W. o...zwierzętach gospodarczych cz.5

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Wczoraj przywitaliśmy na tym świecie króliczki ;:167 Na razie jeszcze nie wiem ile bo schowane w gnieździe, jednego niestety straciliśmy ale mam nadzieję, że reszta się uchowa. Po jakim czasie mogą one wyjść z gniazda?
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Asiu gratuluję! Z wychodzeniem bywa różnie, zależy od tego, jak matka będzie karmiła. Jeśli będzie miała dużo dobrego pokarmu, to i 3 tygodnie potrafią siedzieć w gnieździe. Ale jeśli "cyca" nie wystarcza, to potrafią już po 1,5 tygodnia same szukać. U nas najmłodsze przyszły na świat wczoraj w nocy, osiem sztuk u termondzkiej :)
Konus pisze:Może pochwalicie się nowym przychówkiem.
Nooo, u nas już biega 36 tęczówek i 36 australorpów. Kolejne jajka czekają na trochę cieplejsze zapowiedzi pogodowe, bo małż ma dość kurczaków pod biurkiem :wink:
Błażeju nie zazdroszczę. Niestety to prawda, że jak już się ptaszydło, czy lis uczepi, to ciężko jest go zniechęcić. U nas latem lis robił podchody w biały dzień, zimą jastrząb też zrobił dwa podejścia i teraz drób chodzi tylko po podwórku przy domu. Na otwartą przestrzeń wypuszczamy tylko pod kontrolą. A ptaki drapieżne zaczynają chyba sezon lęgowy, bo u nas coraz częściej słychać krzyczące bieliki.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

U mnie w tym roku to jakaś klęska z lęgami .
Kurczęta duszą się w jajach, albo są niepełnosprawne ... klują się słabe, często umierają.
Nie mam zielonego pojęcia co może być powodem ?
Tak źle jeszcze nigdy nie było :?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Może kurom brakowało mikroelementów i zarodki nie miały wszystkiego, co potrzebne do rozwoju?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Sam nie wiem , nigdy przedtem nie zdarzyła się taka sytuacja. A kurczęta lęgną się od 10 lat . Właśnie wyrzuciłem dwa nieżywe kurczęta spod kwoki :(
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

U mnie na szczęscie spokój się zrobił z drapieżnikiem. Albo go ktoś upolował albo jego piskle zaczęło samo polować i zmniejszyło się zapotrzebowanie na mięso.

Seba to.musi być jakiś wirus. Weź wybiel cały kurnik jak najszybciej. Watpie by w jajku czegoś brakowało, bo raczej kury mniej się niosą, niż niosą wybrakowane jajka.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Drogą pionową przenosi się np. salmonella.
Dorosłe ptaki mogą być bezobjawowym nosicielem, przy zakażeniach układu rozrodczego padają właśnie pisklęta.

Jednak wspomniana niepełnosprawność tu nie pasuje.
Jak to wygląda?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Kury niosą się bardzo dobrze, dziennie zbieram prawie 40 jajek , nigdy przedtem tylu nie miałem ;:185
Jedno niepełnosprawne, które przeżyło nie chodzi na łapkach, tylko na nóżkach . Ma jakby niewładne palce.
Ale żyje, nie ma łatwo bo jego mamusia z rodzeństwem wszędzie włazi .
Kurczęta zaczynają się kluć, jajko jest częściowo "rozwalone" a kurcze nie ma siły wyjść z niego, jest bardzo słabe i ostatecznie umiera.
Raczej nie chcę w to ingerować, bo mogę przez przypadek zabić. Jedynie tym, które mają przyklejoną błonę na piórkach pomagam .
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

To ja za "miętka" jestem i jak widzę, że pisklę jest za słabe, to pomagam i wyskubuję. Wyniki jak do tej pory mam na plus, jeśli pisklę jest bardzo słabe, to nie przeżyje, tak czy siak. Nie pocieszę Cię raczej, ale u nas też słabo. Jeszcze w grudniu i styczniu lęgi (z inkubatora) wyszły super, z kolejnego kurzego na 70 jaj mamy 14 kurczaków, potem z gęsiego na 40 jaj nie ma nic :( Teraz jest kolejny wsad i zobaczymy. Usiadła nam kaczka krzyżówki miniaturki, ma pod sobą chyba 10 swoich jaj, zobaczymy, jak jej pójdzie. Powoli podsiaduje nam gęś landes - może siądzie na dobre, nie wiadomo.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Cholera wie, co to jest.
Prawdopodobnie jakiś wirus albo bakterie, trzeba by zrobić badania.
Ta jedna niepełnosprawność nic nie znaczy i moim zdaniem jest przypadkowa.
Obawiam się, że nic z tym nie zrobisz, miejmy nadzieję, ze po jakimś czasie samo wygaśnie.
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła konkretną dezynfekcję kurnika, co najmniej kilka razy co dwa tygodnie, np. środkiem Rapicid, tanio wychłodzi i jest skuteczny.
Kurom zwiększyłabym wit A, np. w postaci premiksu zawierającego ADE, dawałabym im też suplementy, np. sok z czosnku, czy wyciąg z jeżówki.
Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne lęgi będą zdrowe.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Miejmy nadzieję, że to tylko przypadek. Dzisiaj był to trzeci lęg w tym roku, drugi nieudany.
W pierwszym jeszcze było spoko, bo cześć z siedmiu jajek było zalęgniętych, a jedno kurcze zabił kaczor.
Drugi zaś i trzeci to już klęska. Szykują się jeszcze trzy :D także może będzie lepiej. W kolejnych lęgach spodziewam się gęsi kubańskich , a potem kaczek .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Chodziło mi o to, że niepełnosprawność była przypadkowa i nie pasuje do pozostałych objawów, które wskazują na jakąś infekcję.
Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny lęg będzie zdrowy, jeżeli nie, cóż, bywa i tak, może kolejny sezon będzie łaskawszy.
Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko był dobrze.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.4

Post »

Witajcie, potrzebuję Waszej rady. Dziecko w loterii wygrało... małego królika ;:oj . Byłam w takim szoku, że zapytałam tylko co dać mu jeść (dowiedziałam się, że mniszek, ale to że trawę i mniszek to akurat wiedziałam) i czy urośnie (i okazuje się, że tak, czyli jest młody).
Miałam klatkę, po zeszłorocznych lęgach kurczaków, to tam go włożyłam, ale:
Czy powinnam mu zrobić tam jakieś legowisko? z siana, słomy, materiału, kartonu?
Czy na noc musi być klatka w budynku, czy może być na zewnątrz (jest zrobiona z siatki zgrzewanej, oczko ok. 2 cm,, ale nie ma żadnego zadaszenia).?
Czy można go przekarmić (dzieciaki zbierają mniszek i ciągle mu przynoszą), czy sam nie będzie jadł, jak już będzie syty?
Czy nie zaszkodzi mu mokra trawa ( z rosą)?
Czy powinien jeść również coś suchego, albo jakieś marchewki?
Czy jak będzie sam (-a) to nie dostanie jakiejś choroby sierocej?
Co jeszcze powinnam wiedzieć, żeby przeżył w zdrowiu i szczęściu? :uszy
pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”