Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

rosliny ;:138
Ja już nawet nie wiem jaką mam odmianę sałaty masłowej bo od kilku lat parę sztuk zostawiam na zakwitnięcie - sama się rozsiewa, kiełkuje i na wiosnę tylko rozsadzam co ładniejsze. W czerwcu nie mogę się już patrzeć na sałatę- ale teraz by się zjadło taką z ogródka :uszy
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Galicjanka :D
Ja również nie wiem jaką mam odmianę tej sałaty, kupiłam w biedronce nasionka wiosną. Również chętnie zjedlibyśmy zieleninki :) No cóż jeszcze troszkę trzeba poczekać...
Pozdrawiam Danuśka
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

A ja mam za dużo robactwa w ziemi i mi w tym roku wszystko powyjadały, nie najadłam się swoją sałatą ;:185
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

podobnie u mnie kupowałam sadzonki ale to już nie to samo.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

U mnie też jest sporo robactwa, szczególnie dużo drutowcow, pędraków i nagich ślimaków. W walce z drutowcami i pędrakami dość dobrze pomagają mi kury. Mamy tylko 3 więc wiele kłopotu z nimi nie ma, za to jajek mamy więcej niż nam trzeba, i resztki spożywcze też już w śmietniku nie lądują.
Przez zimę kury biegają luzem po warzywniku (jest odgrodzony od reszty ogrodu). Mniej więcej tak od lutego zaczynam lekko przekopywać grządki, i tak sukcesywnie powtarzam do czasu wsadzania roślin. Kury dosłownie włażą pod łopatę walcząc o robale. W takiej lekko przekopanej ziemi łatwiej im znaleźć robale. Odkąd tak robię to straty w sadzonkach mam dużo mniejsze, wśród sałat tracę tak co 10-15, więc niewiele.
Testowałam też patent z kawałkami ziemniaków, ale efektów porażających nie było.
Teraz rozważam zakup parki biegusow indyjskich jako pomoc w walce ze ślimakami.
Iza
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Ja od dwóch lat zrezygnowałam z chowu drobiu na wolnym wybiegu i jesienią ub. roku zauważyłam sporo ślimaków. Na razie skubnęły nieco ,bez większych strat. Ale obawiam się,że będzie ich co rok więcej. U mnie lisy się panoszą i pustoszą stadko kur. Dużo stresu mnie kosztowało pilnowanie drobiu i odpuściłam sobie. A propos sałaty. Rośnie powolutku, wypuściła listek właściwy. Kilka popikowałam tydzień temu, reszta siedzi w pojemniku zbiorczym od posiania. Kondycją się nie różnią.Troszkę mają blade lico i nóżki chwiejne , wzdychają za słonkiem. :)
PaulaPola pikowałam z ołówkiem, tak jak radzisz w wątku o rozsadach ;:215 . Też uważam ten sposób za wygodny i skuteczny.W ubiegłym sezonie to podejrzałam być może od Ciebie. Dziękuję :)
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Siałam a właściwie próbowałam siać sałatę na zimę ale kicha, pewnie coś zżarło - teraz będę siać ale dopiero w połowie lutego, zależy od pogody w foliaku popikuję trochę.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Mokro i zimno na starcie -mogła zgnić .Celowo nigdy nie siałam na zimę, ale zazwyczaj, wyrastają jakieś samosiejki na wiosnę. Jednak te z rozsadki domowej są dużo wcześniej.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Myślę , że połowa lutego to dobry termin , ale ja zaczynam się już łamać .
Pewnie z jedną paletkę różnych sałat wysieję za kilka dni. O co chodzi z tym ołówkiem
przy pikowaniu sałaty ?
Moja zimowa sałata trzyma się dobrze , mocno podskubywana .Jesienią zrobię jej więcej .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

anulab pisze: O co chodzi z tym ołówkiem przy pikowaniu sałaty ?
Pozwolę sobie przytoczyć cały wpis :)
PaulaPola pisze:Telimenka jeśli chodzi o pikowanie sałaty to ja po wypróbowaniu wielu sposobów, wybrałam jeden. Moim zdaniem najlepszy. Bynajmniej dla mnie.
Robię rozsade rwaną. Do pojemnika np po mięsie czy włoszczyźnie sypie, ołówkiem robie otworek i wkładam korzenie do dziórki. Sałata nie jest tak delikatna jak by się mogło wydawać. Wciskanie korzeni trochę na siłe, nic jej złego nie czyni.
Jak przychodzi dzień sadzenia to wyciągam z pojemnika całą "tabliczke sałaty" rozrywam lub kroje i pakuje do ziemi. Sałata zawsze szybko mi się przyjmuje i szybko rośnie.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Przepraszam, że się wtrącam ale myślę, że dołek ołówkiem pozwala na wsadzenie delikatnej roślinki bez uszkodzenia korznka.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Tara jak się pikuje roślinę w fazie 3 liści właściwych to korzenie są już spore i czasem trzeba dopchnąć :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

aha , to o to chodzi z tym ołówkiem . Ja do tego celu używam patyczka do sushi .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”