Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Kolekcja lilii piękna. ;:oj Kilka podobnych miałam, chyba Muscadet zostawiłam, większość rozdałam. Bardzo dorodne już masz hortensje. ;:138 Mając takie widoki hortensjowe, nic dziwnego, że zaraziłaś się ich uprawą. Może doczekamy, że nasze też będą takimi okazami. ;:131
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Rozmawiałam z ich właścicielka-ta większa ma ok.10 lat, ale ja je pamiętam tak sprzed 4 lat-były bardzo podobne czyli albo Pani się pomyliła albo tak szybko urosły.
Ja marzę jeszcze o kilku innych,a szczególnie o szczepionych na pniu,albo swoje zacznę wyprowadzać na jednopienne
chociaż jedna i marzy mi się dokupienie jeszcze kilku odmian.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Ja w tym roku podjęłam próbę z hortensją aby ją wyprowadzić na pniu, ciekawe co mi z tego wyjdzie, może sam pień. :;230 . Ale cóż, do odważnych świat należy. :uszy
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Tak źle nie będzie. :D Przecież wszystkich gałązek z góry nie obcinasz, raczej trzeba dół podcinać-tak myślę.
Zacznę wiosną przy wiosennym cięciu. Zobaczymy co nam wyjdzie z tych eksperymentów.

Proszę pisać poprawnie po polsku,(regulamin) bo nikt nie będzie co chwila poprawiał. Iwona
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo - Ty bardziej daliowa jesteś niż różana i na pewno już wkrótce trafisz do wątku daliowego. Jak się w sobotę spotkamy na Gardenii, pogadamy na ten temat. W poprzednim sezonie miałam posadzonych kilkanaście dalii. Przez wiele lat wzbraniałam się przed nimi, bo to i wkopywać i wykopywać każdego roku trzeba. Teraz jednak jestem zdania, że z nimi i tak mniej roboty niż z różami, no i nie są tak chimeryczne jak róże. Rozrosły się się bardzo, więc kilka karp poszło w dobre ręce, reszta jeszcze spoczywa w sianku i czeka na maj, by je wsadzić do ziemi.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo przepiękne pokazujesz nam kwitnienia u siebie, hortensje choć młodziutki bardzo ładnie Ci kwitły ;:138 dalie bardzo kolorowe aż miło popatrzeć, lilie bardzo okazałe, zapach pewnie również cudowny się unosi dzięki nim :) będę zaglądał i podziwiał :) :wit
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

maniolek-dziękuję za miłe słowa.Postaram się w tym roku pokazać więcej i lepiej.To co pokazałam to były moje początki na forum i nie do końca udane.Mam nadzieje że nadchodzace mrozy nie narobia mi szkód.Szczególnie obawiam się o wiosenne cebulowe bo niestety powystawiały głowy na wierzch a ja nie mam ich za bardzo czym przykryć.Zastanawiam się nad zakupem włókniny i przykrycia jeszcze bo mróz ma być coraz wiekszy a u mnie nie ma grama śniegu.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo jak masz możliwość przykryć cebulowe, to okryj, choć niby one mrozy znoszą dobrze. ;:131 Swoich cebulowych nie przykryję, bo mam kilkadziesiąt kępek rozrzuconych po całym ogrodzie.
Hortensje na pniu jednak najlepiej wyprowadzić z takich z kilkoma długimi pędami. Czasem w szkółkach takie cudaki można kupić za niewielkie pieniądze. Zapleciesz, albo zostawisz najgrubszy pęd i już masz formę pienną. ;:108
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Byłam dzisiaj na działce i tak się zastanawiałam jak to zrobić bo mam tego trochę,ostatnio wysypało ich sie dość dużo.
Miałam je częsciowo przykryte gałazkami sosny,nie wyrzuciłam ich i chyba je wykorzystam ponownie.Wykorzystam chyba tez pościnane suche łodygi które niedawno obcinałam.Chyba wyczułam powrót zimy i nie wyrzuciłam jeszcze na kompost.
Czasami takie opieszałe działania opłacaja się.Miejmy nadzieje że to już ostatni taki nawrót zimy,przecież w przyszłym tygodniu
pierwszy dzień wiosny...
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Przyszłam do sąsiadki z rewizytą. ;:138 ;:138 ;:138 Masz piękne dalie lilie i róże też. :heja Ja kiedyś miałam dalie, ale zniechęciłam się wykopywaniem i ponownym wiosennym sadzeniem. Zawsze mi się jednak podobały. Bardzo lubię też oprócz róż hortensje, szczególnie te bukietowe, które kwitną na tegorocznych pędach i dlatego nie boją się mrozów. Widzę, że tez masz hortensje. Na Twoich zdjęciach to też chyba bukietowe?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Moja działka pod koniec sezonu 2017 i w nowym 2018

Post »

Tak Irenko! :D Moje hortensje to też bukietowe.Tez wole te bo przynajmniej niezawodnie kwitną a ogrodowe maja swoje fochy...
mimo że sa piękne, różne kolory a nawet i kwiaty.
Dale bardzo lubię,nawet mnie nie przeraża ich sadzenie i wykopywanie,gorzej z przechowywaniem ,bo jak to w bloku,nie ma gdzie.Mimo to zamówiłam sobie sporą ilość-najwyżej będa jednoroczne.Mam jeszcze jeden pomysł:zbieranie nasion i coroczne sianie.A co z tego wyjdzie?Zobaczymy!Będę eksperymentować.
A lilie : to już bardzo poważna choroba zwana liliomaniactwem ;:14


Witam wszystkich w nowym sezonie ogrodowym! :wit :wit
Coraz częściej świecące słoneczko,coraz dłuższe dni wyciągaja nas do ogródków i na działki i zaczynamy przynajmniej wiosenne porządki bo zaczyna sie robić kolorowo ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo widzę, że wiosna się zaczyna budzić :) wszyscy czekamy na więcej słońca żeby ruszyć w wir pracy, niestety święta pewnie troszkę nam w tym przeszkodzą :)
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Mariuszu![/b]Mimo, że ciagnie mnie juz na działkę:65 .ale Święta mi nie przeszkadzają,zdązymy sie napracować :D .Moze bedzie więcej ;:3 i praca będzie jeszcze bardziej przyjemna?Pozdrawiam!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”