Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Post »

Nie radzę zastawiać pułapek, które mogą uszkodzic złodzieja. Mozecie sie narazić na proces i na spore odszkodowanie, jeżeli złodziej Was oskarży o celowe uszkodzenie ciała. Niestety tu nie Ameryka a wystarczyło by ustrzelić jednego dla przykladu i byłby spokój.
Kilka lat temu właściciel samochodu po ktorejś z kolei kradzieży zostawił na siedzeniu kierowcy deskę z gwoździami i złodziek pokiereszował sobie doopsko. Zgadnijcie kto poniósł odpowiedzialność i o mało co nie trafił do więzienia? Swego czasu to była głośna sprawa. Macie coś z naszego podwórka.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=14473
PS.
Na 90% kradnie "swój" czyli jakiś działkowicz, który przechodząc kilka razy w tygodniu obok Twojej działki wie dokładnie kiedy co dojrzewa.
Kilka dni temu jakiś idiota wykopał mi z grządki kilka przekwitających astrów wraz z bryłą korzeniową. Po co mu one? Przecież to kwiaty jednoroczne.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Post »

A przepraszam, jak mam psa i mi pies wyskakuje przez dziury porobione przez chamów to nie mam prawa zabezpieczyć mojej posesji od wewnątrz? ;:224
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Post »

Możesz hamowi nawet połamać ręce i nogi byle anonimowo bez świadków.
Awatar użytkownika
mariuszz1982
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 20 wrz 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Post »

Najskuteczniejsze jest światło na fotokomórkę, ale tak aby włączało się nie na zewnątrz, ale w środku domku :twisted: A tak na poważnie, to każde zabezpieczenie jest lepsze niż jego brak. Chociaż jak ktoś będzie chciał i będzie co, to i tak ukradnie...
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kradzieże na działkach - Pomysły na ich zabezpieczenie

Post »

Przez 2 lata byłem okradany. Wiosną z rabarbaru ;:oj i jesienią z pigwowca. Każdego, kto przechodził obok mojej działki pytałem, czy również im się to przydażyło. Pomstowałem , że sfilmuję tego sku...na i zrobię z niego gwiazdę internetu z podaniem nazwy miejscowości i lokalizacji ogrodu. W tym roku rabarbar wyrósł pięknie a owoce pigwowca, nawet te co same opadły, leżały do dzisiaj. Przyniosłem sporą siatkę więc w końcu zrobię sok i trochę nalewki. Potwierdza to moje przypuszczenie, że kradną "swoi".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”