Siew, rozsada,pikowanie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Jesteś pewien?.
B&Q plc ? brytyjska sieć sklepów remontowo-budowlanych (tzw. DIY ? zrób to sam) należąca do spółki Kingfisher.
Castorama ? francuska sieć handlowa.W roku 1998 w wyniku porozumienia z angielską siecią B&Q Castorama stała się trzecim co do wielkości światowym dystrybutorem artykułów do majsterkowania.
Chyba nie wożą Vervy z Anglii czy Francji. Ziemię najpewniej workuje Hollas z Pasłęka. Ten sam co robi Aurę. :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Wszystko można znaleźć w necie :D A nasze pokłady torfu jeszcze są eksploatowane np http://www.lasland.com.pl/
..a B&Q kooperuje np z Veolia /głównie kompost z odzysku/..skąd ma włókno kokosowe można doczytać itd itp.
Chyba pójdę nakopać swojego torfu, pomieszam ze swoim żwirkiem i będzie oki. Kompostu nie dodam, bo tam pewnie zimują ziemiórki :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Nie jestem pewien czy domieszka przemysłowego kompostu z miejskich kompostowni jest dobrym dodatkiem do ziemi przeznaczonej do wysiewu warzyw. Jeżeli do kwiatów, to nie mam nic przeciwko. Ziemiórki można też dostać jako gratis przy zakupie gotowego podłoża. :wink:
emila_111
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 sty 2018, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szymany

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Mam taki problem na ziemi w której popikowalam sadzonki robi się taki osad jak na zdjęciu jakby konsystencja waty. Jaka może być przyczyna. Nie chcę aby roślinki pochorowaly. Zaznaczam że na prawdę za dużo nie podlewam.
Obrazek

Obrazek
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Wydaje mi się że to pleśń. Spowodowana stojacym powietrzem i wilgotnością.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Owszem pleśń, ale z innego powodu . W podłożu są nie do końca rozłożone szczątki organiczne. Jeżeli to podłoże do kwiatów to pewnie zawiera kompost z miejskich kompostowni , który nie jest do końca rozłożony. Na pierwszym zdjęciu leżą opadłe kwiatki z hoi. Przynajmniej tak to wygląda. Albo koleżanka lubi jeść kanapki patrząc przez okno i kilka okruszków wpadło do doniczek :D . Zmniejszyć podlewanie, przeorać patyczkiem wierzchnią warstwę podłoża.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Goshia pisze:Może ktoś już pisał, ale bardzo polecam ziemię do wysiewów Verve, dostępną w Castoramie. Kupiłam ją jakieś 2 tygodnie temu za 8,30 zł/worek 20l. Używam jej już co najmniej 3 lata i jest bardzo dobra jakościowo, no i leciutka :)
Udało mi się kupić tę ziemię. Wysiałam do niej paprykę i sałatę. Na razie zachowuje się bardzo dobrze i cena niewysoka. Producentem jest Hollas sp. z o.o. z Pasłęka.
Dzięki za namiary, bo do tej pory kupowałam GrowSure, ale jest 2 razy droższa.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
emila_111
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 sty 2018, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szymany

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Ziemia do siewow i pikowana Substral. Roślinki nie zlapia czegoś od tej ziemi? Wystarczy tylko zruszac ta ziemię?
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Na pewno jest z nawilżaczem. Ze swojej strony polecam ziemię aura lub klassman.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Obrazek

Razem niecałe 30 zł.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

emila_111 pisze:Ziemia do siewow i pikowana Substral. Roślinki nie zlapia czegoś od tej ziemi? Wystarczy tylko zruszac ta ziemię?
Substral kupiłam raz, się spieszyłam i nie było nic innego w sklepie i więcej tego nie kupię nawet jakby dopłacali do każdego worka 5 zł. Siewki wyszły na jakiś centymetr i siedziały jakby się nie mogły zdecydować czy zdechnąć czy może czekać na cud. Podlewany, przetwarzł się w jakieś oblepiające błoto i chyba dusił korzenie. Przesadziłam do zwykłej ziemi ogrodowej i w parę dni ozdrowiały i wzięły się do życia.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

kaLo pisze:Jesteś pewien?.
B&Q plc ? brytyjska sieć sklepów remontowo-budowlanych (tzw. DIY ? zrób to sam) należąca do spółki Kingfisher.
Castorama ? francuska sieć handlowa.W roku 1998 w wyniku porozumienia z angielską siecią B&Q Castorama stała się trzecim co do wielkości światowym dystrybutorem artykułów do majsterkowania.
Chyba nie wożą Vervy z Anglii czy Francji. Ziemię najpewniej workuje Hollas z Pasłęka. Ten sam co robi Aurę. :D
wiem, że był jakiś problem z ziemią z Castoramy w zeszłym roku, jeśli to Hollas to chyba zmieniło się na +.?
Pozdrawiam, Werka
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Dochodzi jeszcze sposób magazynowania produktu u sprzedawcy. Producent nie ma na to wpływu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”