Kocham zielone!

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kocham zielone!

Post »

Moniko roślinki prześliczne :) Błyszczące, zielone, duże. Im bardziej wgłębiam się w ten wątek ..popadam w coraz większe kompleksy :) :) Nie umiem nawet powiedzieć które najbardziej mnie zauroczyły. Połowy nie znałam wcześniej a wszystkie są przepiękne ;)
ompalagunana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 sie 2016, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Gratuluję unikatowej ślicznoty. Uwielbiam! ;:167 Będę trzymać za nią kciuki.

Ekhm, że tak zapytam co się stało z tymi pędami epipremnum... i czy ten wkurzający (boski!) filodendron już odnowiony? ;:224 Reflektowałabym poważnie ;:180
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Silversnow dziękuję za pochwały :) ja mam same zwyklaczki, popularne marketówki, porównujac do niektórych forumowiczów, którzy ściągają rośliny z całego świata, moja kolekcja jest bardzo przeciętna.

Ompalagunana epipremnum, scindapsusy i philodendrony w każdej chwili mogę poprzycinać, nie ma najmniejszego problemu :) jest tylko mały problem- mieszkam w Belgii, nie ma, pojęcia czy rośliny przeżyją kilka dni w pudełku w paczce...
ompalagunana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 sie 2016, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Dziękuję Ci, kochana jesteś. Też właśnie o tym myślałam :cry: :cry:
Nie zmienia to faktu, że będę tu bardzo częstym gościem, bo masz moje ulubione klimaty w domku ;:168 ;:167 Wszystko wychuchane poza tym, że ach!

__
A może wiesz jak się to nazywa? Postaram się poszukać tego u nas, chociaż boję się, że u nas to cena tego będzie nie do zaakceptowania;
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Całość zachwycająca ale wielkie ukłony dla peperomii prostraty.
Sama ją posiadam i stwierdzam , że jest wdzięczną,nietuzinkową rośliną a dbam jak o fiołka,powodzenia.
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

ompalagunana pisze:Dziękuję Ci, kochana jesteś. Też właśnie o tym myślałam :cry: :cry:
Nie zmienia to faktu, że będę tu bardzo częstym gościem, bo masz moje ulubione klimaty w domku ;:168 ;:167 Wszystko wychuchane poza tym, że ach!

__
A może wiesz jak się to nazywa? Postaram się poszukać tego u nas, chociaż boję się, że u nas to cena tego będzie nie do zaakceptowania;

O którą roślinkę chodzi? O tego philodendrona do przycięcia? To chyba red emerald :) akurat jest chyba sezon w szklarniach ja te rośliny, bo teraz u nas we wszystkich marketach philodendrony, scindapsusy i epipremnum. Ja za swojego zapłaciłam 6,99?, ,ial jakieś 60cm wysokości, więc to chyba niedrogo.

-- 22 sie 2016, o 16:15 --

Wiera dbasz jak o fiolka czyli jak? Bo ja nie mam tylko dwa fiołki marketowce, które stoją w nieużywanym pokoju i rzadko o nich pamiętam :) a tej peperomii nie chciałabym stracić, bardzo ciężko było ją dostać. na razie robię tak- jak ziemia przeschnie dość mocno biorę pod prysznic, leję wodę aż wypływa dołem, zostawiam do odsiąknięcia i daję z powrotem na miejsce. Robię to na wyczucie, niby peperomie są raczej sucholubne ale z drugiej strony tą odmianę ludzie często trzymają w terrariach,a tam sucho raczej nie jest...
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Miałam na myśli sposób podlewania, czyli na podstawkę jak fiołkowi.
U mnie rośnie na kuchennym parapecie od strony pólnocnej,fajnie wybarwiona a jak się coś ukruszy to wtykam do doniczek gdzie jest miejsce i tam ukorzeniona dalej rośnie.
Obecnie rośnie w cieniu na południowym balkonie w jednej doniczce z fuksją no i ma się dobrze,olbrzymem nie jest ale nie sprawia problemów.
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Rozumiem, u mnie się nie da w podstawkę bo jest zespolona z doniczką i jest tylko 2 mm szczeliny żeby wypływał nadmiar wody. na razie traktuję ją jak pisałam- solidny prysznic jak przeschnie ziemia, i chyba jej skę podoba, bo dość szybko rośnie :) na zewnątrz bałam się wystawić, u mnie dość mocno wieje a ona taka krucha przecież :)
ompalagunana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 sie 2016, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Bardzo Ci dziękuję. Będę szukać - Twój jest imponujący, ale reszta mu nie ujmuje. Czekam na nowe zdjęcia ;:114
piotrbonsai
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2017, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Witam ! Jakiś czas temu pokazała Pani dishidię. Czy uprawa się udała ? Czy roślinka się rozrosła ? Itp. itd. Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”