Richie i Orchidee

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

czyli to taki związek na stałe :wink: ciekawe czy się nie pokłócą na starość ;:202
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Sądzę, że nie. Jednak ostatnio właśnie podoba mi się sadzenie kilku odmian do jednej doniczki. W sumie brakuje tam jeszcze Phal. lueddemanniany, ale już nie będę szalał ;:306 :;230 Poczekam, aż reszta keików dorośnie :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

no może być to ciekawy widok w szczególności jakby razem zakwitły ;:138 ja na razie nie mam takich szalonych pomysłów ;:224
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Zobacz jaka to korzyść dla parapetu i twojego czasu. W jednej doniczce masz 3 storczyki, 3x więcej miejsca, 3x skrócisz czas podlewania ;:306 :;230
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Musiałbym Ci kiedyś pokazać jak wygląda kilka kwitnących storczyków w jednej doniczce. Wtedy zobaczysz o co chodzi ;:170 ;:306
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

Mogę polecić takie rozwiązanie, np. w jednej doniczce mam posadzone bodajże z 6 sabotków, w dwóch po dwa falenopsisy, a w jednej dwie katleje. Dziś trochę żałuję że w ten sposób reszty nie posadziłem, miałbym więcej wolnego miejsca. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

Hmmm no patrzcie a ja kiedyś nad tym myślałam, ale poszłam w złym kierunku. Może też coś tak w przyszłości posadze 8-) kiedyś próbowałam coś takiego, ale moim błędem było zastosowanie zbyt dużej zbiorczej doniczki. Wygladało to ładnie, ale skończyło się reanimacją paru sztuk. A oto mój błąd

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

Jak dla mnie to jest za duży pojemnik. Nie zapominajmy że storczyki lubią ciasne doniczki.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Najlepiej posadzić najpierw w jedną przezroczystą doniczkę i zrobić w niej dodatkowe dziurki, by była lepsza wentylacje powietrza w podłożu i korzeniach. Potem dopiero wsadzić do osłonki :wink:
Taże Marto możesz działać z przesadzaniem kilku roślin do jednej doniczki, zwłaszcza, że chcesz jeszcze zabrać się za hydroponikę :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

norbert76 pisze:Jak dla mnie to jest za duży pojemnik. Nie zapominajmy że storczyki lubią ciasne doniczki.
Tak Norbercie to była znacznie za duża doniczka, przez co mój pomysł nie miał szans na powodzenie.
RichardK pisze:Taże Marto możesz działać z przesadzaniem kilku roślin do jednej doniczki, zwłaszcza, że chcesz jeszcze zabrać się za hydroponikę :wink:
No będę musiała spróbować, ale pierw testy singiel-hydro zrobię. Żeby nie mieć od razu dwóch storczyków na sumieniu. ;:124
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Nie ma szans by w hydro ubić rośliny, keramzyt dopuszcza do korzeni powietrze, a jak jeszcze dorobisz kilka dodatkowych dziurek to nie ma mowy byś któregoś ubiła ;:306 :;230 ;:224
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

Oj nie znasz moich możliwości ;:306 ale faktycznie keramzyt da większy przepływ powietrza, więc powinno być mi trudniej dokonać dzieła zniszczenia :twisted:
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Nie podpuszczam Cię, ale nie dokonasz zniszczenia swoich podopiecznych ;:204 ;:224 :;230 ;:306
Tak naprawdę to hydroponika, albo pseudohydroponika, jest bezpieczna. Nawet dla amatorów i jest polecana jako forma reanimacji storczyków przez ich właścicieli. Którzy najpierw prawie ich zabili :;230 ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”