Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko i ja się wpisuję w kolejnej części. Piękne kwiaty , drzewka owocowe widzę że też u ciebie rosną. Mogłabyś pokazać ogród z perspektywy ,bo jestem pod wrażeniem ile rzeczy się u ciebie mieści. Może podpatrzę jakieś rozwiązania i u siebie wykorzystam. ;:304 .
;:180 proszę jak możesz to zrób zdjęcie od bramki z przodu , próbuję rozplanować nową działkę i za pieruna mi nie wychodzi ;:145
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko tak bogato przyjęłas nas w nowej części ;:333
Pomidorki papryczki zwierzątka i roślinki wszystkie piękne ;:167
Pozdrawiam serdecznie ;:4 ;:196
Pozdrawiam Alicja
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko, ależ kolorowo u Ciebie:) Widzę że na owoce trzeba będzie jechać aż do Płocka. U mnie klęska urodzaju a u Ciebie proszę-zdrowe owoce na drzewach:) Zaraziłam się w tym roku chorobą Cleome :;230 muszę się o nią postarać w przyszłym roku:) Ja także proszę o zdjęcie większej panoramy działeczki:) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Nowe otwarcie z florą i fauną w roli głównej ... ;:433
Podziwiam ...owoce u Ciebie Lucynko bo u mnie było jabłek szt...1 i to nie wiadomo gdzie się podziało...śliwek-0...dopiszą winogrona i późna borówka amerykańska, nieco malin...Ale w zieleniakachi na placach targowych wszelki wybór! :)

Miłego weekendu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6352
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Na powitanie nowej części wątku wspaniale pokazałaś przegląd kwiecia wszelakiego, mnogość owoców i warzyw, Miśkę, Mikrusa i gołąbki, a gdzie króliczek?
Na działce tak dobrze Wam się darzy, oby jeszcze zdrowie dopisywało, to już byłby raj na ziemi.
Potwierdzam, zakwitła Ci driakiew lśniąca. Musiała trafić u Ciebie na bardzo dobre warunki, bo moja już dawno przekwitła i nie zamierza kwitnienia powtarzać.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko Ślazownik to pewnie jakieś ptaszki przywlokły nawet z dalszej okolicy :) Plony masz dorodne, zwierzaczki urocze, głąbki już zadomowione ... sama radość ;:168 A jeżówki nawet zmutowane są piękne więc nie będę oponować jak same się rozsieją i nie zachowają gatunku :D Życzę zdrówka i dobrej pogody ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko świetne otwarcie nowej części wątku.Podziwiam mimo tylu trudnych chwil ogród kwitnie a zwierzaki zapraszają do zwiedzania nawet nowe stadko gołębi już zaprasza do zwiedzania ;:138
Owoców normalnie zazdroszczę w tym roku , u mnie nic nie ma jedynie troszkę aronii i jeżyn bo nawet walkę o borówki z ptakami przegrałam.
Mam dwie sieweczki jeżówki ciekawe jakie będą, ale chyba zwykłe bo mam tylko jedną odmianę i pokrzyżować się nie miały z czym bo innych w okolicy nie widziałam
Zdrówka dla obojga ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Jestem w szoku to już druga strona nowego postu,gdzie ja byłam?? Gratulacje ;:138
Widzę,że masz brzoskwinie, ja też mam 5 sztuk :tan
Świetne zdjęcie gołąbków na drucie.
Kwiatki od Ciebie prawie wszystkie żyją i kwitną. :heja
Tyle zdjęć ładnych kwiatków,jeżówki te pełne fajne.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko ,jestem i ja w nowym wątku ,gołąbki juz są wypuszczane ?Zbiory z działki też widzę są i wcale nie najgorsze ,bardzo się ciesze,że z męzem jest w miare dobrze.Twoja rudbekia i u mnie zakwitła ale tak dużo kwitnie Ci róznych roślin ,że wierzyć się nie chce ,że działka jest w ROD,może jest z gumy :;230 .Pozdrawiam serdecznie i spokojnego tygodnia życzę :wit
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko , jestem i podziwiam Twój kolorowy ogródek. ;:215
Miło popatrzeć na radosne zwierzęta , wspaniałe plony i kolorowe rośliny. ;:138 ;:196
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Udało mi się w końcu do Ciebie dotrzeć a tu już druga strona nowego wąteczku. ;:oj
Pięknie go zaprezentowałaś ; kwiatami, warzywami, owocami, nie mogło też zabraknąć Miśki i Mikrusa oraz nowych gołąbków eMa. ;:215 ;:138
Cieszę się, że pomimo afrykańskich upałów jesteście zdrowi a zwłaszcza M w miarę dobrze to znosi. ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witam wszystkich miłych Gości bardzo serdecznie!
Wczoraj wpadłam na chwilę i nawet napisałam, że z powodu obdarowania mnie przez rodzinę młodszej synowej worem ogórków, nie miałam czasu na przyjemności. Dzisiaj widzę, że nic nie widzę. Zdaje się, że tego posta posłałam w Kosmos.
Wszystkie ogórasy przerobione w różnisty sposób i zapakowane w słoiki czekają na zimę.
Urobiłam się po łokcie, ale to sama przyjemność, więc nie narzekam.


Aniu [anabuko] - kota jest moja domowa, ale jeździ z nami na działkę i tam biega sobie swobodnie. Gdy wracamy do domu, to ona z nami wraca.
Tak czerwono to nie kosmos kwitnie, tylko nachyłek barwierski, niestety jednoroczny, a kleome ma dużo strączków nasiennych, będziemy się dzielić nasionami.
Odmiany winogron nie znam, dostaliśmy od sąsiada, niestety już Śp.
Jeśli chodzi o owoce, to tylko brzoskwinia ma ich dużo, pozostałe drzewa owocowe nie zdzierżyły wiosennych mrozów i mają zaledwie po kilka sztuk.

Tereniu [TerDob] - cieszę się, że jesteś. ;:63
Moje owoce w tym roku bylejakie, tylko brzoskwinie dają czadu.

Madziu [Madziagos] - meldunek z radością przyjęty. ;:303
Wiem, że nęka Ciebie, jak większość z nas, tzw. niedoczas, ale wiadomo: taka pora roku.
Ja też częściej czytam, niż piszę.

Kasiu [vimen] - miło mi, że jesteś. ;:108
Leycesterie wyhodowałam trzy, ale tylko jedna z nich tak ładnie wyrosła i kwitnie. Jednak w doniczce, bo wydaje mi się zbyt młoda, by zaryzykować wysadzenie jej na działce. Zrobię to dopiero wiosną.

Krysiu [leszczyna] - cieszy mnie Twoja obecność. :tan
Pytasz, czego nie mam. Bardzo wielu roślinek, które mi bardzo lubię, ale - niestety - bez wzajemności.

Iwonko1 - witaj, kochana!
W tym roku z ilością owoców kruchutko. Tylko do brzoskwini nie mam pretensji.
Jak chodzi o floksy, to najmocniej pachną te stare babcine odmiany.
Dziękuję pięknie za wszystkie ciepłe słowa. ;:180

Iwciu - mój aparat nie obejmie panoramy całej działki, spróbuję pokazać fragmentami, jeśli uda mi się jakoś to połączyć. ;:218

Alicjo - ślicznie dziękuję za miłe komplementy. ;:196
Pozdrowienia przyjmuję i odwzajemniam.

Asiu [asikowo] - miło mi przywitać nowego Gościa. ;:196
Do Płocka oczywiście zapraszam, choć niekoniecznie na owoce, bo prawie ich nie ma. Dwa jabłuszka na krzyż z trzema śliwkami i tylko brzoskwiń pod dostatkiem. To może na brzoskwinie właśnie ;:180
Kleome wydaje dużo torebek nasiennych, wobec tego przypomnij się zimą bądź późną jesienią, a będą Twoje.
Ze zdjęciem panoramy działki będzie kłopot, bo mam trochę kiepski aparat. Spróbuję , ale nie obiecuję.

Maryniu - policzyłam jabłuszka. Na jednej jabłoni jest sztuk 6, na drugiej jedenaście i ciągle spadają, na trzeciej największej jabłek brak. Śliwek jest 8, winogron trzy kiście, borówek nie mam, bo nie chciały u mnie owocować, a maliny wczesne już zalane na naleweczkę zdrowotną, późne dopiero zaczynają, jednak one obrodziły wyjątkowo ładnie. Mam jeszcze jeżyny, które też dają czadu, ale dopiero zaczęły dojrzewać. A! I aronia - już zalana. ;:333
Weekend miły był, choć pracowity i to głównie w kuchni. Dziękuję. ;:196

Liduś - króliczek znalazł dobry dom pełen dzieci i jest tam szczęśliwy. ;:333
Działka rzeczywiście nas nie zawodzi, choć w tym roku wyjątkowo mało czasu jej poświęcam, ale tak już jest, że trzeba w życiu wybierać rzeczy ważne i ważniejsze.
Dziękuję za info w sprawie driakwii. Już sobie zapisałam, bo moja pamięc czasami szwankuje. ;:306

Ewuniu [ewarost] - to niech te ptaszki donoszą mi więcej takich ślicznotek, nie mam nic przeciwko temu. ;:63
Dziękuję za dobre życzenia i odwzajemniam. ;:167

Julio - pięknie dziękuję. ;:168 Wzajemnie zdrówka życzę.
Nie zazdrość owoców, bo bida z nędzą, jedynie brzoskwinie zdały egzamin.
Moje jeżówki też nie miały z czym się pokrzyżować, tym bardziej więc jestem zaskoczona.

Danusiu [danuta z] - no ja nie wiem, gdzie Ty byłaś. Domyślam się, że na swojej działeczce.
O! To moje brzoskwinie wdzięczniejsze, bo owocu mają bardzo dużo.
Cieszę się, że kwiatki żyją, niech cieszą Twoje oczęta.

Tereniu [tencia] - witaj, kochana!
Gołąbki już używają wolności. To są młodziaczki, więc nie wiedzą, że mogłyby wrócić na stare pielesze.
M od jutra zaczyna kontynuację chemioterapii, tylko odpowiednio słabszej, wobec czego ja już czekam na skutki z duszą na ramieniu. Dziękuję.
Działkę mam typowo ROD-owską, tylko na niej trochę taki miszmasz. W przyszłym sezonie ograniczę jednoroczne. Jeśli będę miała silną silną wolę.
Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:167

Irenko [adamiec] - witaj, kochana i podziwiaj, bo w ten sposób lejesz miód na moje serce. ;:196

Stasiu - domyślam się, że remont zakończony i dzięki temu znalazłaś trochę wolnego czasu.
Pięknie dziękuję za komplementy i troskę o nasze zdrowie. ;:196 Wam też zdrówka życzę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko :wit
Bardzo lubię celozje, i zauważyłam je u Ciebie. ;:215
Teraz floksy i rudbekie królują. A Twój ogród nadal ma sporo przeróżnych kwitnień, jakby się na czerwcu zatrzymał. ;:304
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”