U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Fiołkowa propozycja przyjęta :) , a najbardziej podoba mi się biały. Przypomniałaś mi, że chyba muszę zadbać o swoje niedobitki ;:204 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Bardzo mi się podobają Tillandsie ale... u kogoś. Ja próbowałem ale z marnym skutkiem... :roll:
Twoje ładne i coraz ładniejsze! ;:333

Fiołki - jak to one - urocze! ;:173
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

I tak dobrnęłam do końca - Twój wątek jest bardzo ciekawy - dokładnie go przeczytałam. Masz bardzo dużo roślinek i widać, że umiesz o nie zadbać ;:215 . Trzymaj tak dalej ;:333 . Właśnie w przeciągu ostatniego tygodnia kupiłam sobie 3 fiołki (nie mogłam się zdecydować, którego kupić - to kupiłam 3) pomimo, że podobnie jak Ty, mam problem z wolnymi parapetami i sporo kwiatów też stoi na podłodze. A gdyby w markecie był jeszcze taki jak ten Twój z powyższego pierwszego zdjęcia - to by były 4 sztuki (jakby tych 12 które posiadam było mało). Ale cóż...późna jesień robi swoje, grudniki prawie wszystkie mi przekwitły to tak jakoś mało kolorowo się zrobiło w domu i stąd te fiołki). Póki co, to właśnie również myślę o poinsecji, bo kupiłam ją po raz pierwszy - jakoś nigdy mnie do nich nie ciągnęło - a teraz ciągle zastanawiam się, czy uda mi się ją zatrzymać na dłużej (nie lubię mieć kwiatów "na raz"). W razie czego...będę pytała Ekspertkę Monikę - chociaż przyznam, że pewne rzeczy wynotowałam sobie z tego wątku i chyba już wiem dużo - teraz pozostaje zastosować to w praktyce (aż się boję).

Mam jeszcze pytanie: czy teraz świeżo po zakupie powinnam gwiazdę nawozić?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Wiśni

Post »

I oplątwy i fiołki piękne!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Świetne ujęcia do porównania tildansji, zawsze warto takie robić ;:108 wspaniały przegląd fiołków, nie wiedziałam że ich tyle masz ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Maksio123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 paź 2017, o 06:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Witaj :D Mam pytanie odnośnie poinsecji. Czy wiesz czym najlepiej okrywać poinsecję aby wytworzyła przylistki i kwiaty ? Z chęcią popatrzyłbym na twoją gwiazdę jak teraz u ciebie kwitnie :)pozdrawiam!
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Ninia, moim zdaniem nie. Ona i tak jest pędzona u producenta, po co jej jeszcze dokładać. Jeżeli chcesz ją spróbować przetrzymać przez cały rok, możesz ją przesadzić do troszkę większej doniczki - jeżeli nie, to wystarczy podlewać wodą. :wink:

Maksio123, kartonem, niektórzy chowają po południu do szafy i rano wyjmują, oczywiście trzeba zachować jakieś szpary dla przepływu powietrza... Ja nie przykrywam, tak jak zawsze mówię, mam pomieszczenie nieużywane wieczorami w ciągu dnia, w związku z czym roślina dostaje światła tylko wtedy, gdy jest jasno za oknem. No i należy pamiętać że wybarwienie liści trwa ok. dwóch miesięcy, więc takie latanie z pudełkiem wymaga systematyczności i braku sklerozy. Życzę powodzenia! :wink:

Jedna wygląda już w miarę, druga jeszcze się rozkręca, nie ma jeszcze wszystkich listków wkoło kolorowych. Myślę że ta druga się rozkręci w nowym roku. Należy pamiętać, że te sklepowe są sztucznie sterowane, żeby były gotowe na Święta, u mnie idą względnie naturalnie, więc dostosowują się do panujących warunków świetlnych. A to nie zawsze oznacza, że najczerwieńsze są w grudniu, niektóre wręcz będą ładniejsze przed Wielkanocą...

Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Dziękuję za podpowiedź. A jeszcze zapytam, bo mam też taki nieużywany pokój wieczorami, ale wpada tam odrobina światła z latarni ulicznej - czy to światło nie będzie zakłócało warunków jakie powinna mieć poinsecja? Mam tam na parapecie od półtora roku kalanchoe, które wyczytałam, że ma podobne wymagania (jak poinsecja) by zakwitło i właśnie po raz drugi w tym roku zawiązało pączki i powoli je zaczyna rozwijać (i kalanchoe nie przeszkadza ta odrobina światła z oddali). Czy poinsecja też ma taką szansę? Kiedyś miałam kalanchoe i właśnie zakrywałam pudełkiem systematycznie przez 2 miesiące - i nie dosyć, że nie zawiązało pączków to zrobiło się brzydkie i zmarniało - i niestety byłam zmuszona je wyrzucić. Kolejne, które dostałam w prezencie po kwitnieniu postawiłam właśnie na północnym parapecie w tym nieużywanym wieczorem pokoju - stwierdziłam, że nie będę cudować, przykrywać - po prostu zostawiłam dla ładnych listków i jak się okazało - zawiązuje pączki w takich warunkach samo, bez ingerencji. Może z poinsecją też by się udało?
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Myślę, że aż tak nie powinno przeszkadzać. Najlepiej wypróbować :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

No oczywiście jeżeli poinsecja po raz wtóry,to tylko u Ciebie-gratuluję ;:138
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Dziękuję bardzo, Arku :)

Witam w roku 2018 :wit

Naoglądałam się storczyków u Natalii (Blueberry) i natchniona ruszyłam na obchód moich falenopsisów.
I oto część pierwsza:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek



:wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Wiśni

Post »

I bardzo dobrze! Piękne kwiaty. :-)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Bardzo, bardzo ładne. Brawo! ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”