Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Owszem, odpoczęłam ale już od ponad tygodnia trzeba sobie radzić z domowymi pracami :lol: . W dodatku pojawiły się choroby a tego najbardziej nie lubię ;:222 . Twoje zdjęcia bardzo ładne ;:oj , to pierwsze jest cudowne ;:167 . Pięknie uchwyciłaś trawy, zieleń trawnika i błękit nieba ;:215 . Warkocze świetnie Ci wyszły, nie narzekaj ;:173 . Ja mam dwie córki ale co z tego skoro nie lubią się czesać ?? Warkocze potrafię ale tylko takie normalne, żadne francuzy czy kłosy ;:224 . Bardzo fajna ta sowa ;:138 . Czas pomyśleć o moich trawach bo póki co ogród żyje swoim życiem ;:131 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale fajne te uplotki z traw! No i jak na debiut w zaplataniu czy to włosów czy traw, to bardzo zgrabne te warkoczyki :D Podpisuję się pod zachwytami dla Twojego ogrodu, bajecznie! I tak porządnie, wszystko na tip-top wysprzątane ;:215 Te wysokie trawy dodają zwiewności.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja z kolei chciałam wykorzystać wolne i chęci :wink: ema i też już mam wykopane wszystkie nie zimujące. Wyjątkowo nie lubię tych prac, więc chętnie pozwalam się w tym wyręczać ;:306 Lekko tylko nadzorowałam, żeby nic w ziemi nie zostało, pamiętałam nawet o kalli - wyjątkowo, bo zawsze zostawały w ziemi i ginęły marnie :(
Trawy teraz przepięknie zdobią, postanowiłam wprowadzić kilka większych również do siebie... Już się nie mogę doczekać wiosny i prób wyhodowania coś z tych nasionek od ciebie ;:65 Jeśli pozwolisz zapytam o rady jak najlepiej to zrobić ;:180
Trochę zbyt skromna jesteś z tymi warkoczami - świetnie ci wyszły ;:215 A ogród u ciebie piękny o każdej porze ;:108
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Pozwól, ze i ja pozachwycam sie warkoczami i kucykami z twoich traw! Ja wykopuję dalie, a Ty pleciesz uroczo! Ale fajnie! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, twój ogród wygląda cudnie, a zaplecione trawy to mistrzostwo.
Teraz na emeryturze będziesz mogła więcej czasu poświęcić ogrodowi. I oczywiście Karolkowi, słodziak z niego :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i tak zrobię :!: Butelka już czeka i jak nie będzie padać to jutro biorę się za ukorzenianie.
Wyobraź sobie, że po wycięciu jałowców, które mi podjadały wszystko w koło mam wolne miejsce no i już wiem co tam będę sadzić. Na wiosnę będzie wymiana na trawy. Już się cieszę. :heja
Zgrabnie Ci wyszły te warkocze...widać masz wprawę. ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, ;:180 że zaglądacie, choć ja mało teraz się udzielam. Wczoraj tylko taki widok zobaczyłam po przyjściu do domu.

Obrazek

Dzisiaj oberwałam większość zagrzybionych liści na różach. Przycięłam marcinki, irysy syberyjskie, oraz trochę innych bylin, bo był spory przymrozek i brzydko wyglądają. Tylko jednoroczna szałwia niebieska nic sobie z mrozu nie robi, nadal kwitnie. Jeszcze jeden ciepły dzień by się przydał, żeby zrobić porządki.

Madziu też lubię patrzeć na ogród jako całość. Mały, więc zakątków nie da się zrobić. Wszystko od razu widać, przynajmniej rabaty wokół domu mniej eksponowane. :wink: Lewa strona na tym zdjęciu to resztki warzywnika, po owocowaniu truskawek będzie tam powoli powstawać rabata bylinowo- krzewiasta. Dwie małe hortensje już rosną.

Obrazek

Black Rose miło, że Ci się podoba. Ogród to zawsze wypadkowa tego co chciałoby się w nim mieć, oraz tego jakie rośliny chcą rosnąć na konkretnym miejscu. :roll: Rozplenicę zaplotłam po raz pierwszy, przetestuję, jak będzie się zachowywać taka forma zimą.

Ewuś dziękuję, zawsze mi się marzył ogród, który z okna będzie dobrze wyglądał. ;:108 Lubię ładne, ciekawe rośliny, ale jednak całość musi być widowiskowa.

Obrazek

Iwonko widziałam tak misternie zaplecione trawy w jednym z ogrodów, że oczy wybałuszyłam. To jednak sztywny materiał, z pewnością wysuszone łatwiej by się plotło. Jak wiatr nie porozrywa zimą i nie będą fruwać po ogrodzie, pewnie powtórzę eksperyment. Też miałam długie włosy, ale zawsze nosiłam rozpuszczone lub wiązałam w koński ogon. :)
Ostnica Brachcytricha niestety nie wykiełkowała, ani nie kupiłam. Wiosną ponownie spróbuję wysiewów, bo forumka z którą się podzieliłam nasionami, wyhodowała ładne sadzonki.
Ogród działkowy trochę inne funkcje spełnia, przy domu widzi się go codziennie, to i poprawek co roku więcej. ;:306

Obrazek

Agnieszko od początku myślałam nad tym, żeby ogród nie był pusty jesienią i zimą. Zimozielone i trawy to zapewniają. Niestety kule i stożki bukszpanowe drugi rok mają chorobę grzybową i źle wyglądają. Szczególnie te z rzędem jasnych traw i żurawkami. Już zastanawiam się, czy nie zastąpię ich cisami, mniej problemowe. ;:131

Obrazek

Przemku może rabaty robiłam z linijką lekko zakrzywioną. :wink: Mały trawnik na środku wymusił taki układ rabat. Poza tym M łatwiej kosić, jak ma zaokrąglony trawnik.

Obrazek

Lucynko emerytura miła, ale jeszcze z rozpędu wiele spraw muszę pozałatwiać, żeby już od wiosny spokojnie cieszyć się dwoma wnusiami i pracą na rabatkach. :tan Muszę pójść na kurs zaplatania warkocza francuskiego, na przyszły rok spróbuję. ;:173 Zapomniałam zapytać, jak Twoje ukorzeniane rozchodniki.

Obrazek

Gosiu u mnie też część ostnic nie przeżywa. W tym roku wyjątkowo zielone, bałam się wiązać, żeby nie chorowały. Zaplotłam końcówki po raz pierwszy, wcześniej też niektóre wiązałam. Jednak nawet wiązane padły na rabacie, gdzie dosypaliśmy gliny.

Obrazek

Ewelinko przyjdzie pora, że dziewczynki zapuszczą długie włosy, ale wtedy już wcale nie dadzą ich zapleść. ;:173 Cieszę się, że traw sporo i rabatki nie stoją puste.

Obrazek

Agnieszko Aguss85 każdy ogród z perspektywy wygląda na wysprzątany. ;:224 Dziś w pięknym słońcu jeszcze popracowałam. Stwierdziłam, że skoro już się trochę podkurowałam, a piękne słońce przyświeca, trzeba to wykorzystać. Zobaczymy na ile te warkoczyki sprawdzą się w zimie. Jak się porozwiązują i będą śmiecić, wrócę do wiązania.

Obrazek

Małgosiu clem3 masz tyle ładnych roślin, które trzeba wykopać, dobrze że M pomaga. ;:215 Ja tylko dalię i dwie miniaturki wykopałam. :) Trawy zagościły w ogrodach i cieszą oczy, gdy już niewiele kolorów widać.
Trawy trzeba wysiać wcześnie (koniec lutego, marzec), dość wolno rosną do momentu pikowania. Tak naprawdę dopiero w drugim roku widać duże kępy. Tylko Maejsty rośnie szybko, ale żeby mieć własne nasiona, też musisz wcześnie wysiać. Będę trąbić w wątku, że wysiewam. :wink: Na zdjęciu dwuletnie Frosted Curls, mają około trzydzieści cm szerokości.

Obrazek

Miłko Twoje dalie zjawiskowo piękne, namęczyć się musisz wyjątkowo, żeby zobaczyć za rok ich kwiaty. ;:180 Plecenie warkoczy zdecydowanie szybsze.

Małgosiu megi1402 ogród trochę większy od Twojego, to też łatwiej upychać na rabatach trawy i inne chciejstwa. :roll: Pracy niestety też więcej wymaga, choć w tym roku mało czasu mu poświęciłam. Już rośliny rozrośnięte, to i wyglądają lepiej na większości rabat. Wiosną będzie ogród i dwóch Karolków. ;:108

Obrazek

Elu nigdy nie lubiłam jałowców, dość szybko robią się brzydkie. Moja mama w mikroskopijnym ogródku miała takiego starego brzydala, ale długo nie chciała go wyrzucić. Na pewno miejsce po Twoich można ciekawiej zagospodarować. Trawy polecam, łatwe i bezobsługowe. ;:215
Cieszę się, że próbujesz ukorzenić hortensję. Zawsze to kolejne doświadczenie, z którego możemy potem korzystać.
Prosa są tak mało fotogeniczne, a jednak dziś na tle samochodu udało mi się je uwiecznić.

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny jest widok zachodu słońca. Niesamowite kolory i te ciemne drzewa... Bajka.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

To uroki mieszkania wśród drzew i pustych pól. Widoki miałam na początku cudne, wokół lasek sosnowy i brzozowy, a pierwsze zabudowania w odległości 200 metrów. Niestety już powoli przybywa mi sąsiadów, więc i drzew ubywa.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Widzę zdjęcia w większym formacie u Ciebie Soniu; ;:63
Trawy- miskanty u mnie oprócz letniego związania poniżej pasa pozostawię prawdopodobnie w takim stanie...Jakoś straciłam ochotę do tej czynności a po zatem zostawię ogród bez szczególnego okrycia...Nowe rośliny po sezonie jedynie butlami po wodzie nakryłam jak się dało a reszta niech sobie radzi...Kiedyś dawno,dawno temu niczego na zimę nie okrywałam ...niech się dzieje wola Nieba... ;:131

Miłego dnia, choć ;:3 niet... :roll:

;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu proso jest piękne nawet jak trudne do zrobienia fotki.... zachód wyszedł piękny ;:333 U mnie zachód przysłania dom sąsiada tak od listopada do mniej więcej kwietnia ... jak ;:3 się podnosi to i ja mogę podziwiać jego zachody. Francuza zaplatać możesz nauczyć się w internecie z filmiku...
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ciągle kolorowo i pięknie u Ciebie..W listopadzie zdecydowanie doceniam krzewy iglaste i te, które ciągle zachowują nas kolorowymi liśćmi. Warkocze z trawy świetne. Przypominają mi moje dzieciństwo. Do 6 klasy musiałam je nosić , tak lubiła Mama :D Ja już ogródek uśpiłam. Teraz odpoczynek dla mnie i niego . Zobaczymy jak będzie wyglądał za pół roku ;) Oby choć w jednej dziesiątej przypominał Twój :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wstyd się przyznać, ale nie ukorzeniałam rozchodników. ;:185 Najpierw jakoś mi umknęło, potem zrobiło się późno i bałam się, że przed zimą nie zdążą. ;:202
Tymczasem widzę, że Twoje fantastycznie już wystartowały. ;:138
Wiosną się postaram. Jak nie zapomnę. ;:224

Cudowny obraz ujrzałaś po powrocie do domu. ;:215 Jakże pięknie natura maluje świat! ;:138 ;:138 ;:138
A Twój ogród też jeszcze bardzo malowniczy! ;:333

Cieszę się, że masz kim się opiekować podczas korzystania z dobrodziejstwa emerytury. ;:63 ;:63 Mnie tego bardzo brakuje, ;:108 dlatego do serca przytulam psa, a na kolana biorę kotę. ;:109
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”