Marzenia pisane zielenią - ogród Judyty cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Marzenia pisane zielenią - ogród Judyty cz.1

Post »

Długo zastanawiałam się w jakiej formie przedstawić swoje miejsce na ziemi, swój wymarzony ogród. Początkowo przeszkadzał mi brak aparatu fotograficznego,którego z resztą i w tej chwili nie posiadam. Mam nadzieję, że to uniedogodnienie jest chwilowe.
Potem przeszkodą dla mnie okazało się słabe radiowe połączenie z siecią. Nie zawsze mam dostęp do netu.

Zauważyłam, że brak własnego wątku, w którym pokazuje się swój ogród i dokonania bardzo zubaża moje relacje towarzyskie na forum i powoduje odczuwanie jakiejś rezerwy ze strony Forumków. Ostatecznie o założeniu swojego wątku przekonały mnie namowy Forumków.

Szczęśliwą posiadaczką kawałka ziemi jestem od kwietnia 2005 roku. Próbuję zapanować nad
13 400 m kw. W skład tej działki wchodzi 40arów aronii (ok. 520 krzaków), 70arów upraw rolnych, reszta to zabudowania z ogrodem i warzywnikiem.
Posiadłość znajduje się wśród łąk na peryferiach wsi.

W ogrodzie, który zastałam rosło kilka tulipanów zagłuszanych przez barwinek i konwalie, dwie zaniedbane piwonie rosnące w kompletnym cieniu i nie mające ochoty kwitnąć, kilka drzew owocowych i kilka niewielkich świerków.

Z granicy działki od strony łąk i nieużytków widać moje zabudowania.Strona zachodnia.

Obrazek

Podobny widoczek, ale zawierający plantację 17 letniej aronii.W głębi za budynkami widać stare wielkie lipy rosnące przy szosie.

Obrazek

Na poniższym zdjęciu wjazd na podwórze a w tle wieś i najbliższe zabudowania.Prawa strona -północna.

Obrazek

Głaz..to naprawdę piękny głaz.Przywieźliśmy go razem z meblami.Był to pierwszy element dekoracyjny ogrodu...kamień węgielny. Targaliśmy go z miejsca oddalonego o ponad 30 km. Lewa strona-południowa.

Obrazek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

WRESZCIE się zdecydowałaś, Judytko!
Cieszę się bardzo i czekam na te słynne, złote róże wiosną. :P
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

A ja się zastanawiałam gdzie poszukiwać Twojego ogrodu:-).
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam pierwszych miłych Gości.
Haniu odśwież moją pamięć :oops: jakie słynne złote róże??? Mówisz o tym szpalerku,który mi wybiłaś z głowy...hehe..??

Ewuś...nie mogłam się zdecydować...zobacz jakie kiepskie zdjęcia...jakby robione młockarnią a nie aparatem...a robiłam czym się dało :wink:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Judytko, super, że założyłaś swój wątek, czekam na kolejne zdjęcia z Twojego ogrodu :D
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Judyto każdy z nas kiedyś zaczynał przygodę z ogrodem i z robieniem zdjęć.
Ja kupiłam cyfrówkę dopiero w zeszłym roku i to na raty.Przedtem robiłam zdjęcia telefonem komórkowym,
ale ich jakość była raczej nie do pokazania.Były straszne. :oops:
A niech tam,podam link do mojego pierwszego albumu na fotosiku:

http://chaberek.fotosik.pl/albumy/200757.html

Czekam na następne zdjęcia,są o niebo lepsze od moich pierwszych.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

No, nie wiem :roll:
Wydawało mi się , że Artur Bell, był pod tym klimatycznym domkiem...
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Agnes, Raczku-witam Was świątecznie.Jeśli tylko jakość zdjęć Was nie zraża, to pokażę to czym dysponuję.

Na specjalne życzenie Hani rzeczony szpalerek róż WIOSNA/2008

Obrazek

Na szczęście dla mnie nie ma zdjęć owych róż kwitnących, bo Hanka by mi głowę urwała jakby to zobaczyła-wiejski koloryt-szał barw :oops: Ale to się naprawi...mam w kolekcji kilka wędrujących róż weteranek i nie widzę przeciwskazań aby powiększyć ich grono.

Fotosik nie chce za bardzo dziś ze mną gadać :evil: , zatem sięgam do archiwum na otarcie łez, a do szpalerku powrócę jak fotos obdarzy mnie większą łaską, jak dziś, w dniu mojej inauguracji :evil: :evil: :evil:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy to możliwe, aby ona zwała się New Dawn ? Znacznik wyciągnęły mi moje psy nicpoty. To one mi załatwiły aparat fotograficzny.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A pod domkiem klimatycznym (dla nie wtajemniczonych wyjaśnię, że Hanuś ma na myśli starą oborę przerobioną na pomieszczenie kominkowe) zdecydowanie zgodnie z oznaczeniem rośnie Royal Gold,
Artur Bell rośnie w szpalerku :oops:
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

hej koleda kolęda :D Judytko

Dzisaj co niemozliwe jest mozliwe :lol: a co sie zdaje to sie zdaje......

to Graham Tomas

:lol:

Swiątecznie od Smoków Obrazek
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Smoko-bardzo dziękuję.I Tobie życzę aby możliwym było wszystko czego zapragniesz.

Mój ogród dzieli się na dwie części. Linią podziału jest widoczna na zdjęciu pergola ze starą winoroślą (była tu odkąd pamiętam).

Obrazek

Najbardziej reprezentacyjna część to ta za pergolą. Jest najbardziej widoczna z ulicy. Rosną tam stare jabłonie, sadzone jeszcze przez mojego dziadka. Tej części ogrodu poświęciłam najwięcej czasu. Tam posadziłam najwięcej drzewek i krzewów.Ponieważ mam skromne możliwości finansowe, które mogę przeznaczyć na rośliny staram się rozmnażać je sama. Część roślin uzyskałam z wymian lub zostały mi darowane.
Pragnę przy tej okazji podziękować Forumkom, którzy zechcieli podzielić się ze mną nadwyżkami swych roślin :P

Częścią przed pergolą zajęłam się dopiero w tym roku. Jest tu mało nasadzeń-ciągle brakuje mi wizji, czy pomysłu co do tego jak ma wyglądać.

Obrazek

Największym elementem dekoracyjnym tej części jest altana i posadzony szpaler róż.
Po drugiej stronie na osi różanego szpaleru widać budynek gospodarczy, wyremontowany, niegdyś służący za oborę.

Obrazek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No to pięknie, bardzo pięknie....po co mi te wszystkie szkice, rysunki, gdzie co posadzone, znaczniki -jak nic się nie zgadza ;:160 ;:223

Porównaj :cry:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
to miał być Artur Bell

a to niżej New Dawn
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”