Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Elżbietko, tillandsie są na pewno moimi ulubieńcami.
Są śliczne i ciekawe przez cały rok, fajne są solo i w kompozycjach.
Według mnie one są bezobsługowe, bo kąpanie ich czy zraszanie jest dla mnie wielką przyjemnością - a to jedyne zabiegi przy nich.
Jak dotąd kwitła mi tylko Caput Medusae, ale ta już przyszła do mnie z pąkiem.
Ale nie na kwitnienie liczę u nich tylko m. in. na to, że co niektóre pięknie się przebarwiają latem w ogrodzie, na czerwono, pomarańczowo, brązowo.
A np brzoskwiniowa osiagnęła już średnicę 50 cm - jak dla mnie - to super sprawa.
Jedynym "kłopotem" dla mnie jest to, że nie zawsze wszystkie są w danym momencie do kupienia - i czasami trzeba czekać na jakąś odmianę albo kupować ratami.
Bardzo polecam ;:196


Aguss85 - :wit
Mam nadzieję, że to zima się za wiosenkę przebrała, a wiosna przyjdzie niebawem i będzie sobą, będzie wspaniałą wiosną ;:167
Oj tak, jak dotąd to wyjątkowo piękną wiosnę mamy tej zimy ;:172 Prawda to. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj, Beatko! ;:196 Szczęściaro! ;:138 Lewkonie same Ci się sieją, ;:63 ;:63 a mnie siane i pieczołowicie opiekowane wszystkie padły w minionym sezonie. ;:222
Śliczne, kolorowe i takie energetyczne zdjęcia znakomicie poprawiają nastrój w taki pochmurny (u mnie), ciemny dzień. :tan

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko :wit
Lewkonie zaskoczyły mnie bardzo, wiosną też mi ładnie wzeszły, potem latem ładnie kwitły ale nie spodziewałam się, że nic sobie nie będą robiły z niższych temperatur i zimy. Na grządce też są, a ta na zdjęciu to samosiejka w donicy.
Może spróbuj z nimi ponownie, tylko je po prostu najzwyczajniej zlekceważ, świetnie sobie same poradzą ;:172
U mnie też od wczoraj jest bardzo ponuro i pochmurno ale ciepło.
Ale pyszczycho mi się dzisiaj bardzo radośnie uśmiechnęło jak zobaczyłam w L. przecudne, ale przecudne ciemierniki.....
No cóż, na razie nie mam na nie miejsca, ale stałam przy nich chwilkę i je podziwiałam.
Również pozdrawiam milutko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

To powiadasz Beatko, że do L dowieźli ciemierniki. ;:131 Szkoda, bo akurat do tego marketu nie zaglądam. Mam kilka takich, w których moja noga już od dwóch lat nie stanęła i nie stanie, dopóki ... Nieważne. Takie mam postanowienie, a jest to jedno z takich, których bezwzględnie dotrzymuję. ;:108
Poczekam na dostawę do innych marketów, choćby do Bied... :tan
A lewkonie wysieję. A nuż się uda. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, oh, no czasami nas coś zrazi do jakiegoś sklepu i trzeba odczekać aż się znowu odmieni.
Ostatnio też jeden ze "sklepików" koło mojej pracy ma ze mną na pieńku ;:306 bo zawsze były tam super owoce, a teraz porażka - i też strzelę mu chyba focha na jakiś czas.
Lewkonie siałam w marcu na "parapet". W maju wysadzałam do ogrodu. Teraz być może już same o siebie zadbają. Dzisiiaj patrzyłam, to bardzo ładnie same się rozrastają, a te na grządce zbudowały już sobie nawet dwa ładne "krzaczki", oby tak dalej. Dosłownie zachowują się tak samo jak raz posadzona Lwia Paszcza ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:168 Fajnie, że do mnie zaglądasz polecam ci kopalnie pomysłów https://pl.pinterest.com/ewarost/garden-ideas/ z której korzystam ;:333 Podoba mi się Twoja zimowa wiosna :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuniu - wzajemnie - same serdeczności by Cię w tym roku spotykały, no i oczywiście same przyjemności ;:196
Dziękuję za fajną stronkę, wcześniej mi się nie chciała otworzyć, więc nie odpisywałam od razu, ale teraz już ją widzę i na pewno przysiądę przy niej troszkę dłużej.
A teraz mamy jesienną zimę ;:172 , jest mgliście, kapuśniaczkowo, ale nadal jeszcze dość ciepło.
Miłego weekendu! ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Chyba mogę napisać, że sezon już u mnie rozpoczęty. ;:172 ;:3
Dzisiaj wyrzuciłam z ogrodu to co z nieużytków do mnie weszło bez zaproszenia, głównie wycięłam kolczastą jeżynę i wybujałe gałęzie dzikiej śliwy. Udało mi się też wyciąć wysoką pokrzywę, z miejsc ciężko dostepnych. Ufff, jakaż ulga, że to już zrobione. :tan
Pogoda była super, słoneczko i było dość ciepło, więc pracowało się bardzo przyjemnie i bardzo chętnie.
Za kilka dni czekają mnie pierwsze wysiewy - mam nadzieję, że do prawdziwej wiosny szybko przeleci.

Jestem pod wrażeniem widoku wieczornych cudnie oświetlonych stoków narciarskich jadąc w stronę Zakopanego. Cóż za wspaniałe widoki kiedy to "w połowie nieba" wyłania się taka zawieszona w próżni światłość. No, niesamowity i fantastyczny efekt.

Ciepłego przetrwania zapowiadanych mrozów życzę. ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko :wit
Czytam,że pracowałaś w ogrodzie. Dzielna dziewczyna.
A u mnie mrozik,brr.IO o pracach w ogrodzie tylko mogę pomarzyć,.
A nawet mi się nie chce.
Wspominkowe zdjątka, piękne. ;:173 ;:173
pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu / anabuko1, witaj, kochana ;:168
No wiesz, te wspominkowe z listopada to tylko chryzantemki i jedna żółta róża - reszta to jak najbardziej aktualne fotki są. ;:172
Miałam dzisiaj cieplutko i słonecznie, więc wykorzystałam ten moment w ogrodzie. Ale dopiero dzisiaj okryłam ławki i stół - skoro zapowiadają takie dłuższe mrozy.
Ja po prostu muszę nadrobić brak mojej obecności w ogrodzie wiosną, prawie przez trzy lata z rzędu - bo tak mi wypadalo w pracy - dlatego ten rok będzie najprawdopodobniej bardzo pracowity, bo zamierzam wykorzystać zaległe urlopy i nadrobić ogrodowe zaległości :tan
Więc u mnie już teraz nie ma, że mi sie nie chce - ja muuuuszę ;:306
Równie pozdrawiam cieplutko. ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko..tyle zaległego urlopu starczy zapewne i na pracę i na odpoczynek więc jest z czego się cieszyć. ;:128 . Zaległości migiem nadrobisz a potem już tylko będziesz podziwiać piękną działeczkę. ;:oj U mnie właśnie zrobiła się piękna biała zima. :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

;:oj Beatko! Mnie żadna siła nie zmusiłaby do ogrodowej działalności w styczniową pogodę.
Szczerze Cię podziwiam. ;:138
Odpoczynek Ci się należy. Zasłużyłaś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Zuziu, skoro piszesz, że zima u Ciebie piękna to się bardzo cieszę. ;:215
Dzięki za wsparcie, że migiem ogarnę rabaty ;:196 No mam taki właśnie zamiar ;:306
Na pewno tyle tego wolnego przyda się i na ogród i na wypoczynek w nim.
W ubiegłym roku już zrobiłam postępy, bo sporo wieczorów już się przesiadywało w ogrodzie, och już czekam na powtórkę.
Do mnie chyba zima też już nadciąga, ale ciepło jest nadal, tylko że znowu mocno wieje.
Wszystkiego dobrego życzę ;:3


Lucynko - uwierz, u mnie na prawdę było w poniedziałek bardzo ładnie, ciepło i słonecznie. Pracowało się jak piękną wiosną ;:108
5 godzin, ale rumieńce na twarzy wieczorkiem były ;:113
Zamierzam odpoczywać w tym roku, oj zamierzam. Już nawet mamy rozplanowane wolne na pierwszy kwartał :tan
Oczywiście odpoczywać od pracy zawodowej ;:306
Stale podziwiam m. in. te śliczne przeróżne pierwiosnki u Ciebie, bo u mnie nie szaleją. :oops:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”