Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu u Ciebie ulewy niszczą róże a u mnie susza nie pozwala im na porządne kwitnienie .Jednak podlewanie nie na wiele się zda przydałby się porządny deszcz, lecz nie ulewa.Jednak wszystko u Ciebie ładnie kwitnie nic tylko podziwiać nawet leżaczek masz wyciągnięty, wiec nie jest tak źle z deszczami.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu róże tak pięknie kwitną, że nie sposób nie szykować rabatek na kolejne. :) Schloss Eutin cudna, taki rozetowy kwiat wyjątkowo mi się podoba. Malwy na tle elewacji przepięknie wyglądają. ;:oj Narzekasz na deszcze, a u mnie po 6 tygodniach wreszcie ogród trochę podlany z nieba, a nie wodociągu. Dlaczego tylko jedna lilia, :wink: takie piękne kwiaty. Dobrych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

:wit

Soniu spokojne deszcze bardzo służą różą, ładnie się krzewią i kwitną, Garden of roses ciągle tworzy nowe pączki, bardzo fajna róża, Boscobel również, a to świeżaki u mnie bardzo jestem z nich zadowolona :) masz rację chce się tworzyć nowe rabatki ,chociaż pracy przybywa,to radość z kwitnących jest bardzo budująca i dodająca energii do dalszego działania :D
Współczuję z powodu braku opadów, podlewanie z węża to nie to samo ;:185
Kiedyś miałam więcej lilii ale gryzonie bardzo je lubią i po prostu zjadły, ta zakwitła,bo w tamtym roku przy kopaniu rabaty znalazłam małą cebulkę i wsadziłam do doniczki ;:173 i takim pięknym kwiatem się odwdzięczyła. Pozdrawiam ;:196
Skoro Schloss przypadła Ci do gustu, to takie jej ujęcie;


Obrazek

Jadziu witaj :) podlewanie z węża to nie to samo, najlepszy jest spokojny deszczyk, u mnie polewa z nieba co parę dni, od razu widać,że to rośliną bardzo służy,róże tworzą ciągle nowe pąki, byliny nie podsychają od dołu, a azalie pięknie się rozrosły, to są wielbicielki deszczu ;:108
Na leżaczku trzeba na chwilkę usiąść i chociaż kawkę wypić napawając się widokami, lato tak szybko mija,więc baterie muszą być naładowane na długie miesiące zimowe.
Przesyłam ;:196 dla Ciebie Garden z jeżówkami ;:167


Obrazek

Dorotko niestety albo ulewy albo upały wszystko to działa niekorzystnie na nasze nasadzenia, człowiek się tak stara,a tu ;:222
U mnie często drugie kwitnienie [do tej pory] było ładniejsze niż pierwsze, więc życzę aby Twoje róże obdarzyły Cię pięknymi kwiatostanami ;:196 Dla Ciebie taki duecik;


Obrazek

Dla wszystkich odwiedzających;

Jalitah ;:167

Obrazek



Obrazek



druga mniej wybarwiona


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

nasz Pupil

Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

i ta nad którą wzdycham co rano Boscobel ;:167



Obrazek
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Piękne widoki nam pokazałas cudne zestawienia róż z innymu roślinami ;:196 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Piękne kolorowe widoki może po dzisiejszym podlewanie róże wreszcie zaczną przyrastać młode pędy, bo na razie to zgroza patrzyć jak stoją w miejscu.Twoje róże widać w nich pełnię szczęścia no cóż jednak na pogodę nie mamy wpływu ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Mam Boscobel,ale jak zakwitła jednym kwiatem to mnie akurat nie było ;:224
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

SCHLOSS EUTIN bardzo mi się spodobał ;:oj Cudowne kwiaty, płatki precyzyjnie ułożone, śliczna jest ;:63 Mnóstwo masz różyczek, tak wymieniasz i wymieniasz i końca nie widać. Tylko pozazdrościć ;:63 Wymieniaj dalej, a my dalej będziemy się zachwycać. Nie tylko różyczki u Ciebie goszczą. Masz ogród pełen kwiatów, chętnie tu zaglądam :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu oglądam Twój ogród już długo, zawsze się nim zachwycam, super obsadzone rabatki, kolorowy zawrót głowy. Róży Westerland zazdroszczę, ja po raz drugi, bo pierwsza padła w 2008 r, druga rosła 4 lata, a po tej zimie straciłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Wszystkie róże rewelacyjne! Najbardziej wpadła mi w oko ta mocno pomarańczowa na czwartym miejscu od dołu. Ciekawa jestem, czy w rzeczywistości też ma taką głęboką soczystą barwę. Rzadko spotykaną. Co to za cudo?

Jalitah też mnie zachwyca za każdym razem, gdy widzę ją w wątkach. :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Jalitah zachwyca mnie! Mam ją u siebie i jeszcze nie spotkałam się z tak długo kwitnącą różą... kwiaty ma już z miesiąc ;:oj Cuuudo! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, odbyłam długi spacerek po Twoim ogrodzie, chodziłam tam i z powrotem. Dobrze, że wystawiłaś leżak bo miałam gdzie odpocząć. Trawkę masz zieleniutką a róże cudnie jeszcze kwitną. Pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Od wczoraj mam urlop, w tym roku nie wyjeżdżam na wakacje, robimy weekendowe wypady, gdzieś w pobliże. Koło domu też jest trochę do zrobienia i ciągle czasu brakuje, wszystko w biegu... Wczoraj dość intensywnie popadało, dziś pogoda pod chmurką, więc na pewno będę działać w ogrodzie, niektóre rośliny np. Bergenie bardzo się porozrastały, czas na ich rozsadzenie, przy irysach muszę poobrywać brzydkie liście, azalie Nabucco obtoczyły lawendowe tawułki, które się bardzo panoszą, chyba ją przesadzę do kącika rododendronowego, i dam dość miejsca bo tam ma ścisk :oops: w ogóle widzę,że ciasnota zaczyna panować na niektórych rabatach, a rośliny lepiej rosną jak mają przestrzeń, więc dziś będę działać. Borówki amerykańskie bardzo ładnie w tym roku obrodziły, co cieszy nieziernie :D

Ewciu spaceruj i odpoczywaj do woli ;:196 trawka zieleniutko bo ciągle deszczyk polewa, tylko kosić trzeba, a nikt z domowników za tym nie przepada :oops:

Basiu Jalitah to suuuuper ;:167 róża, skłaniam się ku temu aby teraz dokupywać już takie super, a nie ciągle podążać za nowościami ;:196

Wandziu ;:196 różyczka o którą pytasz to HOT CHOCOLATE, na tym zdjęciu wyszła taka w pomarańcz,to zależy jakie światło pada na nią, ale ma piękną trochę ciemniejszą barwę w rzeczywistości, kwitnie nieustannie, sadzona na jesieni,dostałam piękną sadzonkę, jak na razie bardzo jestem z niej zadowolona, przyrasta ładnymi grubymi pędami :) Nad Jalitah ciągłe zachwyty, ale ona zasługuje na to ;:108

Dorotko Westerland i u mnie wymarza, ale zwykle odbija, pewnie bym się już jej pozbyła, bo trochę denerwują mnie te długaśne badyle które wypuszcza i trzeba podpierać, ale ten zapach i barwa, mam dwie dostały miejscówkę przy końcu działki chyba tam stworzę taką słoneczną rabatkę z pomarańczami, żółciami i bielą :wink: Zapraszam częściej ;:196

Iwonko ;:196 Schloss jest taka delikatna i ten jej zapach uwielbiam, szkoda tylko,że niektóre pędy pięknie stoją, a inne zwłaszcza po deszczu ;:222 może ten rok taki dwa lata temu była śliczna, stała pięknie na baczność i kwiat był przy kwiatku, uwielbia słońce, ale podlewać trzeba. Bardzo lubię wszelakie kwiaty,dlatego u mnie tak kolorowo.

Aniu ;:196 moja Boscobel tworzy pąki i kwitnie cały czas, Twoja pewnie buduje krzaczek?

Jadziu ten rok nie jest najlepszy dla naszych królewien, albo upał, albo deszcz, tak chciałam mieć LO, a ona cała już goła stoi, oberwałam wszystkie liście taka plamistość ją złapała, wypuszcza nowe ładne przyrosty, ale to na pewno już ją osłabiło i boję się co będzie w przyszłym sezonie.Tak,że u mnie też nie wszystkie takie ładne. Przesyłam ;:196

Kasiu chyba chwilkę Cię nie było, pozdrawiam i dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Parę fotek z ostatnich dni ;:304

Jeżówka SWAN WHITE


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

U niektórych Hortensje kwitną juz na całego,a u mnie pierwsza będzie Sunday Fraise


Obrazek

Żółta NN



Obrazek

Czerwona NN



Obrazek

HANSESADT ROSTOCK ;:167

Obrazek

JAMES GALWAY z krwawnikiem ;:3



Obrazek

MUSTEAD WOOD już ponawia ;:167



Obrazek



Obrazek

Jalitah ;:167



Obrazek

GARDEN OF ROSES ;:167 ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Gość który przesiedział wczoraj u nas pół dnia :D



Obrazek :wit :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”