Ocena stanu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Pewnie jutro dotrze do mnie termometro-higrometr to sprawdzę.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Nie powinna spadać poniżej ok. +15 w nocy, w ciągu dnia może być około 18 - 20.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Sprawdzałam teraz temperaturę powietrza,doniczek,liści (co za szaleństwo ;) ) i oscyluje między 18 a 19C. W nocy jest ok 22C a w dzień ciężko stwierdzić,bo mnie nie ma. Podejrzewam,że ok 18C.
Zakryłam też szczeliny żeby nic nie wiało,a pod doniczki podłożyłam filcowe podkładki żeby im "stópek" nie mroził kamienny parapet. Temu ratowanemu korzenie juz przesychają ładnie a ten nowy ciągle mokry. Nic to.. dzięki za informacje :)


---6 gru 2017, o 17:38 ---

Sprawdzałam raz jeszcze. Wilgotność 55% , temperatura o 17:00 - 18C. To nienajgorzej. Jutro będę znała najniższe i najwyższe temperatury i idę poczytać o pierwszych objawach "przeziębienia".
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Pytanie o takiego storczyka. Mam go dwa lata, kupilam do odratowania, to śpiąca królewna. Dopiero teraz będzie kwitł. Ma dziwne znamiona na liściach. Z brzegu na tym duzym to chyba latem sie popatrzył o szybe ale te jaśniejsze, cieńsze place na środku liści są jakies dziwne. Moze ktos spotkał cos podobnego? A moze taka jego uroda. Przesadzany był we wrześniu, coś nieco było do resekcji ale generalnie korzenie zdrowe
Obrazek

Obrazek

Dopiero tej jesieni znalazłam czas na przyglądanie, na jakiekolwiek hobby i wciągam sie z powrotem.

Obrazek

Obrazek

Przepraszam, że poobracane te zdjęcia są ale nie wiem czemu. Jak je wgrywam są oryginalne pionowe, nie wiem czemu fotosik je obraca
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Wygląda, jakby był niedożywiony. Czy w sezonie regularnie nawoziłaś?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Nawoże przy każdym podlewaniu odkąd pamiętam 1\2-1\4 dawki. Może mu nie służy ten nawóz? (Agrecol) No ale czy niedożywiony by zakwitł? Chyba że po prostu tak długo mu schodzi na regenerację. To mój najbiedniej wyglądający storczyk. Dwa lata nie kwitł, poza tym te plamy ma odkąd pamiętam, może nawet go z nimi kupiłam. Inne się mają świetnie, kwitną cały rok a on w kąciku takie najsłabsze ogniwo. To hybryda w takim biskupim kolorze, kwiaty raczej średnie - może one tak mają?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

To nie jest jego uroda. To manifestacja złego stanu plus poparzenie słoneczne. Też mam jednego podobnego co to prawie go z zaświatów wyciągłam. Nowe liście kiedy ostatnio się pojawiły? Od razu takie były?
PS storczyk by zawitł nawet przy złym stanie - taka chęć przedłużenia gatunku poprzez wydanie nasion...
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Wlasnie mu te liscie wolno wychodzą. Przeszlo dwu letni storczyk a ma tylko dwie pary lisci i jeden malutki. Moze mu kupic te odzywke w aplikatorze jako taką kroplówkę? Może serio mu nie służy ten nawóz co karmię storczyki, chociaz tamte nie narzekają.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Co roku storczyk wypuszcza parę nowych liści. Jeśli tego nie robi to brak mu energii. Ale nie szukamy jej w nawozach a w mocnym systemie korzeniowy. Bez niego żaden nawóz doglebowy się nie pomoże. Jakie ma korzenie? Kiedy był przesądzony?

Ps w mojej opinii te nawozy w aplikatirach można w śmieci wyrzucić. Nie polecam. Storczyki są takim roślinami, które prawie wcale nie potrzebują nawozu.
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Wspomniałam wyżej że we wrześniu był przesadzamy i trochę było zgnilusów do wycięcia ale względnie dużo. Więcej zdrowych korzeni niż chorych
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

a czy jak nowe liście wychodzą to też od razu tak wyglądają? I na jakim stanowisku stoi? Podaj tez skład tego nawozu. I opisz dokładnie warunki w jakich się znajduje. Ile tych liści wypuścił w tym roku?
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
malheureux
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 kwie 2016, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Witajcie. jakiś czas temu pisałam, że przelałam 2 storczyki. Jeden rośnie, ma nowe liście i powoli rosną. Drugi niestety ma się gorzej. Niby jakieś liście się pojawiły, ale sa malutkie i stoją w miejscu. Wypuścił też 2 keiki jeden na pędzie a drugi przy podstawie, dodatkowo wypuścił pęd kwiatowy od tego keika na pędzie, ale widzę, że jest lichy i coś więdnie... nie mam już cierpliwości ani nadziei, że kwiat odzyska siły. Nie wiem czy go po prostu wywalić? A i jeszcze jego korzenie też są małe i w sumie też nie rosną... poradzcie coś.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Ale napisz co zrobiłaś z tym jednym co jest w złym stanie po tym przelaniu. Foto też by pomogły, bo jak mamy pomoc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”