Jagoda kamczacka cz. 3

Drzewa owocowe
Zablokowany
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Jeszcze jesienią może trochę ruszyć, ale też nie trzeba się tym przejmować.
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

mateos
mam prawie pewność, że to Zojka. W sobotę obrywałem jeszcze niedobitki i właśnie tak wyglądały.
mateos
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 mar 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Zanotowałem, w przyszłym roku zweryfikuje to na większej liczbie jagód.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Witam.

Poszukuje odmiany klon 44 czy ktoś miał z nią do czynienia ?

Pozdrawiam.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Są już do kupienia w Polsce w detalu nowe odmiany jk: Boreal Blizzard, Boreal Beauty, Boreal Beast. Dla tych co lubią słodki smak jagód jest też do kupienia odm Silginka w owocach której zawartość cukrów potrafi przekroczyć 20 °bx.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Jagoda lepiej rośnie na glinie czy na piachu, mówić ogólnie?
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Mi na glinie w ogóle nie rośnie, chociaż sadziłem w kwaśne podłoże które wpakowałem w wykopany dołek. Po dwóch latach są takie jak je wsadziełem :). Trochę może przybyło pędów, ale generalnie rosną nędznie.
:)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

To sadziłeś borówkę czy kamczacką? Skąd pomysł na kwaśne podłoże?
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

sadziłem równocześnie i borówki i jagodę. Trochę kwaśnego podłoża podrzuciłem pod jagody. Jak na to wpadłem, to już nie pamiętam ;:124 Powinienem wrzucić pod jagody wapno, aby odkwasić ziemię ?
:)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Moja jagoda NN rośnie w ciężkiej ziemi. To było trzecie miejsce które jej spasowało.Pamiętam że, po posadzeniu potrzebowała ok 2 lat jak ,,ruszyła z kopyta".Widocznie system korzeniowy znalazł to co potrzebuje. Teraz mam wielki rozłożysty krzaczor szer 2,5m na 1,5 wysoki.
Owoce ma w czerwcu, goryczkowate, osypujące się.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

jabu pisze:sadziłem równocześnie i borówki i jagodę. Trochę kwaśnego podłoża podrzuciłem pod jagody. Jak na to wpadłem, to już nie pamiętam ;:124 Powinienem wrzucić pod jagody wapno, aby odkwasić ziemię ?
Też dawałem trochę torfu kwaśnego pod jk rosnące w gruncie i tam nic się nie stało. Wiosną nawoziłem gnojówką od krów od gospodarza który pasie krowy na łące i jagody rosły bardzo dobrze.
Mam też posadzone w donicach kilkanaście jagód którym dałem dużo ziemi kwaśnej i tam już było im za kwaśno i musiałem dołożyć trochę gliniastej ziemi i sypnąć nawozem z wapnem.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Jolek pisze:Moja jagoda NN rośnie w ciężkiej ziemi. To było trzecie miejsce które jej spasowało.Pamiętam że, po posadzeniu potrzebowała ok 2 lat jak ,,ruszyła z kopyta".Widocznie system korzeniowy znalazł to co potrzebuje. Teraz mam wielki rozłożysty krzaczor szer 2,5m na 1,5 wysoki.
Owoce ma w czerwcu, goryczkowate, osypujące się.
Moje JK będą na wiosnę 3 rok w tej glinie więc może ruszą. Ciekawe jest to że podobnie jest z winogronem. Na początku kawęczy w glinie ale finalnie fajnie rośnie potem. Może tak samo jest z kamczatką ? ;:333
:)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Chyba coś w tym jest ze , najpierw prawdopodobnie idzie w system korzeniowy. W sąsiedztwie posadziłam inną jagodę , taki wątły patyk też ok 2 lata temu i chroniłam go w czasie zimy nakładając oponę osypując suchymi liśćmi.. W tym roku jak by się obudził , mały ale pęknie się rozrósł. W tym roku jeszcze zostanie na zimę w oponie.
Tak z mojej obserwacji o oponie: przy ,,marnej" sadzonce sprawdza się dobrze pod tym względem że, pod oponą jest wilgotna nie wysychająca szybko ziemia, w oponie po deszczu pozostaje woda która stwarza mikroklimat dla ,,marnej" sadzonki.W zimię sadzonkę osypuję suchymi liśćmi i nakrywam deską aby nie zamokły.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”