Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Witam. Miło patrzeć na zdjęcia Twoich storczyków. Tak na rośliny, jak i jakość fotografii. Także poluję na cissusa. Póki co podkradłam szczepki w pewnej szkole z dużej zapuszczonej rośliny. Był początek grudnia. Część wsadziłam do wody, a część do ziemi. Te w wodzie puszczają małe korzonki, ale wolno im idzie (pora roku nie sprzyja rozmnażaniu). Te w podłożu, hmm ... prawie połowa już padła, ale w jednej doniczce trzymają się i są zielone. Liczę, że mi się uda. Porozglądaj się w okolicy, może gdzieś rośnie sobie i czeka na pobranie szczepek.
Gratuluje Ci hoi, taka duża. Moja mała jeszcze. A druga (podkradziona szczepka) ukorzenia się w wodzie. Fikusy z natury są "humorzasto - fochowate". Swoje 3 sztuki (sprężysty, retusa i mikrokarpa) trzymam w jednym miejscu. Podlewam raz a dobrze, jak podłoże przeschnie, ale nadmiar wody z podstawek wylewam i straszę je, że jak się "sfoszą", to dam im miejscówkę w koszu na śmieci :twisted: Puszczają listki cały rok, choć zimą zdecydowanie wolniej. Zastanawiałam się nad zakupem Areki, ale coraz bardziej mi przechodzi. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że to kłopotliwe żyjątko. Pocieszam się chamedoreą. Łatwiejsza w uprawie i podobnie wygląda, polecam. Gratuluję różnorodności roślinek i zaangażowania. Wiem, ile to pracy kosztuje, ponieważ mamy podobny zwyczaj - ratowanie zdechlaków. Tych kupionych, odziedziczonych, znalezionych czy w moim przypadku jeszcze podkradzionych :oops: Tak, czy siak schowaj do torebki nożyczki, bo mogą się przydać :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hej Iwono !
Miło Cię widzieć tu i dziękuję :)
Zdjęcia bardzo lubię robić i właśnie się uczę jak robić tym moim "sałatom" ;)

Ja palmy uwielbiam. Kojarzą mi się bardzo sentymentalnie z wystrojem 20sto lecia międzywojennego. Marzy mi się taka ogroooomna wysoka w domu i nawet miałaby jak u mnie rosnąć bo mam wysokie mieszkanie, ale czuję że koty by ją zżarły :) no i niestety wydaje mi się, że trudne są dość w uprawie. Z tą areką walczę jak mogę ale wiem że nie ma u mnie idealnych warunków..pewnie dlatego przesychają jej koncówki.. z drugiej strony jakoś tam sobie żyje i wypuszcza nowe liście, więc może nie jest tak najgorzej.

a cissusy koleżanka kupowała ostatnio w auchan po 10zl i kurcze były na prawdę w dobrym stanie..bez robali itp..no ziemia do wymiany ale to norma że sadzą kwiaty w czym popadnie. Ja omijam już sklepy budowlane bo z nich zawsze przyniosę jakiegoś robala..
Z pracy chcę zakosić parę szczepek bo mam dwie fajne pnące roślinki tylko kurcze nie mam pojęcia jak się nazywają.
Też mam w wodzie kilka kwiatów ale zanim przesadzę je do ziemi to korzenie muszą być na prawdę długaśne , bo jak mówisz..pora roku nie sprzyja takim przedsięwzięciom.

hoja jest ogromniasta i baaardzo szybko rośnie tak na moje oko..czytałam że te crasony raczej sie nie spieszą a ta moja na prawdę daje czadu z długością pędów. Muszę ją kiedyś spróbować rozmnożyć i zobaczyć czy potomstwo też odziedziczy takiego speeda :)
Też podlewałam kwiaty raz a porządnie ale muszę trochę zmienić taktykę bo mi baaardzo wolno ziemia przesycha, do tego wysoka wilgotność, ciepło i mały przewiew i kończy się to u niektórych walk? z grzybem i pleśnią.. mimo iż ostatnio tyle perlitu nawaliłam do doniczek i keramzytu na dno i nic.. schnąć nie chcą..

A czy Twoje oiom'ki gdzieś można zobaczyć ?
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Iskrowe domowe

Post »

Miło się czyta Twój wątek. A i zdjęcia bardzo przyjemne dla oka :uszy
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hej Kasiu :) Miło Cię widzieć :)

Jakiś czas temu odkryłam, że niedaleko mnie jest sklep z hydroponiką i korzystając z okazji pojechałam tam dziś.. uratowało mnie tylko to że jestem przed wypłatą ;:306 ale przytargałam keramzyt taki fajny do hydro, malutką doniczkę na skrzydłokwiata i... monsterę w hydo !!! ale się jaram !!! marzyłam o monsterze od dawna.. i mam :))) w ogole takie odmiany scindapsusów mieli i hoyi w hydro ze serio luty będzie miesiącem odchudzania.. :)

z przemilym panem chyba z godzine gadałam.. no tak sie cieszę, że hohohoooo ! :heja
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Iskrowe domowe

Post »

Oprócz tego, że masz piękne rośliny, to jeszcze robisz przecudne zdjęcia!
Więcej więcej! Tak miło się ogląda!
Pozdrowienia!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Dziękuję baaardzo !
Rośliny mam nadzieję z pomocą forum będą coraz piękniejsze i wyjdą z etapu reanimacji do prezentacji. Choć i tak jestem z nich bardzo dumna ! :)

a zdjęcia pewnie jutro wrzucę :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Iska to Ty popłyniesz przez ten sklep z hydroponiką :;230
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Iskrowe domowe

Post »

A z jakiego województwa jesteś, ;:173 jeśli można wiedzieć ?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Marto...dosłownie i w przenośni :wink:

Kasiu.. małopolska :)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Także tak się sprawy mają..

Moja carsonka przesympatyczna ,prawie w całej okazałości, bo nie mieści mi się w kadrze ;)
Obrazek

Dziś życie jak w keramzycie rozpoczynają skrzydłokwiaty.. jak padną w tym hydro to się zapłaczę.. zwłaszcza, że korzonki im czyściłam pół milimetrowym szydełkiem.. ;:306
Obrazek

No i witamy gości :) A właściwie nowych domowników :tan
Wymarzona monstera w hydro! Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, bo panna spleśniała przez noc.
Ale nic to.. już chyba przyzwyczaiłam się, że u mnie zawsze coś się musi wydarzyć.
Obrazek
Obrazek

scindapsus jest bardzo wporzo i mam nadzieję, że dojdzie do siebie u mnie :
Obrazek


za to drugi skrzydłokwiat ratowaniec.. No dzień dobry bardzo kwiatuszki :)
Obrazek

jeszcze więcej..jeszcze więcej..jeszcze więcej ! D z i e ń d o b r y ! :)
Obrazek

drugi odratowaniec też się zbiera do życia.. i w dodatku ma basal keiki.. oddzielenie tego, to będzie niezła jazda coś czuję :)
Obrazek

Liodoro musiałam przesadzić, bo mi zaczął pleśnieć.. i stwierdziłam, że kij,nie dość, że ma pędy i pączek i w dodatku coś wypuszcza, to nie będę czekała aż padnie do reszty i zgnije w tym podłożu.. u mnie w domu storczykom sprawdza się albo keramzyt albo gruba kora.. no to kora :)
Obrazek

Za to drugi przesadzony do hydro ma piękne korzenie i wypuszcza liść.. i pączek.. ;:303
Obrazek

Kolejny maluszek też coś malutkiego wypuszcza :)
Obrazek

No i pączki dziwnie plamiaste jeszcze jeden ma :
Obrazek

Miałam je dziś podlewać i nie zdążyłam..czuję, że to będzie dłuuuga noc :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Na własny wątek jeszcze nie zdecydowałam się. Jeżeli masz ochotę, to możesz popatrzeć tu
http://mrat.info/kwiaty/
Straszny tam bałagan, ale co nieco widać.

Hoja carnosa jest łatwa w rozmnażaniu. Utnij kawałek pędu (trzy pary liści), ok. 1-1,5 cm pod liściem. Najniższe liście utnij nożyczkami i gałązkę włóż do wody. Jak puści korzenie przesadź. Możesz w wodzie trzymać długo, nie gnije.

Dzisiaj dostałam hoja bella. Zamieniłam się za sansewierię. Mam i szczepki i roślinę już posadzoną :tan

Zrób zdjęcie roślinom w pracy i wrzuć do wątku o identyfikacji. Pewnie ktoś będzie wiedział, co to za cuda.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Łoo ile różnorodności u Ciebie.
Kilka bym podkradła ;)
Zbieram się do sansewiery , ale te co widziałam były drogie i miały poschnięte końce a wysyłka o tej porze roku to średni pomysł.

Hoyi kawałek oddałam koleżance bo znalazłam ułamany pęd. Chwilowo mojej nie będę rozmnażała bo trochę mi miejsca zaczyna brakować, więc jak mam jakieś to trzymam "na wszelki wypadek" ;)

roślinkę z pracy zaraz chyba wrzucę.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Mów, co byś chciała. Jak można uszczknąć to Ci wyślę. Galerię mam nieuporządkowaną, bo czasu brakuje. Z brakiem miejsca też się borykam, łącznie mam ponad 100 doniczek. Na ścianach miejsce jest, ale albo światło nie takie, albo meble stoją, albo ... M się buntuje, że tu wiercić nie można :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”