Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

;:306 :;230 Teraz to padłam ze śmiechu. ;:191 ;:112
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hehehe,no bywa. Ja ostatnio rozgryzałam tajemnice złotych drobinek w ziemi kupnej bazylii. A ponieważ ja przegrzebuję ziemię w moich kwiatach szukając tam robactwa to stwierdziłam,że te drobinki to musi być coś podejrzanego..
Dopiero mnie kt?raś na wątku uświadomiła,że to wermikulit...


Podobnie zrobiłam na działce - tajemnicza zaraza na moich grządkach okazała się być pyłkiem z sosny..

R?żne rzeczy popełnić można. Najważniejsze jednak że z roślinkami wszystko ok.

A jeśli byś mogła to napisz coś o tym hodowaniu w keramzycie. Interesuje mnie jak to się sprawdza.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

No to teraz czekam na kwiaty.. na drugim też mam plamę i muszę go obadać ;:306

Foxowa widzę, że też błyszczysz w temacie ;:306

Co do hydro to pojęcie mam blade, bo trzymam w tym kwiaty krótko i na czuja. Monstera jest pierwsza w takim prawdziwym wkładzie.. ale jest masa ciekawych watków na forum tutaj. Polecam :)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Dziś sobota, więc mam czas ogarnąć w świetle dziennym towarzystwo..
mój plamiasty storczyk zaczyna przekwitać, w sumie trzy miesiące kwitł u mnie. Za to sąsiad od grudnia próbuje rozwinąć kwiaty..oj uczą mnie cierpliwości te phalki..podobnie syngonium chyba słusznie zwane złoślichą, które się zaparło i nie chce puścić nawet milimetra korzonka a stoi w wodzie od sylwestra !
za to ułamana gałązka hoyi bez listka..taki goły patyczek krótki puszcza korzonki..tylko kot co raz wypija jej wode.. ;:223

Kot mój też się zaparł, że będzie wypijał wodę z hydroponiki , więc muszę zrobić przemeblowanie ;:223
Plus podlać i popsikać towarzystwo..i zakupić parę rzeczy typu mospilan, nicienie co by mi wyjadły niechciane ziemiórki w fikusie.. w dodatku mam zapalenie oskrzeli więc zbieram się do tego jak pies do jeża.. no ale samo się nie zrobi..więc żegnaj leniwa soboto ! :)

Ach i w związku z tym, że stara miłość nie rdzewieje.. zakupiłam dwa scindapsusy..Scindapsus pictus argyraeus, Scindapsus pictus 'trebie' - maluchy przyjadą w tym tygodniu, pod koniec lutego przyjedzie ogromniaste syngonium i poluję na philodendrony..
Chyba sobię spełnię marzenie o ścianie pełnej pnączy, a że mam prawie puste 15m2 w całkiem fajnym miescu..no takim w sam raz dla tych pnączy to.. hmm.. już ostrzę maczetę ;:204
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Uważaj z tym kotem żeby nie napił się jakiegoś preparatu.
Jeśli kot jest z tych co odpuszczą to moźesz spr?bować na wierzch doniczki dać np moskitiere albo fragment rajstopy żeby się nie dało wsadzić jęzora do doniczki.

Og?lnie to jestem ciekawa jak te Twoje doniczki z hydro wyglądają. Pokażesz jakąś fotkę?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Już obczaiłam na co żarte są moje koty,więc jedyne co to opije się wody po keramzycie :wink:
zdjęcia jutro chyba wrzucę jakoś.
ach i zapomniałam pochwalić moje epipremnum.. nie dość,że nie padło po przesadzeniu i przeprowadzce to jeszcze przyuważyłam nowe listki ;:138
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Uuu wiszę że dżungla się u Ciebie zapowiada. Super będzie wyglądać taka ścianka z pnączami ;:138
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

To jest moje marzenie aod dawien dawna..
tylko pryskanie mnie przeraża, bo będę wszystko do wanny znosić, czekać aż wyschnie i ponownie montować..
a to same epipremnum...
Obrazek


właśnie.. może kojarzycie jakiś fajny spryskiwacz, który będzie robił mgiełkę i nie zalewał ściany..coś jak nawilżacz powietrza ?
Mulenbekia
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 sty 2018, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Taka ściana pnączy musi wyglądać super! No ale rzeczywiście spryskiwanie może być kłopotliwe. W ogóle są takie specjalne doniczki do mocowania na ścianie i dzięki temu można ją pokryć całą roślinami. Pięknie to wygląda.

A co do szukania ciekawych okazji roślin to też mam z tym problem. To forum jest pełne cudowności, aż zazdrość zżera :P Gdzieś mi przemknęła informacja o Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Ale oni chyba tylko okresowo robią wyprzedaże jakichś roślin. Czekam aż otworzą Ogród w sezonie i się wybiorę :)
Marta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Te ogrody wertykalne są cudne, ale u mnie ze względu na warunki odpadają..ale doniczki na półkach też dadzą radę tylko muszę to dobrze rozplanować ze wględu na światło itp.A ze spryskiwaniem też coś wykombinuję, muszę tak ustawić rośliny żeby się nie plątały to najwyżej będę je kąpać w łazience :)

A co do kupowania roślin,to ja kupnych mam może kilka sztuk, więc nigdy zbytnio nie interesowałam się tematem, ale podpytam w ogrodzie jak to u nich wygląda.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Chciałam powiedzieć, że dostałam przepiękny prezent z okazji moich nadchodzących urodzin..

hoja mi zakwitła ;:oj ;:303 ;:oj ;:303 ;:oj
:tan :tan :tan :tan :tan :tan :tan

Jestem w szoku, bo się naczytałam, że takie foszaste, że nie kwitną po przeprowadzkach, żeby nie dotykać itp..
a ta stoi sobie grzecznie w kąciku, dziś przesuwałam ją bo chciałam poodkurzać a tu nagle patrzę i kwiatki idą ;:167
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hehe a to niespodzianka. To wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących urodzin ;:138
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Dziękuję Marto ;:168

Serio aż się wzruszyłam z tą hoyą, że w ogóle nie padła a w dodatku taka niespodzianka :)
No i mam też urodzinowego scindapsusa scandensa, pictusa argyraeusa i pictusa 'trebie' , epipremnum neona i jeszcze hoye mathilde i carnose tricolor.
Tzn pictusy i hoye muszę sobie ukorzenić, więc zanim mi to wyrośnie o ile się w ogóle ukorzeni, to chyba wieki miną, ale w sumie kto nie ryzykuje.. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”