Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Cztery!!!?? ;:oj ;:oj Czekamy czekamy ;:65 ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wczoraj byłam na Dniach Bohatera w LM. W pierwszej chwili nic ciekawego nie widziałam oprócz przerażenia w oczach na widok stadka wciornastków. Ale myślę "jest ryzyko jest zabawa"

Jako pierwsze oglądałam mini Phalaenopsisy. Mase ich było. Mój wybór padł oto na takiego. Ma basal keiki i nowy mały pęd, który zobaczymy czy będzie dalej rosnąć.

Obrazek

Kolejne były hybrydy. Ładne i tanie jak barszcz, więc się skusiłam na dwie.

Obrazek

Obrazek


Ale tak naprawdę czegoś innego szukałam i w końcu znalazłam. Dwa dni temu na FB powiedziano mi, że ktoś w LM dorwał Phalaenopsis Purple Martin. I patrzę i oczom nie wierzę. Był i patrzył na mnie i wołał "bierz mnie, bierz mnie". No nie mogłam być głucha na jego wołanie, tym bardziej, że był tani jak na Purple Martina.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Było mase innych storczyków, które bym przygarnęła, ale pustka w portfelu przytłaczała. Były piękne duże Dendrobium Bery Oda, które już przytulałam. Były też Dendrobium Nobile i Phalaenopsis oraz Phalaenopsis Liodoro. No nic może innym razem.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piekne nowe nabytki ! Ja tego Purple Martin nie mialam w moim LM.

To ciekawe ze wybralas Purple Martin a odpuscilas Liodoro. Zaskoczka ;:306 ;:306 ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No no Marto gratuluję tych pięknych zdobyczy! Bardzo mi się podoba ten pierwszy z dużych phalaenopsisów!
Bezkonkurencyjnie moje serce skradł Purple Martin! ;:oj Cudny u nas nie było, wcale się nie dziwię ze Cię tak wołał ;:306
Mam nadzieję ze gości na gapę jednak nie miałaś,, straszne są to pasukdy! :evil:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Gratuluję odwagi !!! Nowości bardzo ładne, ale Martin ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ola wybralam Martina zamiast Liodoro z prostego powodu :wink: Uwielbiam Dtps no a drugi powód to to, że Liodoro mam, tylko tamto było kwitnące obficie a moje dopiero się puszcza. Ale mimo wszystko miałam chęć. Dendrobium Bery Oda też mam, ale tamto było duże i piękne ;:138 człowiek po prostu pożerał je oczami ;:47

Asiu,Olu szkoda, że u Was nie było Martina, bo pewnie byście też go przygarnęły. On był w miejscu, gdzie była taka ładna ekspozycja i stał w takiej jakby doniczce z kokosa.

Justyno no mam nadzieję, że nie mam żadnego gratisa i że to była tylko odwaga a nie głupota. No ale nie mogłam sobie odmówić tego Purple Martina ;:209
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, trzymam ;:333 aby jednak ich nie było. Obejrzałam jeszcze raz Martina, w większych fotkach i jest cudny ;:32
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja juz ten etap przeszłam , że wchodząc do marketu pędziłam na dział ze storczykami, teraz popatrze i z reguły nic nie kupuję .
Gratuluje udanych łowów, wiem że Martin był Twoim chciejstwem :) Teraz masz swojego ;:63 .
Ciekawi mnie czy posadzisz do hydro?
Pozostałe też ładnie kolorystycznie.
Najważniejsze przeglądaj je i sprawdzaj czy nie ma dzikich lokatorów, ja bym profilaktycznie opryskała na szkodniki.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko ja dalej biegam na dział storczykowy, ale już najczęściej nie kupuje. Musi coś być super, żeby mnie ruszyło. Teraz wzięłam te hybrydy, bo naprawdę były super tanie, więc się skusiłam.

Dtps Purple Martin był moim chciejstwem ;:63 i w końcu go mam :tan
Tak zastanawiałam się w co go przesadze. Tak jak pisałam z tydzień temu w Twoim wątku, boję się jeszcze dawać w hydro niehybrydy. Ale też pisałam, że przesadziłam do hydro na próbę 2 szt Dtps i powiem Ci, że po tygodniu jestem w szoku. Gdyż odkąd je kupiłam to oba były ciągle na bardzo powolnym etapie wypuszczania liścia. Po tygodniu ja wczoraj patrzę i szok ;:oj nagle te liście ruszyły szybko jak z kopyta ;:215 wcześniej widziałam, że męczą się w trochę za grubej korze, ale nie myślałam, że aż tak bardzo ;:223
No i teraz mam dylemat czy Martina dać w hydro czy w drobną Orchiate ;:88

Odnośnie szkodników. Jak tylko weszłam do domu to zrobiłam oprysk, ale muszę innym środkiem prysnąć, bo wczoraj wieczorem upolowałam jednego wiciorastka ;:214
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martin śliczny. To jedyny Phalaenopsis botaniczny, którego chciałabym mieć. Rozglądałam się za nim w łódzkim LM, ale niestety nie było ani jednego ;:139 . Dobrze, że miałaś farta ;:333
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ojej Kasiu przykro mi, że Martina bardzo chciałaś i że nie udało Ci się go kupić ;:98 ja miałam dużo szczęścia, bo u mnie we Wrocławiu są 3 LM i pojechałam do pierwszego i od razu kupiłam ;:138 kurcze tym bardziej przykro, że cena była jak na Martina mocno atrakcyjna...
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A teraz parę moich nowych kwitnień.

Już drugie w tym roku kwitnienie Dendrobium typ Phalaenopsis Anna Green i też nie ostatnie, bo już kolejna psb dojrzała i chyba pochewka już pęka.

Obrazek

Obrazek


Także drugie kwitnienie Phalaenopsis Mukalla. Niestety tylko jeden pęd, gdyż drugi złamałam podczas walki z wełnowcami.


Obrazek


Kolejne kwitnienie Nr 19 w typie Dalmation. Niestety tym razem to wybarwienie mi się nie podoba.


Obrazek

No i na koniec foto mojego kwietnika.


Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pytanko, widzę że masz takiego samą odmianę jak moja: phalaenopsis makulla, z tymże na necie nie mogę znaleźć pod podaną przez Ciebie nazwą. Jak go zidentyfikowałaś?
Sam probowałem wcześniej identyfikować i wydaje mi się że zlokalizowałem jako Dtps H-sin Purple Jewel chociaż i tu nie do końca jestem pewien. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”