Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:Aniu ja zaczęłam korzystać z rad Forum rok temu , gdy połowa roślin doniczkowych w domu zgniła pilnowana przez Tatę ( z dobroci serca podlewał dwa razy tygodniowo , nawet kaktusy w zimie :roll: ) Ogródki planowała Mama na zasadzie : grządka cynii , grządka aksamitek ..i tyle ,oby coś tam było, a ja tylko plewiłam i podlewałam. Po roku udanej pielęgnacji doniczkowych poczułam, że chcę coś więcej ..Tym bardziej że rozburzyliśmy stary budynek gospodarczy i mam tam miejsce na eksperymentalny kącik dla siebie ..Aniu widzę u Ciebie piękne tulipanki. Czy sadzisz je w koszyczkach? Ja mam sporo cebulek,ale pierwszy raz w życiu będę je mieć u siebie. Będę bardzo wdzięczna jeśli napiszesz coś o swoich .


Nie mogę Ci Olu udzielić rad z prostego powodu . Nie chcę wzbudzać salw smiechu u czytających . Łamie wszelki zasady , wskazówki i rzeczowe porady . Jak juz osiąde w domu to bedę starała sie postepować tak ,jak opisują to ci , ktorzy osiągneli sukcesy i maja praktykę.

Kupuje sporo cebulek w miejscu i kraju w ktorym pracuje , wracam do domu o róznych porach roku i je wsadzam . Jak do tej pory nic sie nie zmarnowało , wszystko rosnie i kwinie . Nie mam Olu ogródka uporządkowanego , w sensie tu tulipany a tu hiacynty . Wszystko rosnie w zgodzie razem i zaskakuje wyglądem . Czesto bywa tak , że nie pamietam ,co gdzie jest posadzone . I wiesz jakie zaskoczenie wiosną ? W koszyczkach mam tylko szachownice , reszta cebulowych rosnie sobie "wolno" i gdzie popadnie czy spadnie . Im bardziej szlachetniejszy gatunek tym wiekszej opieku wymaga . Lubie maki w ogrodzie , floksy , funkie mam sporo tez krzewów . Sama je przycinam , zasilam i rozmawiam znimi .

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Przyznaję się ..ja też mruczę nieraz do kwiatów :D Posadzę tulipany i lilie w koszyczkach.. Co do reszty - niech się dziej co się ma dziać :) Przyznam Ci się , ze co do doniczkowych to rok temu stosowałam się bardzo ściśle do zaleceń Forum ,ale odkąd zaczęłam bawić się w ogródku niektóre sobie darowałam np..zraszanie roślin. Moje największe paprocie nawet na podstawkach z keramzytem nie stoją a mimo tego rosną dobrze i nawet zima nie traciły liści.. A przecież ogrodowe maja gorzej. O ile możemy zadbać o glebę ( o tyle o ile, bo przecież jak ktoś ma kiepską to całej sobie nie wymieni, może ja tylko ciut poprawić ) czy odpowiednie nawożenie, to na warunki atmosferyczne, deszcz, grad nie mamy już wpływu.. Aniu ja na razie lubię wszystko co mi rośnie i nie umiera :D :D Gdy się wyrobie ogrodniczo pewnie zyskam konkretnych kwitnących pupili .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:Przyznaję się ..ja też mruczę nieraz do kwiatów :D Posadzę tulipany i lilie w koszyczkach.. Co do reszty - niech się dziej co się ma dziać :) Przyznam Ci się , ze co do doniczkowych to rok temu stosowałam się bardzo ściśle do zaleceń Forum ,ale odkąd zaczęłam bawić się w ogródku niektóre sobie darowałam np..zraszanie roślin. Moje największe paprocie nawet na podstawkach z keramzytem nie stoją a mimo tego rosną dobrze i nawet zima nie traciły liści.. A przecież ogrodowe maja gorzej. O ile możemy zadbać o glebę ( o tyle o ile, bo przecież jak ktoś ma kiepską to całej sobie nie wymieni, może ja tylko ciut poprawić ) czy odpowiednie nawożenie, to na warunki atmosferyczne, deszcz, grad nie mamy już wpływu.. Aniu ja na razie lubię wszystko co mi rośnie i nie umiera :D :D Gdy się wyrobie ogrodniczo pewnie zyskam konkretnych kwitnących pupili .
na razie nie mam pupili . Może maki wcześnie kwitnce w ogrodzie , wielką czerwona plamą wśród zieleni zchwycają , a moze niebieskie niezapominajki ? jakoś podaję sie chwili . Lubię wszyskie kwiaty, czyż naparstnica jest brzydsza od malwy ? obie rosliny sa piekne w swojej krasie .

A to cukinia rosnaca wśród kwiatów .

Obrazek



Ogród botaniczny w Brunszwiku -
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Jak na razie kompletnie nie mam faworytów. Tak samo urzeka mnie drobna stokrotka jak największa róża ' Cukinia wybrała sobie świetne miejsce i wyborne towarzystwo .Fotki z ogrodu bardzo mi się podobają , choć mam tak mizerna wiedzę , ze potrafię rozpoznać tylko maczki :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:Jak na razie kompletnie nie mam faworytów. Tak samo urzeka mnie drobna stokrotka jak największa róża ' Cukinia wybrała sobie świetne miejsce i wyborne towarzystwo .Fotki z ogrodu bardzo mi się podobają , choć mam tak mizerna wiedzę , ze potrafię rozpoznać tylko maczki :D
Nie przejmuj sie tym , że nie znasz nazw kwiatów . Ja sobie robie plan i rysuje miejsca w ktorych sadzę kwiaty . Zapisuje tez nazwy na tej kartce . Mam kartki z przed kilku lat . Przegladam je i porównuje . Z tymi patyczkami informujacymi co to i kiedy posadzone , przypomina mi ogród botaniczny . A ja mam swoj ogród , w ktorym mieszka rodzina jeży , pokrzywa się trafi , koty mają swoje ulubione miejsca i psy z nudów potrafia dołek wykopac. To nie jest muzeum , życie w nim tętni cały rok .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

U mnie jest podobnie Aniu . Jeż , moje dwie kotki a za siatką czasem biegają sarny i bażanty . Mam dwa mikro- ogródki..Jeden opanowany tam mam róże i rośliny które rosły tam od lat. Pamiętam wiec gdzie co jest. Drugi tworzę w tym roku i tak jak Ty mam plan na kartce, ale w 2/3 jeszcze pusty . W sumie chciałabym na tych malutkich obszarach upchać jak najwięcej gatunków... ale ponieważ to mój pierwszy rok, zobaczymy co mi wyjdzie..Aniu te maczki na Twoich fotkach bardzo mi się podobają. A psiaczki to Twoje?
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:U mnie jest podobnie Aniu . Jeż , moje dwie kotki a za siatką czasem biegają sarny i bażanty . Mam dwa mikro- ogródki..Jeden opanowany tam mam róże i rośliny które rosły tam od lat. Pamiętam wiec gdzie co jest. Drugi tworzę w tym roku i tak jak Ty mam plan na kartce, ale w 2/3 jeszcze pusty . W sumie chciałabym na tych malutkich obszarach upchać jak najwięcej gatunków... ale ponieważ to mój pierwszy rok, zobaczymy co mi wyjdzie..Aniu te maczki na Twoich fotkach bardzo mi się podobają. A psiaczki to Twoje?
Tak, to 15 letni jamnik , który zwie sie Prezes i labradorka Sara . To bohaterka nasza . Kocha koty bez wzajemności . Nawet uratowała taką jedną Luskę , ktorą ktoś wyrzucił w krzaki tarniny . Kociatko jeszcze nie widziało. Poszukam fotki Luski i wstawie . Teraz to panna Lusia .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Sara wygląda jak "ochroniarz" Prezesa :D a Panna Łusia przypomina mi moją Pannę Gabrielę na dolnej fotce...a Pannę Zuzannę ( a może lepiej Panią ..bo wszak doczekała się potomka ) na górnej fotce ..Świetna gromadka.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:Sara wygląda jak "ochroniarz" Prezesa :D a Panna Łusia przypomina mi moją Pannę Gabrielę na dolnej fotce...a Pannę Zuzannę ( a może lepiej Panią ..bo wszak doczekała się potomka ) na górnej fotce ..Świetna gromadka.


Zeby nasz Micek nie poczól sie dotkniety , wkleję jego fotkę też . ( w domu mu pokażę ) To elegant pierwsze wody . Chodzi we fraku cały czas i ma czerwona obrożę . Długo musiałam mu tłumaczyć , że obroża nie szpeci , że to nie elegancko jak sie drapie w towarzystwie . W końcu zaakceptował to , chociaz w pierwszych dniach wstydził sie wyjść z domu do ogrodu.

Obrazek

Obrazek


A to moja roslinka , ktora kupiłam 12 września
Obrazek

a to dzisiaj ....

Obrazek

wiem juz co to jest . Szukałam , aż znalazłam . Liczyłam na pomoc wytrawnych miłosników kwiatów , i wszelkiej maści roslin , ale........kto sie znizy z górnej połki dla kogoś to dopiero pełza na forum ? pozdrawiam Wszystkich przy niedzieli .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Idę dzisiaj po nastepny zakup do ogrodu . Będą to tulipany. Mam przygotowane miejsce w ogrodzie , żal mi tylko , że to nie ja będę sadziła tym razem cebulki . Pocieszam sie , przecież wiosna zaskoczą mnie rozlokowaniem i urodą. Po lekturze forum wielkie zmiany szykuja sie w ogrodzie na wiosnę .Nie , żebym zmieniała cała koncepcję ogrodu . Ale wachlarz roślin to na pewno. Szczególnie funkie mnie wiągnęły :) . Już widzę jak w okolicy orzechów laskowych, rosną pieknie .

Staram sie zawsze zostawić po sobie trwały slad w miejscach , w ktorych pracuję . To miniaturowe ogródki czy ukwiecone tarasy . Nie mam mozliwosci zmiany koncepcji , bo przeciez to nie moj teren , ale zawsze cos przemycam z Polski . Cos co daje mi wrażenie , że jestem chociaz na chwilke bliżej domu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Micek to bardzo elegancki gentelman ;) Obróżka dodaje mu uroku. Roślinka bardzo ciekawa.Niestety pojęcia nie mam co to jest.. Ja dziś wsadzam tulipany.Przesadzę też piwonię i liliowce..Wiem , ze ciut późno jest ale u nas były remonty i miejsce gdzie chcę je ulokować jeszcze w maju wyglądało tak..

Obrazek

Ania ja właśnie nie umiem zdobić balkonów. Jeszcze w ogródku gdzie ciut miejsca jest to jakoś mogę ( choć bez rewelacji) skomponować rośliny, ze by nieźle wyglądały. Na balkonie jest malutko placu i jakoś tak koncepcji mi brak. A Twoje miniaturki na fotkach są przepiękne ;) Kompozycja na samej górze to prawdziwy kolorowy ogródek. A to drzewko z małymi owockami..Aniu to to za roślinka?

Straszny jest ten wrzesień dla moich roślin.. Deszcz, deszcz i deszcz. .Dziś mam słoneczną pogodę . Muszę zrobić wszystko co się da w ogródkach, bo potem ma padać do końca tygodnia, albo i dłużej. Cynie i aksamitki niezle to znoszą, ale róże biedactwa. Mam nadzieję, że u Ciebie lepsza pogoda.



Ania ja właśnie nie umiem zdobić balkonów. Jeszcze w ogródku gdzie ciut miejsca jest to jakoś mogę ( choć bez rewelacji) skomponować rośliny, ze by nieźle wyglądały. Na balkonie jest malutko placu i jakoś tak koncepcji mi brak. A Twoje miniaturki na fotkach są przepiękne ;) Kompozycja na samej górze to prawdziwy kolorowy ogródek. A to drzewko z małymi owockami..Aniu to to za roślinka?

Straszny jest ten wrzesień dla moich roślin.. Deszcz, deszcz i deszcz. .Dziś mam słoneczną pogodę . Muszę zrobić wszystko co się da w ogródkach, bo potem ma padać do końca tygodnia, albo i dłużej. Cynie i aksamitki niezle to znoszą, ale róże biedactwa. Mam nadzieję, że u Ciebie lepsza pogoda.[/quote

Aż Ci zazdroszczę Olu . Masz takie pole :D do popisu :D . Ja dzisiaj kupiłam tulipany pt "Tulpen Hot Barbecue Blend " i "Tulpen Rodeo Blend" oraz 5 opakowań mieszanek kwiatowych . Teraz nie mam czasu , wieczorkiem wstawie fotki i napiszę Ci jak ja jako "lejek" komponuje kwiaty na balkonie . Łamię wszelkie zasady wspólżycia kwiatów. Ooooo , jaka już jestem ( odrobinę ) rzeczowa . Kiedyś napisałabym , że kupiłam tulipany czerwone, a nazwy nazwy piszę. Na nauke nigdy nie jest za póżno ;:14 ;:14
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

To drzewko to kumkwat o owocach kwaskowych podobny do mandarynki , zjada sie go ze skórką. A to drugie to mandarynka o niejadalnych owocach. Tak odczytałam na tabliczce . Zrobiłam zdjęcie dzisiaj , to ktore umieściłam jest z ub.r.
Obrazek

Obrazek

Obecnie ma owoce i kwiatostany . Wnet zabiorę go do domu . Bardzo urosło to drzewko , jestem zaskoczona.

Z nudów zaczęłam próbować coś upiększać . Chociaż natury się nie poprawi , bo to cudotwórczyni . Ale cos tam trochę spróbowałam. Teraz kombinuje coś z bukszpanem zrobić. Założenie mam , ale co wyjdzie to nie wiem .
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu bardzo ładnie ;:63 mistrzyni cięcia widzę ;:108 drzewka wyglądają super ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”