Moje cudeńka - miaaa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Roślinka opisana jako Lobivia pugionacantha to tak naprawdę forma Lobivia aurea. Prawdziwa Lobivia pugionacantha wygląda tak: http://www.ptmk.eia.pl/lobivia/pugionac ... antha.html
Kiedyś pisałem do sprzedawcy, że ma źle opisaną lobiwkę w swojej ofercie, ale upiera się przy swoim. No cóż, pewne argumenty do faceta nie docierają.

I jeszcze odnośnie Lobivia cinnabarina nuevo m. zudanes - Zudanes to miasteczko w Boliwii. Słynie z tego, że na górce nad miastem rośnie Sulcorebutia rauschii - jest to jej jedyne znane stanowisko. I razem z tą sulką rośnie forma Lobivia cinnabarina, czasem określana jako L.cinnabarina v.grandiflora. Wydaje się, że to właśnie ta roślinka.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dorotko, gratuluję wspaniałego zakupu. Mam nadzieję, że za jakis czas pochwalisz się pięknymi kwiatami.
Tomku, takie opowieści sprawiają, że hodowla roślin staje się jeszcze bardziej ciekawa, proszę o więcej. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Ale sie obłowiłaś!!!!!!super, niech rosną zdrowo
muszę zobaczyć ofertę tego Pana na allegro :wink: :wink:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Pan Paweł ma naprawdę dobre jakościowo rośliny, zawsze docierały do mnie w nienagannym stanie. Zabezpieczone bardzo skrupulatnie, same rośliny są zadbane. Ostatnio kupiłem u niego myriostigmę i naprawdę nie widziałem tak ładnych siewek. Cętki na roślinie nie były szare, tylko są śnieżnobiałe.

Tomku, ja też czasami poprawiam sprzedawców z Allegro, bo czasami takie bzdety wypisują, że hej...

Dorotka zrobiła super zakup.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dorotko ale żeś poszalała :lol: Tego pana też mam w ulubionych sprzedających choć jeszcze ssie nie skusiłam na kupno, ale może na wiosnę... zobaczymy :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję Wam za miłe słowa :)

Tomku rzeczywiście jest różnica :D dzięki za skorygowanie nazwy :P I historia mnie zaciekawiła :twisted:

Mirabilis ja też mam taka nadzieję, że kiedyś zakwitną :wink:

Beciu, Ewciu jak najbardziej polecam zakupy u tego pana :twisted: na wiosnę tez się może skuszę ponownie :wink:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Dzisiaj wysiałem dorotko 631 nasion i nie wiem co z tego będzie... Wydaje mi się, że jakieś staruchy były. Jak z 50 wyrośnie to będzie oki... Gymocalycium i Copiapoa... Pozdrowionka serdeczniusie dla wszystkich.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Darku trzymam kciuki, żeby jak najwięcej wzeszło ;:215

miaaa pisze:Bielutkie :D jest u mnie od niepamiętnych czasów :P miała kilka wypadków :lol: ale dobrze się trzyma , w tym roku nawet zakwitła :P
Michałku - małe sprostowanie i pisałam o m. gracilis, a elongaty mam 2 - ze złotymi i brązowymi cierniami :D Jak zwykle je pomyliłam :oops: :lol:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Dziękuję Dorotko. No oby wzeszło jak najwięcej. Siałem moją sprawdzoną jak do tej pory techniką. Poczekamy, zobaczymy. Pozdrowionka.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Dorotko, wrzuć jakieś fotki!!
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Beciu na weekendzie postaram się coś wrzucić :P bo wtedy dopiero do domku zjadę :twisted: bo w mieszkanku studenckim nie mam żadnych kaktusów, jeno storczyki ;:31
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

takim to dobrze, co mają dwa domy i wszędzie parapety!!! pozdrawiam Cię serdecznie!!!
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Beciu, co ty taka zdesperowana za tymi fotkami??? :). Głoda masz :lol: ??? Pozdrawiam.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”