Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania,problemy)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Gość 4 lata temu sam zrobił, ale zycie mu sie inaczej potoczyło i sprzedać musiał. Niestety musieliśmy go trochę pociąć, bo nie mógł wejść na tira, jutro jak śnieg pozwoli wrzuce zdjecia jak wygląda. Tak wyglądał u poprzedniego własciciela

Obrazek
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

oooo... w takim to można kwiatków postawić ale tak na marginesie nie odpoczywacie?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

jak na taka budowę to trochę za płaski jak na moje oko może tylko zdjęcie okałamuje ale żeby się nie okazało że śnieg nie będzie zjeżdżał z niego.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Też się tego obawiałem. Gość zapewniał że nie musiał zrzucać śniegu z tunelu przez cały czas użytkowania. Dzisiaj miało być tyle zrobione, a nasypało śniegu po kolana i modle się żeby stopniało przez kilka dni, musze jedynie postawić dół i wypoziomować, góre już mogę nawet w śnieżyce postawić. Tunel to jedno, zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić, bo nie mam bladego pojęcia....

To wynajęta koparka, ja niestety nie umiem prowadzić takowej, chociaż kto wie...

Ja w ogóle nie odpoczywam mam tyle roboty na działce, a wszystko chcemy z bratem robić sami, więc mamy frajdy jak dzieciaki, ale naszym miłością życia się to nie bardzo podoba. ;:138 ;:138
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Lukasz1910 pisze:Ja w ogóle nie odpoczywam mam tyle roboty na działce, a wszystko chcemy z bratem robić sami, więc mamy frajdy jak dzieciaki, ale naszym miłością życia się to nie bardzo podoba.
Normalnie jakbym mojego męża słyszała co z Wami chłopaki który zacznie tunele od razu przepada :D
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Też bym chciała żeby mój chłop miał taki zapał do stawiania kontrukcji ja Wy :D
on to raczej programowanie i te sprawy.. także narzędzia: pilarka, wiertarka, piła spalinowa i eletryczna, wkrętarka mam opanowane perfekt :D
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zuch dziewczyna ;:215
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Dachy w tunelach mam 33' i śnieg dobrze się zsuwa, znaczny błąd zauważyłem w czym innym :( Boczt pręt poprzeczny jest cofnięty względem zgięcia rury pionowej, to spowoduje że z wody lub śniegu utworzy się w tym miejscu zbiornik na każdym przęśle jeśli folia nie będzie bardzo mocno naciągnięta. jeśli będzie, to przy mrozach jakie były w ubiegłym roku po prostu popęka, tak źle, a tak niedobrze... :roll:

Forestit, wysiewałem pod lampami, jest problematyczna, bardzo mała jak każda begonia, początkowo bardzo wolny wzrost i bardzo czuła na zmiany wilgotności.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pogoda dopisuje. Skończyliśmy poziomować i ustawiać spód tunelu, wszystko zespawane do kupy, wzieliśmy się za przęsła, długo zeszło z pionowaniem pierwszego, ale się udało, dwa już stoją teraz bedzie juz z górki bo mamy patent jak je montować, było śmiesznie jak okazało się że brat ma lęk wysokości i nie mogł wstać rusztowania na wysokości 4m żeby pospawać górną poprzeczkę ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

O lęku przestrzeni coś tam wiem, i nie życzę nikomu :( Kupiłem rusztowanie warszawskie a i tak na czterech metrach nie czuję się najlepiej, no ale jakoś muszę to zrobić :( Powodzenia :uszy :uszy :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jutro będzie więcej niż połowa po spawana, jak na razie pogoda dopisuje ;)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Nie chciałem się wtrącać, ale tylko zwrócę uwagę, że jak na mnie, to są za ostre łuki na bokach. Będą przecinały folię i do tego płaski dach jedynie spotęguje siłę, bo przy wietrze będzie robił się balon.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel foliowy - budowa

Post »

Tam jest wszystko zaokrąglone nie ma, nic ostrego...
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”