Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Zapraszam,choć u mnie nie ogród tylko działka ROD
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dorciu tylko ROD ..ale gatunków w nim tyle, ze oczy z orbit wychodzą, Naprawdę jest co podziwiać :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

:D dzięki ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Flora -florą ale i faunę można w moim ogródku spotkać :D Nie byłabym sobą gdyby i dla tych "domowych gwiazd " zabrakło tu miejsca . Ogródeczek może i malutki...ale dla Gabrysi i Zuzi to prawdziwy busz :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu ta pierwsza kociczka (chyba Zuzia?) to kopia mojego Darmokota! Jak u Marioli zobaczyłem ich zdjęcie to mnie aż zamurowało, że ktoś mi podprowadził Darmokota :lol: Masz piękne kwiatki, zazdroszczę bo u mnie już takie nie udają się bo jest za dużo drzew i krzewów. Zapraszam do siebie i życzę powodzenia w dalszej uprawie :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Michale pierwsza to Gabrysia ..( córka Zuzi) Zuzia jest bardzo przytulna...a Gabi to taki łobuziak koci :D U nas już jesień. Co nieco jeszcze kwitnie, ale ewidentnie ostatnie deszcze wymęczyły mi resztki kwiatków ( szczególnie różyczki ) Cały ten sezon to była taka moja pierwsza próba, pierwsze przetarcie w ogrodnictwie :D Wiem , ze to co miałam to niedużo ..ale i tak jestem zadowolona z tego co było i oczywiście za rok chce spróbować mieć ciut więcej . Z pogody nie jestem zadowolona..Najpierw susza, teraz ulewy... ale nigdy nie będzie tak jakby człowiek chciał ..Bardzo chętnie Cię odwiedzę , bo ogród i Gabrynia w innej postaci czyli Darmokot to bardzo kusząca propozycja.. :D Serdecznie dziękuję Ci za odwiedziny w moim małym ogródku :)

Troszkę wspomnień ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Ciągle pada i pluska, kapie i siąpię , kropi i mży . Mokro , ciemno, wilgotno i "ogólnie bleee":) W ogródku fotek zrobić się nie da , więc ubarwię sobie ciut ten "internetowy fotopamiętniczek" przypominając sobie kolorową jesień w ulubionych zakątkach i zakamarkach mojego miasteczka w ostatnich latach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Olu!
W jakim malowniczym miejscu mieszkasz ;:333 i tym bliskim tam gdzie łąka i dalszym czyli miasteczku.
Ogródek zapowiada się bardzo obiecująco, co więcej powiem właściwie już jest! 22 krzewy różane plus te zadbane grządki jednorocznych tworzą wspaniały ogród! Wypielęgnowane grządki kwietne plus warzywne rodziców świadczą o Twoim zamiłowaniu do grzebania w ziemi ;:306 Koteczki bardzo ładne ja mam podobnego Maćka, ale mam tej fauny dużo więcej ;:306
Nie mam ze sobą ciasta, ale mam Casanovę w pączku :D dla porównania.

Obrazek

Będę obserwować jak rozrasta się ogród, a na wjazd zostaje tylko tyle miejsca ile musi ;:306 :wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

:wit Olu.

Jak na początek to już masz ślicznie a na pewno będzie jeszcze piękniej. Fotki jesienne bardzo malownicze. Już myślałam,że to tegoroczne.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Marysiu Twój Casanowa to zdecydowanie ta różyczka :) A mnie jeszcze rośnie obok ( chyba ) Ingrid Bergman , wiec ma kogo uwodzić :D Uwielbiam tą różyczkę... Bardzo Ci dziękuję zarówno za piękny kwiatuszek jak i odwiedziny.. Pochodzę z rodziny typowo rolniczej ..Babcia miała przed wojną cztero hektarowe gospodarstwo.. i utrzymywała tylko z niego szóstkę dzieci..Potem poszły one na swoje a my zostaliśmy na "ojcowiżnie" Z czasem miasto się rozbudowało , cześć pola zabrało nam na oczyszczalnię ścieków, resztę Dziadkowie podzielili. Rodzice pracowali zawodowo, ale zawsze mieliśmy te 40 arów naszych i 2O dzierżawionych. I swoje ziemniaki, jarzynki, owoce i kwiaty były.. I zapał do pracy na roli, .bo to dla mnie obserwacja cudu natury, gdy z ziarna lub cebulki rodzi się nowe życie :) Teraz po rocznej lekturze Forum zamierzam to wszystko ciut zreformować , zmienić , unowocześnić .Koty to moje drugie życie, tak jak kwiaty . Sporo ich było w domu..a każdy kochany tak samo mocno i opłakiwany tak samo rozpaczliwie, gdy musieliśmy się rozstać. bardzo serdeczne dziękuje Ci za odwiedziny...Będe robić co tylko w mojej mocy , aby i u mnie można było co nieco ciekawego zobaczyć ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Alu bardzo miło mi Cie gościć u siebie:) Fotki są z ubiegłych lat..bo na bajkowe kolory muszę jeszcze ciut poczekać . Samo moje miareczko jest raczej zwyczajne, ale pobliskie wioski położone na łagodnych pagórka potrafią oczarować . Atutem Dębicy jest Wisłoka - nasza rzeka. Nie jest ona regulowana i wyłożona płytami, tylko obrośnięta dzikimi krzakami, które właśnie w jesieni nabierają cudownych barw . To bardzo przyjemne uczucie podzielić się moimi kwiatkami i widokami z drugą osobą :D Bardzo Ciesze się również , ze podobały Ci się moje kwiatki.. Na razie to tylko rozgrzewka, za rok zrobię co tylko potrafię, aby były podobnie ładne i aby było ich więcej :D Wiem, ze doświadczenia z forum bardzo mi w tym pomogą .. Bardzo dziękuje Ci za wizytę . Myślę również , ze nie będziesz miała nic przeciwko temu , że zrobię sobie mały spacerek po Twoim zielonym i kolorowym królestwie :D

Pogrzebałam i znalazłam jeszcze kilka zapomnianych okazów :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu, w pięknej okolicy mieszkasz, bez dwóch zdań. Marzy mi się taka śliczna, złota jesień jak na Twoich fotkach. Póki co to mamy mega ulewy przeplatane sporymi deszczami :(
Twoje koty to też słodziaki. Śliczne. Zresztą ja bardzo lubię koty, choć czasami nieźle mnie wnerwiają...
A kwiaty w ogrodzie masz cudowne i te teraz i te wspominkowe. Pięknie się wszystko prezentuje :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu miło się czyta to co piszesz, bo w każdym słowie brzmi miłość do natury ;:167 Tak samo i fotografie to uczucie oddają :D Może zatem nazwać imieniem uwodziciela Ingrid, ją też mam i śliczna to róża tak jak i kobieta!
Takie nie ujarzmione rzeki są niezwykle malownicze i jak nie sprawiają kłopotu mieszkańcom to nic tylko podziwiać :D
Dobrze, że masz zapas zdjęć ale może napiszesz o planach co takiego masz ochotę zmienić czy wprowadzić.
Koteczki wyczochraj! ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”