Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania ja zaczęłam kombinować. Weszłam na zakładkę "profil" i tam jest opcja dodaj podpis. Przyklejałam swoje linki pod nim i ogólnie narobiłam podłoże ;:14 Na szczęście Moderatorka zauważyła moje kombinacje i ustawiła wszystko na swoje miejsce , za co jestem jej bardzo wdzięczna :D

Domownik śliczny.. To hippeastrum czy amarylis ? A może storczyk ..
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Mam dzisiaj doła , ale mi humor poprawiłas , Dzięki .

Obrazek Poprawiłam, chyba :D .

Dzisiaj robiłam przegląd ogrodu . Jeszcze jesieni nie widac. Moje hortensje te ktore przemarzły w maju zaczynają kwitnąć . Na razie nieśmiało , ale kto wie co będzie dalej .

Obrazek i trawa

Obrazek i jeszcze jedna hortensja

Obrazek

Nie wiem dlaczego ten amarylis taki nieposłuszny . W albumie mam ok . Stoi uśmiechniety, jak przenosze to sie kładzie . :cry:

A teraz z innej półki -
Obrazek pławią się w wodzie .

Obrazek mam jeszcze inne kolory,

Obrazek pod balkonem

Obrazek i na koniec napiszę lipa , może delikatniej lipka .
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

To może jeszcze i ja poprawię Ci troszkę ten humor. :wink:

Twoje "zakątki jesienne" mnie oczarowały.
Zdjęcie. ;:215

Pokazuj dalej swoje cudeńka.
No, niekoniecznie na leżąco, ale pokazuj. :lol:

:wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Na Forum czuwają "dobre duszki" :D Bardzo miło, że są z nami :D Aniu mieszkasz w bardzo ładnej okolicy :) Kolekcję storczyków masz imponującą . Ja pokazałam już chyba wszystko kwitnące co mam w domu. Dlatego zamiast kwiatów w moim "wątku" miejsce zajmą własnie zakątki " :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki, własnie "kosztuje" ciasta . Nic to , że wcześnie w dobrym towarzystwie wszystko wypada , no prawie wszystko . Ściągam to zielsko jak mówi mój mąz z każdego wyjazdu, Tacham , kłócę sie w drodze , żeby je jakoś szczęśliwie dowieśc i nie zawsze efekt jest osiągniety, ale probuję. Mam w domu żyworódkę , z liści jej można gołąbki zawijać :D :D . Lubię wszelkie rosliny a jeszcze bardziej lubię jak coś nawet po długim okresie oczekiwania niespodziewanie pokaże no co je stać. Nie ścinam kwiatów ogrodowych do flakonu kupuję na ryneczku są to przewaznie najzwyklejsze kwiaty z wiejskiego ogródka . Takie lubię. Wyjątkiem jest piwonia , namietnie stawiam bukiety i podziwiam spadające płatki na biały obrus. Tak lubię. ;:167

Obrazek / a ja z sałatą ,chociaż przymierzam sie do Lollo Bionda.

-- 23 wrz 2017, o 07:37 --

Dobrego slowa nigy nie jest za wiele :D . Składam rewizytę.

Wyszłam na taras zobaczyć czy wiewiórki orzeszki spożyły . A tu zaskoczka :D . Mimo chlodnych nocy moja datura rozwija kwiaty . Zaraz zrobie fotkę . Nie dokarmiam jej juz od jakiegos czasu , wichura ja sponiewierała , wody tez za często nie dostarczam a i tak kwitnie . Ma sporo kwiatostanów . To pierwsza datura , ktorą postaram się przezimować w piwnicy .

A oto i ONA . Wystawie donicę bardziej do słońca, schowana jest właśnie z powodu wiatrzyska jakie nas nawiedziło .
Obrazek

Obrazek

-- 23 wrz 2017, o 08:06 --

Teraz zauważyłam na drugiej fotce na dole imbir . Posadziłam dwa kłącz z ciekawości . Rosnie ;:63

Lubię gdy grzebię :D w ziemi radyjka posłuchać. Ostatnio dopadło mnie to nagranie , nie wiem czy Wam sie spodoba :wit https://www.youtube.com/watch?time_cont ... jvnjjaL1FQ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ja też lubię roślinne niespodzianki . Bywało tak , ze miałam wyrzucać daną roślinkę, a ona cudownie zakwitła ;) I też nie lubię ścinać kwiatów do wazonu..Wolę kwitnące w doniczce. Datura imponująca i nawet wiatr nie dął jej rady
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Część Aniu :D jakoś tak ujęło mnie twoje podejście do ogrodu,a zwłaszcza to że nawet z dała od domu starasz się zostawić po sobie zielony ślad :D Ja jestem zwariowaną kolekcjonerką,która w każdym nowo robionym kącie ogrodu musi znaleźć miejsce na ukochane irysy ;:167 ale teraz chyba nie ma takich roślin żeby hodowcy sobie nie poszalałam ze zmianami,taki mój ulubiony floks :D

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow
Moja sąsiadka , która mój ogród tylko ogląda i widzi , że z połamańców cuda wyrastają powiedziała mi kiedyś tak .... " Ania ty nawet jakbyś dołek wygrzebała w asfalcie, to i tak, to co posadzisz wyrośnie . . " A datura .... skoczę do wątku o daturach i poczytam kiedy i co z nią zrobić. Działałam jak na razie na zasadzie prób i błędów . Ale teraz , gdy znalazłam to forum mam porady z pierwszej ręki .

bejka1970
Może podchodzę zbyt emocjonalnie do mojej pracy co niewątpliwie przysparza mi pracy, ale też nie szczędzi satysfakcji .Gdy widzę minę a często i łzy starszej osoby , którą sie opiekuję na widok ukwieconego tarasu, czy kilku sadzonek sałaty gdzieś w kawałku przekopanego ogrodu. Sa to ludzie starsi bardzo często nie wstający z łózek . Staram się jakos te ostatnie dni życia " przerobić" na znośniejsze. A ja mam frajdę i to z dwóch powodów . A to zdjęcie pięknej jesieni w Górnej Austrii .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pada sobie pada, jesienny deszczyk . Wyciągnęłam daturę z ukrycia niech jeszcze zażywa tej wilgoci , bo niedługo przejdzie w stan spoczynku. Bo to taki generał wśród kwiatów , postawny ze zwisającymi medalami i to złotymi . Kilka kielichów czy też dzwonów już zwias w pełnej krasie. Zobaczę co będzie pod koniec dnia .
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witaj,potencjał drzemie w Twoim ogrodzie,coś mi mówi że już niedługo zacznie się metamorfoza i mam nadzieję,że będziemy świadkami tych zmian ,rodzącej się choroby hostowej/funkiowej nie zazdroszczę ,coś na ten temat wiem :;230 ale u mnie stadium zaawansowane


Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

dorcia7 pisze:Witaj,potencjał drzemie w Twoim ogrodzie,coś mi mówi że już niedługo zacznie się metamorfoza i mam nadzieję,że będziemy świadkami tych zmian ,rodzącej się choroby hostowej/funkiowej nie zazdroszczę ,coś na ten temat wiem :;230 ale u mnie stadium zaawansowane


Obrazek

Pięknie u Ciebie . ktos tam pisał , że funkie to tylko liscie . Może i liscie, ale jakie piekne . Mam kilka funkii , dwie to nawet ogromniaste :D poszukam fotki. Dopóki na forum nie zobaczyłam takich zestawień to też nie miałam do nich zbytniego " szacunku" ale teraz zmieniam front . Zaczynam chorować na tą samachorobe co Ty . Dzięki za piekna fotke . :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu opisem swojej pracy, i tego co robisz bardzo mnie ujęłaś :) Tym szacunkiem dla starszego, cierpiącego człowieka i chęcią umilenia mu trudnych dni w chorobie.. Ja też opiekowałam się starszą Panią , tylko tu u siebie w miasteczku.. Ponadto kilka lat byłam wolontariuszką w naszym domowym hospicjum , więc jestem bardzo wyczulona na tak pozytywne postawy postawy jak Twoja :D U mnie w końcu przestało padać i zobaczymy, co tam się da podziałać w ogródku , Zdjęcia jesieni przepiękne, a dautura to bardzo "przystojny" generał :) Aniu ja też zbyt emocjonalnie podchodzę do moich roślinek,( zwierząt i ludzi też :D ) .Staram się nad tym panować, ale naturę trudno poskromić :D

Dorciu ...zakątek na fotce niczym baśniowy las .Jeszcze nie zachowałam na "funkiowirusa" ale gdy patrzę na takie miejsca jak u Ciebie kto wie co się będzie działo w przyszłości :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wczoraj było gradobicie . Kulki wielkości piłeczek ping-pongowych odbijały sie od parapetu . Az boje sie iśc zobaczyć co w ogródeczku . Zmobilizuje sie jednak i pójdę. Miałam parę dni zajete , dodatkowa praca . Należało sie przyłozyć , bo samo przygotowanie posiłków dietetycznych wymaga czasu a tu jeszcze pocieszyć trzeba .

Nic sie specjalnego nie za działo w ogrodzie . Salata poturbowana doszczętnie . Muszę ja wyrzucić . Pokazały sie kwiatki na razie pojedyncze , ale ważne , że są . Słucham prognoz i przypowieści pogodowych nie wiem wierzyć czy nie ? wole swoją prognozę - nadzieję , że wszystko utrzyma się w normie .

- nieśmiałe dzień dobry - juz jestem !
Obrazek


- a rozchodnik na to , mnie tam wszystko jedno .

Obrazek

- oparłam sie klęsce , a wszyscy liczyli , że juz po mnie ,

Obrazek

do ogrodowych pogaduszek jestem gotowa jak nikt..

Obrazek

Często piszę czego nie lubię w swoim ogrodzie . Oprócz kamieni symetrycznie ułozonych nie ustawiam żadnych krasnoludków , żab , itp. Ale jeśli ktoś lubi to czemu nie . Przecież ogrody zachwycają tym , że każdy ma swój charakter i w pewnym sensie odzwierciedla charakter właściciela . Oglądam , zwiedzam i fotografuję wszędzie gdzie jestem i nie koniecznie cos czym mogę zachwycić . Lubię fotografować chwile , te które sprawiają mi radość i ich już nie powtórzę . Zdjęcie zrobiłam z okna swojego pokoju. Ten obrazek jak z bajki trwał kilka chwil .Wyszło słońce i opadł szron . Chciałam powtórzyć zdjęcie i już niestety nie mogłam .

Obrazek


silversnow
Nim wybrałam sie do pracy , przepracowałam pewnien okres w hospicjum . Tez jako wolontariuszka . To był dla mnie ciężki czas . Dzięki siostrze zakonnej zrozumiałam sens tej pracy . Bywa ciężko , ale cóż takie życie .

Takie zejście marzy mi się . To nie jest mój ogród . Widzę oczami wyobraźni obsadzone skalniakami , zadbane , pachnące i kolorowe . Ale nie będę takiego miała , bo to położenie domu wymusiło takie rozwiązanie . Chociaż opuszczone, zarośnięte , podobało mi się bardzo.

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Oj chciałabym mieć taki widok ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”