Ach te róże! ach te różyczki!

Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Gosiu, pozdrawiam :wit co do wiosennych porządków to jeszcze mamy czas , ale dziś poszłam do ogrodu i usunęłam
parę krecich kopców , znowu mam krecią plagę ;:223 Pregole różaną minionego lata miałam bardzo mizerniutką, róze Louise Ordie i
New Dawn, musiałam ciąć do kopczyka , róża Alchymist też została uszkodzona przez mrozy słabo zakwitła, niestety latem uschła .
Mam nadzieję, że ta zima będzie łaskawa dla naszych różyczek i latem ,pergola pokryje się burzą kwiatów.

Obrazek

róze Louise Ordie kwitła tylko na pedach przy ziemi, ale tego lata odbudowała ładny krzew i mam nadzieję,że latem pięknie zakwitnie.

Obrazek


Obrazek


Marysiu , serdecznie dziękuje za życzenia ;:168 Marysiu, co do śniegu to raczej mamy go w takiej samej ilości , mieszkamy w tym
samym rejonie , rzut beretem ;:306 Dziś byłam troszkę w ogrodzie , usunęłam pare krecich kopczyków, znowu mam krecie Himalaje w ogrodzie. Ostatnio jak byłam u fryzjera Babeczki doradziły mi abym do krecich norek wkładała włosy i dały mi reklamóweczkę włosów, dzisiaj upychałam
do norek włosy ,no zobaczymy czy to zadziała. Zrobiłam parę fotek wiosny w styczniu :;230

Róza Westerland ma sukieneczkę z liści
Obrazek

Wrzosy i starce jeszcze ładnie trzymają szyk.
Obrazek


Obrazek

Bratek szuka słonka.
Obrazek


Obrazek


Asiu, Dziękuje za życzenia ;:168 Asiu, trawę jesienią okrywałam liśćmi, Ona rosła pod lipą więc lisci miałam pod dostatkiem,
dodatkowo liście obsypywałam ziemią , wiosną trawę ścinałam na wysokość 30 cm kopczyk odkrywałam dopiero jak widziałam gdy trawa
zaczyna poszczać. Pamiętam jednej mroźnej zimy zrobiliśmy jej dodatkowo słomianego chochoła. Tulipanki w skrzynkach jeszcze trzymam na polu
ale końcem stycznia wniosę do garażu aby przyspieszyć wegetacje , może nie pójdą w liście

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..na widok tych pnących róż dech mi zapiera, kiedy moje takie będą i czy w ogóle takie będą. :wink: Pergola u mnie już stoi tylko póki co łysa, może w tym roku troszkę zarośnie ..moim marzeniem jest tak jak u ciebie. Kwiaty na całej wysokości ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jak miłe są wspomnienia ;:167 . melduje się u Ciebie ;:196 po dłuuugiej nieobecności na forum. Wiosenne i letnie widoki napawają optymizmem, już się cieszę na sama myśl, że niedługo rozkwitną nasze ogrody taką ferją barw i kształtów jak na Twoich fotkach.
Róże jak zwykle przecudne, ta czerwona to chyba Flammentanz a pozostałe?
Z nowym rokiem, nowe nadzieje, oby był dla nas łaskawszy jak ubiegły ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj :wit . Rzeczywiście coś pomieszało się pogodzie a ja liczyłam na odrobinę zimy a tu na razie jej nie ma. Zobaczymy, może luty trochę bardziej zimowy będzie. Pokazałaś wspaniałe, kolorowe zdjęcia ;:138 . Pergola z różami mnie powaliła ;:oj . Ach jak mi się marzą takie królowe ! Pozdrawiam serdecznie :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Róże na pergoli cudnie kwitły, ja się pewnie takich nigdy nie doczekam. Ale mocno trzymam kciuki, żeby Twoje rosły w siłę i kwitły szaleńczo. Takie widoki w ogrodzie, nawet cudzym, to miód na ;:167 U mnie na szczęście tylko jeden kreci kopiec odkryłam, ale już na sąsiedniej działce jest ich masa. Obawiam się, że to tylko kwestia czasu, kiedy i do mnie zawędrują ;:223 Ciekawa jestem, czy włosy odstraszą, skądinąd bardzo sympatyczne zwierzątka? W ogrodach jednak potrafią wyrządzić sporo szkód. Co prawda czytałam, że lepiej mieć krety niż np. turkucia podjadka, ale czy musimy wybierać między większym a mniejszym złem? Dookoła tyle łąk i nieużytków, przecież tam miałyby raj na ziemi. A u nas muszą być ciągle czujne i gotowe do ucieczki ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu z tym beretem bywa różnie tzn jego rzucaniem :lol: ile razy jedziemy olkuska i coś tam prószy....skręcamy w lewo do wsi, a tu biała nawierzchnia i jedziemy drogą jak w górach.
Wspaniałe róże! Niestety wiosna 2017 dla nich była niełaskawa, przynajmniej u mnie wiosenne przymrozki i to te odczuwalne czyli mroźny wiatr sprawił, że je cięłam dwa razy i to do ziemi.
Te zielone liście mają niektóre róże, a wczoraj wypatrzyłam nawet jeden pączek....nie dobrze...chyba! ;:oj
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam miłych Gości :wit
róąz Tip Top.
Obrazek

Zuziu, na pewno się doczekasz , ja jeszcze czekam aby się rozrosły pozostałe 6 róż pnących mam jeszcze 2 łuki i tylko kontroluję
prognozy pogody i sprawdzam czy nie nadciągają mrozy, mam przygotowaną agrowłókninę . Kilka róż okryłam w grudniu i teraz się martwię
czy nie mają za ciepło i czy pod agrowłókniną nie rozwiną się choroby grzybowe.


Daysy, Mamy teraz troszkę odpoczynku od naszych ogrodów, więc ten czas możemy poświęcić wspominkom , pozaglądać do zaprzyjaźnionych ogrodów i sięgnąć do domowej biblioteczki . Na tej drewnianej pergoli to róże Flammentanz , Różowa na forum została zidentyfikowana jako Louise Odier , New Dawn niemal co roku pędy ma uszkodzone przez mróz i raczej słabo kwitnie , teraz bedzie miała więcej miejsca bo uschła róża Alchymist ;:145 przedłużeniem tej pergoli jest łuk z rózą Souvenir du Dr Jamain i żółtą Goldstern , te dwie ostatnie
w moim ogrodzie będą 2 sezon, więc jeszcze nie oplotą całego łuku. Życzmy sobie aby ten rok był łaskawy dla naszych ogrodów ;:168

Iwonko, nigdy nie mów nigdy, na pewno się doczekasz , troszeczkę cierpliwości ;:333 Jeden kopczyk , u mnie na malutkim skrawku
ogrodu 22 kopce ;:306 już się z tym pogodziłam , Mama mi zawsze powtarzała one też chcą żyć i trudno się nie zgodzić :wink: Ja tylko teraz pilnuję czy nie podkopują mi róż , bo gdyby przyszły mrozy to taka podkopana róża była by narażona na przemarznięcie. ;:168

Marysiu , masz rację niby blisko a jednak nasz teren Jury krakowskiej jest tak pofałdowany , mamy górki i dolinki i klimat też mamy zróżnicowany , zawsze pamiętam ,że w Krakowie i okolicy Forsycja zawsze wcześniej kwitła niż u mnie . To prawda wiosna 2017 nie sprzyjała naszym różom , ja niemal wszystkie róże musiałam ciąć do samego kopczyka a pierwsze róże zaczęły mi kwitnąć dopiero w połowie czerwca ,
prawie z miesięcznym opóźnieniem niż w Wielkopolsce ;:168

Ewelko, masz tak piękny ogród tyle kwiatów i róż, tylko pozazdrościć, czesto zaglądam do Twojego ogrodowego raju i podpatruje co by
tu zaadoptować do mego ogródka a zimy na pewno sie doczekamy, oby nie w marcu. ;:168

LEMON PARODY
Obrazek


Obrazek

róż Pastella, róża Stadtmusikanten, róza Kosmos.
Obrazek
Queen Elizabeth
Obrazek

Obrazek
róża Amelia renaissance
Obrazek

SWANY okrywowa
Obrazek

Róża Die Welt
Obrazek

Róża Souvenir du Dr Jamain
Obrazek
Róża Polka.
Obrazek


Obrazek


Róża Elmshorn.
Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu mam wielki sentyment do róży Kronebourg - jest cudownie delikatna, dostojna i fotogeniczna - w wazonie też prezentuje się wspaniale.
na pewno jest to jedna tych żelaznych piękności, zdrowa, kwitnie b.długo do mrozów.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

:wit
Przychodzę z rewizytą do pięknego ogrodu w pięknym miejscu. Jak ja dawno nie byłam na Jurze ;:131
Co to za roża :?:
Pierwszy raz taką widzę. Wygląda jak mój Gorgeous, tylko w innych kolorach.

mimoza55 pisze: Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, masz rację róża Kronebourg to piękna róża mam ją ponad 10 lat bardzo rzadko dostawała kopczyk ale ostatnia zima i wiosna
były dla niej niełaskawe, jedna odnoga przemarzła, na szczęście odbiła i nawet rozbudowała krzaczek . Próbowałam ukorzenić jej patyczki,
z marnym efektem na wiosnę będę próbowała ponownie. ;:168

Anulka dziękuję za wizytę , wpadaj jak tylko czas na to Ci pozwoli, bo żyjemy w takich czasach ,że wiecznie jesteśmy zabiegane. ;:65
Róza o którą pytasz to Róża Jubile du Prince de Monaco, najczęściej jest opisywana jako Monaco . Kwitnie praktycznie do samych przymrozków .
Jest bardzo podobna do róży Nostalgia ale nostalgia dorasta do 120cm a Monaco 60 - 80 cm

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu Kronenbourg lubi cięcie, mam 3 krzaki i powiem, że cięte mam dwa zawsze na wiosnę do praktycznie kopczyka i odbijają tworzą piękny krzaczek i ten kolor ach!
Jubilé du Prince de Monaco to masz cudownego, wiadomo książę a ranga zobowiązuje choć u mnie to raczej może robić za kamerdynera na stażu - ma dwa lata.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu tę stokrotkę o pełnych kwiatach, koniecznie muszę w tym sezonie zakupić,ładnie się komponuje z innymi roslinami.
Kochana , Twoje róże na pergolach po prostu zachwycają ! to kaskady różane ! piękne. A w 2015r - tylko pozazdrościć , co tam sie działo ;:oj
Róża Monaco zwraca na siebie uwagę, intryguje ;:oj , może się skuszę na wiosnę ?
Moja Swany uschła, szkoda, w sumie to ładna, biała róża... Kronebourg też już posiadam, ale to młode krzaczki. Poczytałam i zrobię jak piszecie - krótkie cięcie na wiosnę ;:3
Wandziu, zimowa w Twoim ogrodzie nastraja pozytywnie, aż miło popatrzeć ;:180
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Nie mogę od Chopina oczu oderwać. Ciekawa jestem kiedy mój będzie taki piękny. Na razie kwitnie kilkoma kwiatuszkami, ale jakimi :shock: Może się doczekam ;:173 Jak długo rośnie u Ciebie?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”