Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam serdecznie w kolejnej 37 części Wiejskiego ogrodu, a gdyby ktoś miał ochotę zajrzeć do poprzedniej części to zapraszam .
Już w poprzedniej części robiłam pierwsze podsumowanie sezonu, ale głównie wiosennego. Zastanawiałam się nad sezonem letnim? jednak tak szybko przeleciał, że nie bardzo wiem co o nim pisać? Rośliny przez nietypową wiosnę kwitły jakoś inaczej niż w latach ubiegłych. Niektóre kwiaty nie powtarzały kwitnienia jak jarzmianki, a niektóre w ogóle nie otwarły pąków jak hibiskus bylinowy. Deszcz lał ciągle, a jak dzień, dwa świeciło słońce to potem kilka dni deszczu. Podlewałam bardzo rzadko i to jedynie to co posadziłam na początku, a potem za mnie podlewali z nieba. Plony ogrodowe też marne, ale spuszczam to na karb moich wyjazdów w szczycie sezonu siewnego. Udały się jedynie pomidory i czosnek. Dynie zebrane w odpowiednim czasie już zaczynają się psuć.

W lipcu kwitły powojniki!
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

i róże!
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

lilie i liliowce

Obrazek

Obrazek

w sierpniu do lilii dołączyły floksy, jeżówki i mnóstwo innego kwiecia!


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

w diecie zapanowały pomidory!
Obrazek

Wrzesień nie zaskoczył mnie przymrozkami tylko w dalszym ciągu kwitły
- powojniki!


Obrazek

Obrazek


- róże

Obrazek

Obrazek

a nadchodzącą jesień zwiastowały zimowity!


Obrazek

i pierwsze astry
Obrazek

październik przyniósł nowe barwy


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i gdyby nie ciągle lejąca się z nieba woda byłoby całkiem przyjemnie!
Mamy prawie połowę listopada, a w ogrodzie nadal ładnie kwitną chryzantemy i parę innych kwiatków! W sumie nie jest źle! Krócej będziemy tęsknić do wiosny!

Zapraszam w długie zimowe wieczory! będziemy wspólnie wspominać minione lato i razem szybciej zleci nam czas bez ogrodu.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, szybciutko zaglądam do Twojego kolejnego wątku ;:196
W poprzednim się nie wyrobiłam w czasie, bo myk myk i zamknięte, a już miałam odpisywać ;:172
Właśnie patrzyłam na prognozę i wynuka, że chyba dopiero początkiem grudnia zakopczykuję rośliny, bo tak jak piszesz - pogoda całkiem całkiem jest jak na listopad.
Zdjęcia z całego przeglądu tegorocznego - śliczne, wspaniałe kompozycje roślinne, no brawo ;:303
Tylko znowu mi nie wmawiaj, że samo tak wyszło ;:306 :;230
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu ja już ledwie patrzę na oczka ,ale jeszcze przed pójściem do łuzia chciałam być na pierwszej stronie :D
Wspominki piekne ;:333 ;:333 ;:333
Dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam Alicja
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu melduję sie w nowym wątku. Zaciekawił mnie ten czarny powojnik - co to za odmiana? A ten niebieski mieczyk faktycznie jest niebieski czy tak na zdjęciu wyszedł? ;:oj
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Zebrałaś sporą kolekcję powojników, chyba nigdy nie pokazywałaś ich w jednym poście :?:
Mam podobne odczucia co do mijającego roku, nie był zły tylko nijaki.
Pisałaś ostatnio o kapustach, niestety to jedno z mniej lubianych przeze mnie warzyw a brukselkę omijam szerokim łukiem. Uwielbiam za to sałaty :), szkoda tylko, że na własną trzeba tak długo czekać ;:145
Pozdarwiam
Ewa
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit Jestem i ja i to na pierwszej stronie. :)
;:oj ojej piękne powojniki , dopiero teraz zobaczyłam że masz tyle. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, nareszcie udało mi się przydybać Cię na zakładaniu nowego wątku ;:oj Do tej pory jeszcze mi się ta sztuka nie udała ;:306 Jakie cudne kwitnienia pokazałaś na początku ;:63 Już tęsknię za takimi widokami. Na szczęście teraz będzie czas na ciepłe, kolorowe wspominki. Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam serdecznie Miłych Gości!

Beatko ;:168 ledwo zapowiedzieli śnieg i ochłodzenie to podobno znowu przyjdzie ocieplenie i z kopczykowaniem, okrywaniem trzeba zaczekać.
Kochana muszę Ci wmówić...tak samo wyszło ;:306

Alu dziękuję, że opanowałaś oczka i wpadłaś, dobrej nocy ;:196

Kasiu powojnik raczej jest brązowy powojnik brązowy 'Fusca' . Kwiaty ma nieduże, ale bardzo oryginalne. Mieczyk ma kolor między niebieskim a fioletem, są też bardzo ciemno fioletowe. Jakie będą za rok nie wiem, bo kolory im się zmieniają :D Dzięki za odwiedziny ;:168

Ewuniu masz rację że chyba nie pokazywałam powojników razem, bo kwitną w różnych terminach i tak wyszło.
Ja lubię i kapusty i sałaty, a bez kiszonej kapusty nie wyobrażam sobie życia! Pozdrawiam ;:168

Misiu cieszę że jesteś ;:196 ostatnio jakoś ładnie rosną, a kiedyś tak nie było :wink:

Iwonko bardzo dziękuję, że mi towarzyszysz w moich wątkach bez względu w jakiej jego części ;:196
Wiedziałam, że będzie Ci brakowało widoków roślin, zdjęć, roweru i samotnych porannych wypraw, a może i spotkań z miłym sąsiadem. Dziękuję i również życzę dobrego tygodnia!
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam się w nowej części :wit

Marysiu kolekcja powojników piękna. Ale muszę przyznać, że największe wrażenie zrobił na mnie ten mocno ukwiecony krzak róży w fioletowym kolorze. Po prostu przepiękny. ;:167
Choć widziałam Twój ogród na żywo już kilka razy oraz regularnie podglądam relacje zdjęciowe z niego, to niezmiennie zaskakuje mnie mnogością odmian i pięknymi kompozycjami. ;:173 Piękny ten Twój szaliczek. ;:108
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu
Jestem ;:138
Wcześniej nie zauważyłam takiej ilości ciekawych i pięknych powojników u Ciebie :!:
Różyce też zachwycające :D
Fioletowa - ''Violacea'' :?: Nie wiem co to za cudo, aż zdjęcie ukradłam :oops:
Bajkowa :D
Mimo zaawansowanej jesieni i kiepskiej pogody szaliczek prezentuje się wciąż interesująco i barwnie :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, niby sezon był biedny, a jednak kolorów i kwiecia w Twoim ogrodzie nie brakowało :) Jak by nie było, pomimo nieciekawej w dużej mierze pogody, dopisały róże, powojniki, lilie i cała reszta. Też zawiesiłam oko na tej fioletowej róży, kwitła fantastycznie! Miejmy nadzieję, że nadchodząca zima pozwoli dobrze przetrwać naszym roślinkom i na wiosnę zaczniemy kolejne starcie ze swoimi planami.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu w nowej części.
Jakoś smutno mi się zrobiło ,już podsumowanie sezonu i znowu musimy czekać wiosny :(
Kapusty sadzić nie będę za dużo miejsca potrzeba, ale nad jarmużem się zastanawiam i to nad dwoma kolorami dla uzupełnienia rabat kwiatowych. Natomiast powojniki cudne, szczególnie ten z drugiego zdjęcia, cudo.
Plony też miałam marne udały się tylko pomidory, ogórki i selery nawet czosnek w porównaniu i ubiegłym rokiem mizerny.
Trzymaj się cieplutko i uważaj na śliskości w drodze do kurek ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Jestem i ja :) choć może mało się udzielam, ale śledziłem wątek na bieżąco :) :wit ten również będę śledził :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”