Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Mariola witam Cię serdecznie i cieszę się ,że tak przypadkiem tutaj sobie wpadłaś ;:196 Dziękuję za miłe słowa, ciągle pracuję nad doskonaleniem mojego kawałka ziemi, która rodzi kamienie i nie jest łatwe sadzenie roślin na niej, każdą rabatkę muszę najpierw przygotować; a mianowicie, wymienić ziemię, nanieść kompostu, dosypać ziemi z wora, póżniej zawsze jeszcze sypię skoszoną trawę, która super poprawia jakość ziemi. Zapraszam częściej, dla Ciebie kwitnąca właśnie NOVALIS :wit


Obrazek



Obrazek

Dalej jest u mnie kolorowo, kwitną róże, byliny, zaczynają hortensje, zapraszam na małą fotorelację :)
bukiecik Augusty Luisy, cudowny zapach ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Cubana jej zmienność jest super.

Obrazek



Obrazek

Gertrude Jekyll


Obrazek


Obrazek

Hot Chocolate


Obrazek

Lavender Ice


Obrazek

Mustead Wood z jeżówką


Obrazek

Hortensje mają trochę skromniejsze kwitnienia niż w latach poprzednich :( niby polewało u mnie a jednak pewnie dla hortków było to za mało, Bobo w ogóle nie zakwitła :? Inne mają dopiero małe zalążki kwiatowe, a u Soni juz w pełni kwitnienia.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Zaczynają Hibiskusy

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Acropolis ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pomidorek czy zdąży dojrzeć?





Obrazek :wit :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Róże pięknie się prezentują wespół z jeżówkami ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Czy ja dobrze doczytałam jak przygotowujesz ziemię do dołków przed sadzeniem roślin dajesz skoszona trawę, czy wszystkie roślinki można nią potraktować.
Przepiękne zdjęcia widać, że kwiaty nie ucierpiały od upałów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Dorotko nie daję skoszonej trawy do dołka, tylko w okresie letnim jak koszę trawnik, to tą świeżą trawkę sypię na rabaty,pod rośliny, ona sobie wysycha, następnie przekopuję rabatkę, zauważyłam,że mam lepszą ziemię na rabatach po takim zabiegu.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

No tak jak jest miejsce ,żeby przekopać rabatkę to można sypać trawę u mnie takiej możliwości nie ma, bo rośliny rosną obok siebie ;:174 Krysiu masz cudne kwitnienia i ta soczysta zieleń ;:167 ;:167 , bo nie ma to jak podlewanie z nieba.Ja niestety calutki sezon tańczę z wężem ;:174 i wszystkie rośliny na tym cierpią
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu jeżówki masz cudne, ile one koloru wnoszą na rabaty. ;:oj Z różami wspaniale wyglądają. ;:215 U mnie wszystko wcześniej, ale też szybciej ogród pustoszeje. ;:108 Hortensje później kwitnące, dłużej mają ładne bukiety, bo słońce je nie przypala. U mnie dużo nie przebarwionych, tylko brązowych. Cubana mnie zauroczyła u Ciebie. Niestety moja kupiona na próbę, mimo oprysków, już prawie bez liści. Może jak się zakorzeni w przyszłym roku będzie zdrowsza. ;:218 Dobrych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

:wit

U mnie solidnie podlało ostatnim czasem, dziś o czwartej nad ranem burza przeszła, ale dość łagodna :wink: , a więc ziemia mokra to można przesadzać i dzielić, a że mąż mi przygotował miejsce pod nową rabatkę to siedzę tam sobie i działam, ależ ja to lubię...
Naoglądałam się u Was pięknych Jeżówek, to zakupiłam ostatnio i tak oto są u mnie Aloha, Pink Bonbon, Green Jewel, która tak ślicznie prezentuje się u Soni, Hope , Solar Flare, niektóre już są posadzone inne czekają na swoje miejsce. Niestety inne piękności były niedostępne ;:145 na wiosnę pewnie jeszcze powiększę kolekcje.


Obrazek

Soniu ;:196 u mnie Cubana też tak miała, tylko chyba w drugim roku po wsadzeniu była golusieńka, zbieraj liście, dzisiaj zauważam już jakieś pojedyńcze liście porażone, obrywam, lato mamy bardzo dziwne, upały teraz deszcze i nawet opryski nie pomogą na plamistość, ja nie pryskam, może już w szkółce Twój egzemplarz był zarażony, myślę że w przyszłym roku pokaże się z dobrej strony :) Pozdrawiam bardzo serdecznie :wit

Obrazek

Jadziu ;:196 niestety pogoda nie dzieli równo deszczem po Polsce, współczuję bardzo,ale u Ciebie jest pięknie i wszystko bardzo ładnie kwitnie, jestem na bieżąco, chociaż śladu nie zostawiam :oops: wybacz. Pozdrawiam bardzo serdecznie i deszczyku z nieba życzę ;:196

Jadziu dla Ciebie-RHAPSODY
Obrazek

TERAZ NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W MOIM OGRODZIE- to ta rabatka, oczywiście nie obyło by się bez przeróbek, została trochę powiększona i znalazły tam miejsce nowe jeżówki i powojnik Piilu, który od wiosny siedział w doniczce i czekał na swoje miejsce.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Doctorek zakwitnął :D



Obrazek

Hortensja Sunday Fraise ;:167



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu powodzenia w uprawie jeżówek,niestety moje wyginęły te odmianowe ;:224
Hortensja Sundae Fraise mam i podziwiam ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Fajnie zaszalałaś Krysiu z zakupami ja z jeżówkami nie mam dobrych relacji ,chociaż teraz zauważyłam ,że ładnie rosną w doniczkach, więc niech tak będzie i będe przesadzać do większych w miarę potrzeby Tez chciałabym mieć w przyszłości takie wielkie kępy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Wspaniałe zakupy Krysiu. A "najpiękniejsze miejsce w Twoim ogrodzie" zapiera dech... Naprawdę jest co podziwiać ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu Twój ogródek jest taki piękny, aż miło popatrzeć na tak wymuskane rabatki ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krystynko imienniczko moja ;:196
Widać jeżówki Cie lubią i pasuje im stanowisko bo faktycznie pięknie kwitną i do tego sąsiedztwo dobrane idealnie . Nic dziwnego,że kupiłaś następne .
Rabata godna pochwały i powinnaś być z niej dumna a te płaskie kamienie sa rewelacyjne - BRAWO !!!
https://images82.fotosik.pl/767/fa181a18da40a1d7.jpg
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Kurz pokrył mój wątek...

Kochani: Aniu, Jadziu, Basiu, Dorotko, Krysiu dziękuję Wam bardzo za miłe słowa i odwiedziny ;:196 ;:196

Wrzesień był bardzo brzydkim miesiącem, lało i lało, pażdziernik jest trochę ładniejszy, cieplejszy a ostatnie dni były śliczne :)
taka mogłaby być nasza polska jesień ;:108
W ogrodzie jest jeszcze całkiem ładnie kwitną róże i hortensje, przebarwiają się ciepłymi kolorami liście,
czas na porządki jesienne, powycinałam już niektóre byliny i rabaty robią się puściejsze.

Przedstawiam mój październik mieniący się kolorami ;:3


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”