Mikser planetarny

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Mikser planetarny

Post »

Zastanawiam się nad zakupem miksera planetarnego. Tak, aby mi był pomocą w pieczeniu ciast drożdżowych (ręcznie robić nie umiem :oops: ), ciasta na pierogi (ręcznie robić nie umiem tudzież nie próbowałam :oops: ) i innych gęstych ciast. Dobrze by było jakby miał i inne funkcje- do krojenia, ucierania, miksowania, ucierania np. ziemniaków na placki ;:65 , mielenia mięsa. Czy ktoś z Was ma, używa, ceni sobie etc.?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Mikser planetarny

Post »

Ja mam od wielu lat, ale szczerze mówiąc ciasta drożdżowe i pierogowe wyrabiam ręcznie :oops: . Jakoś nie umiem się przełamać, bo lubię "czuć" ciasto. Mój ma wiele różnych przystawek m.in blender, maszynka do mięsa, szatkownica itp. Na codzień używam zwykłego ręcznego miksera.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mikser planetarny

Post »

Mam taki mikser o mocy 1200 W. Wyrabiam chleb i inne drożdżowe ciasta z około 1,5 kg mąki. Piekę jednorazowo trzy chleby w keksówce. Doskonale się sprawdza, już nie wyobrażam sobie wyrabiania ręką. Ma też funkcję ubijania i ucierania, ale rzadko korzystam. Używam zwykłego, bo mała ilość masy, czy piany źle się uciera w dużej, 6,5 litrowej misce. Kupiłam z myślą o pieczeniu chleba, więc więcej funkcji nie ma.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8641
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Mikser planetarny

Post »

Też chodzi za mną mikser planetarny .Były kiedyś w Lidlu , za około 300 zł.
Ja ciasta gęste wyrabiam w swoim Bosch Mum , ewentualnie ręcznie dokańczam .
Chcę takiego z dwoma misami .
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Mikser planetarny

Post »

anulab a ten bosch mum to przypadkiem nie jest właśnie mikser planetarny? To po co Ci ten z lidla? A czemu trzeba ręcznie dokańczać po bosch mum?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Mikser planetarny

Post »

:wit
Mam Boscha od wielu lat. W wersji podstawowej był mikser, maszynka do mielenia, blender i zestaw różnego rodzaju tarek. Kilka przydatnych elementów dokupiłam później(np. dodatkową miskę do ucierania). Z ciastem drożdżowym doskonale sobie poradzi, pierogowe wyrabiam ręcznie :wink:
Ewa
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8641
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Mikser planetarny

Post »

Ten z Lidl miał większą miskę . Ja w swoim mogę maksymalnie 8 jajek ubić i to tylko
tych mniejszych , bo większe z miski wychodzą .
Ciasto ręcznie wykańczam , bo drożdżowe lubi ciepło rąk i lepiej rośnie .
A ja lepiej wyczuwam jego gęstość , czasem trochę mleka doleję lub
dodam mąki .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”