Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Jak wiosennie i słonecznie się zrobiło od tych kwitnących jabłoni!! ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu, Lucy dziękuję ;:196

Zieleń: nic nie może się równać z tą wiosenną ? jest świeża, świetlista i wprost krzycząca ?życie? do każdego, kto na nią patrzy. I nic tak nie raduje oczu po długiej, mroźniej zimie jak widok młodziutkich roślin lub pączków. Warto więc teraz kończyć sezon, przygotowywać się na mroźne miesiące, wiedząc, jaka nas czeka nagroda ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Kolejny z ulubionych wiosennych widoków, kwitnące drzewka owocowe. Jako pierwsze zaczynają mirabelki, ubierając się w tysiące delikatnych, białych kwiatów i oszałamiający słodki zapach. Wczesna pora kwitnienia sprawia, że przyciągają wszystkie okoliczne owady zapylające, drzewka zaczynają więc bzyczeć już z daleka, dodając wrażenia słuchowe do wzrokowych i węchowych. W słoneczne dni takie jak ten są niesamowitym spektaklem świateł i cieni z bliska, a z daleka przypominają panny młode idące do ślubu. Drzewko z tych zdjęć było malutkie, ukryte pod innymi, wyższymi roślinami. Jako mistrz drugiego planu załapała się forsycja, widoczna pod postacią żółtych błysków w tle. O tej porze roku nawet skwerek na blokowisku był piękny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ależ cudne widoki. Jak dobrze popatrzeć na wiosenne kwiaty, gdy za oknem takie okropności, a na termometrze 3 stopnie...
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu szkoda jedynie że kiedy takie widoki są na żywo przemijają tak szybko... Na pocieszenie można zrobić zdjęcia i oglądać kiedy jest zimno ;:108

Jeden z bardziej pospolitych chwastów w moich okolicach, co roku wiosną pojawia się w ogromnych ilościach w co bardziej wilgotnych miejscach. Tworzy wielkie, fioletowe łaty widoczne już z daleka, jej kwiaty szczególnie uwielbiają trzmiele. Bardzo urodziwa roślina, ma również odmiany ogrodowe o pstrokatych liściach. Te zdjęcia były jednymi z moich pierwszych ?plenerów? ? choć może to szumnie powiedziane, pobliska łączka i trawnik dookoła bloku to jeszcze nie plener. Tak czy inaczej, zaczęłam szukać kwiatów innych niż ogrodowe, a dzikie rośliny, zwłaszcza z bliska są niesłychanie fascynujące i urodziwe. Często takie maleństwa nie ustępują urodą temu, co hodujemy w ogródkach, po prostu różnią się rozmiarem. Warto poświęcić im chwilę i docenić, bo czy nie są piękne?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Oj to prawda, dobrze, że są zdjęcia. Że można zatrzymać chwilę i wracać do niej paskudną, zimową porą... :)

Czy ten chwast to jasnota purpurowa? Bardzo wdzięczna modelka. :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu tak, to jasnota, zapomniałam podpisać :oops:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Oj tam, tak ładnie napisałaś, jakby to zagadka miała być. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Wszystko w przyrodzie jest ciekawym obiektem do fotografowania...zresztą nie tylko w przyrodzie :D
Przyjemnie ogląda się Twoje zdjęcia!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196
Mario dziękuję ;:196

Kolejne trawnikowe piękności, tym razem takie, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak naprawdę to one, a nie np. przebiśniegi są pierwszymi wiosennymi kwiatami, ba, potrafią kwitnąć i zimą, nawet pod śniegiem. Stokrotkowe poletko na osłoniętym trawniku w styczniu czy lutym to nic dziwnego, te maleństwa są tak wytrzymałe jak wydają się być niepozorne. Stokrotki są jednymi z ważniejszych roślin miododajnych wczesną wiosną, dlatego, o ile nie mamy obsesji perfekcyjnego ?dywanowego? trawnika, warto zaprosić je do ogrodu. Zdjęcia robiłam na trawniku pod blokiem, gdzie nikt tych maluszków nie tępi, ale muszą one rywalizować z innymi licznymi gatunkami, nie jest ich więc tak wiele, jak można by się tego spodziewać. Stokrotki warto fotografować z bliska, nawet jeśli trafimy na duże skupisko ? wybierzmy wtedy jeden kwiatek lub małą grupkę, niech pozostałe stanowią tło. Zdjęcia na pewno na tym zyskają, będę dużo ciekawsze. No i trzeba zejść do ich poziomu, czym niżej, tym lepiej:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Jednym (no dwoma) słowem portrety stokrotek! :)

Super.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196

Czasem warto bliżej się przyjrzeć temu, co jak nam się wydaje, bardzo dobrze znamy. Nie trzeba szukać daleko, zwłaszcza żywe organizmy potrafią zaskoczyć. Kwiat magnolii pokazuje interesującą fakturę i jeszcze ciekawsze wnętrze, mniszek zaczyna przypominać małe, włochate słońce, a niepozorne iglice pokazują zaskakujące detale. Te zdjęcia stanowią szczyt możliwości mojego starego aparatu jeśli chodzi o zbliżenia, a co jeszcze można by zobaczyć, gdyby powiększyć bardziej?? Podczas postprodukcji dodałam filtry które nieco ociepliły kolory i ujednoliciły tonację, przez co można lepiej skupić się na szczegółach, a o to chodzi w makrofotografii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

O jak pięknie! Ja uwielbiam takie zbliżenia i ciasne kadry. Ślicznie, ślicznie! Dawaj więcej. :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”