Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Dostałem nasiona od Vibany i bardzo ciekawie zapowiada się /penisek/
Obrazek
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

U mnie też w tym roku rosną jakieś dziwne pomidory.Jak już będę mogła wstawić zdjęcie,to koniecznie to zrobię.
Pierwsze grono rośnie na środku,ale pęd jest w tym miejscu gruby i robi się kilka rozwidleń do góry.To nawet nie można nazwać wilkami.Wygląda to jak dłoń ;:219 .Wilki wyrastają z kątów liści.A te moje ''wilki'' to jakby ktoś rozciął łodygę główną.I rosło z niej z 5 innych.I jak to obłamać?
Tylko zdjęcie to zobrazuje.Później postaram się wrzucić.Mam 'zastępczy' telefon i problem ze zdjęciami.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Wiele osób ma takie anomalia w tym roku. Kilka postów wyżej jest takie zdjęcie. Jeżeli nie dają się wyłamać, to wytnij. Zostaw 2 najmocniejsze.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Widziałam to zdjęcie i ten pomidor wygląda jak ''normalny'' w porównaniu do tych moich(na ok 100 krzaków mam takich chyba ze 3-4szt.różne odmiany,ale 2 to u Princess pride,jeśli się nie mylę) :lol: .Te moje są ...kosmiczne ;:306 .Muszę Wam pokazać.Ale trochę później,jak już dojdę z telefonem do ładu.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

U mnie z kolei większość pomidorów ma duże odległości między pierwszym a drugim gronem i między liśćmi. Wszystkie pomidory, oprócz Aussi mam pierwszy raz i nie wiem czy to cecha odmianowa.
Jeden z pomidorów (miał to być Hoy Delicious a jest jakaś odmiana czarna) ma pierwsze grono na wysokości kolan a drugie na wysokości brody.
Szypułki gron też jakieś dziwne , wydłużone i pionowo w górę rosną - jak będą duże owoce to się będą wyłamywać.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Też mi w tym roku anomalie wyskakują, na Frodo i Betalux nie muszę nawet wilków urywać bo część zakończona jest wachlarzem kwiatów, także czekam na wilki poniżej aby wyprowadzić nowe pędy główne (przynajmniej we Frodo, bo on samo kończący nie jest, a do sierpnia trochę im brakuje).

Podobnie mało kiedy wyprowadzam dwa pędy od pierwszego oczka (zwykle jest to przypadkowe jak mi jakiś gagatek ucieknie z pola widzenia), czy robi to jakąś dużą różnicę roślinie i owocom? (tak na przyszłość chcę wiedzieć, jakbym chciała prowadzić na dwa od początku), ogólnie w mnie pozostawione pędy wyglądają jak gałęzie w drzewach...czyli każdy pęd na innej wysokości.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Wywołany do odpowiedzi przez Irenkę (Rzepkę) potwierdzam że RAF jest u mnie ciągłego wzrostu.W fazie rozsady sadzonki niczym wielkoścowo nie różniły się od innych odmian.Później rosły jednak wolniej i obecnie to niewysokie krzaczki.Wiązanie jak na razie na średnim poziomie bo o ile pierwsze dwa grona powiązały dobrze i mają sporo owoców to już dwa następne mają ich mniej.Prawdopodobną jednak przyczyną takiego stanu rzeczy były upały panujące w tym okresie.Przed nimi jeszcze sporo czasu na rośnięcie i zobaczymy jak i ile powiążą wyżej.
RAF tunelowy.

Obrazek

Obrazek
Oczekuję że owoce jeszcze trochę podrosną bo z wyglądu nie ma im się póki co na dojrzewanie. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Witku, ładne masz te Rafy, u mnie na etapie rozsady krzaczki wydawały się mizerne, później nadrobiły, tunelowy jest dosyć wysoki i równomiernie wiąże, ale owoce są o wiele mniejsze od Twoich, gruntowy zrobił się samokończący, ale pomidorki są dosyć duże.

Pozdrawiam Irena
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Przy wejściu na stoisko ogrodnicze pod jednym z marketów stoi w donicy taki oto pomidorek. Jedno co stoiskowa pani o nim wiedziała wiedziała to to , że jest szczepiony. Owoce jeszcze nie dojrzewają , nie wiadomo jakiego są koloru i co to za odmiana. Ma ktoś jakieś podejrzenia?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Może to Ildi ?
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

A może Principe Borghese?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Raczej jest to pomidor Radana, o ile będzie czerwony.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Też stawiam na Ildi. Miałam go i wyglądał bardzo podobnie do tego na zdjęciu. Gęste grono ,owoce gruszeczki w kolorzez żółtym
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”