...tak cudnie pachną ;:224 w zeszłym roku pozbierałem nasiona,więc będę musiał siać :heja :tan
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Julian, śliczna ta Twoja róża, czy możesz napisać coś więcej o niej , czy ona ma pofałdowane końcówki płatków, jaki duży jest kwiat :?:
w internecie porównaj Swoją róże z różą Hommage a Barbara, albo poproś Tare - Anie Ona zna dużo róż a mam wrażenie,
że u Ani widziałam podobną róże. ;:19
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

-julian-- zerknij czy to czasem nie jest: Róża okrywowa Red Fairy , czerwona - fotka faktycznie słaba

Wandziu faktycznie dajesz po oczach gozdziki kamienne zawsze miałam nawet sporo /a teraz jak na lekarstwo/ - to są ponadczasowe kwiaty - trwałe nawet w wazonie no i ta paleta barw, brak tylko zapachu ale nadrabiają to gozdziki pierzaste - super!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Olu silversnow, masz rację Naparstnice są warte uwagi i te kwiaty warto zaprosić do ogrodu. U mnie kwitnienie zaczynają
na przełomie maja / czerwca a kończą w lipcu. Po przekwitnięciu zostawiam tylko te przekwitłe kwiatostany od których chcę pozyskać nasiona,
pozostałe pędy wycinam ,same liście ładnie okrywają ziemię na rabacie. Olu, półżartem półserio, to chyba drzemie w nas pradawny gen rolnika
a nie mamy hektarów to uprawiamy nasze działeczki i wkładamy w nie Swoje serca ;:306 W tym roku do swego ogrodu będę zapraszała
Ostróżki i Dalie, tylko szukam dla nich miejsca bo to wysokie kwiaty. ;:168

Kasiu, Ogród pełen kwiatów to zawsze było moje marzenie. Pamiętam z dzieciństwa moją pierwszą rabatę kwiatową, posadziłam pierwsze
kwiaty.Mama i Ciocia wróciły z pracy ,ja aż rosłam dumy, pochwaliłam sie z mojej rabaty a Ciocia tak patrzy ,patrzy - i mówi, po-coś te wszystkie
rabatki obsadziła babką lekarską- :( ja myślałam ,że to są stokrotki ;:306 Każdy ma swoje ciche marzenia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko trochę się zgapiłam, ale już Cię znalazłam w nowej części :D Twoje cudowne róże i wszelkie inne rośliny ociepliły ten zimowy wieczór. Krajobrazy zimowe tez ładne, ale bardziej z nich się cieszy piesek niż ja, ja już tęsknię za wiosną! Życzę wspaniałego sezonu i pozdrawiam serdecznie ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, cudne te Twoje łąki ;:oj Chętnie bym się w takich zanurzyła ;:108 Pewnie i u mnie takie są, ale gdzie miałabym ich szukać? Chyba tylko pojechać gdzieś za miasto...
Przecudne goździki, u mnie nazywane brodatymi. Szczególnie ten dwukolorowy, różowo-biały ;:oj Posiałam je w ubiegłym roku i jestem ciekaw jakie będą miały kolory? długo ich nie miałam, wyleciały z mej pamięci ;:224
Czy to kalina przystroiła się w taką ilość korali? Przecudna ;:63 Mam kalinę, ale ma po kilka sztuk koralików, nie to co Twoja.
Kretów jeszcze nie mam, ale to już chyba tylko kwestia czasu, bo u sąsiadów wokół już grasują. Jeżeli mogłabym wybrać, to też wolę mlecze. Tylko pewnie nikt nie będzie mnie pytał ;:222
Pozdrawiam ;:196
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie róży ;:180 Taro to nie jest ta róża, ale dziękuję ;:167 Wando ta którą podałaś może być tą odmianą ;:108 Ale jeszcze ją opiszę :D -płatki ma pofalowane , -nie pachnie , -jest różą wielkokwiatową (według opakowania,na którym nie było napisane o odmianie) , -ma wysokość (u mnie) do około metra , -kwitnie cały czas,ale ma większe "rzuty" kwiatów (około 3 "rzuty" na rok) ,-nie zawiązuje nasion (a u mnie jest dość dużo owadów :D ) -kwiaty same opadają razem z kawałkiem gałązki po przekwitnięciu :) -kwiaty są różnej wielkości-duże,małe , te dorodniejsze mają około 10cm średnicy.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wanda; dziękuje za tak cudne zdjęcia, bardzo mnie zrelaksowały (i nastroiły wiosennie), bo dzisiaj miałam dużo strzepywania sniegu z rozłożystych iglaków, odgarniania go na scieżkach a kotek sobie baraszkował w sniegu. Ja przez całą jesień i zime znosiłam ziemie z kretowisk, mnóstwo tego było... a dzisiaj jak odgarnełam snieg to są kolejne nowe kopce... Czy on nie potrzebuje odpoczynku nawet w zimie?????
Nabrałam ochoty na naparstnice po tych twoich cudnych zdjęciach... Napisz czy są bardzo wymagające?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”