Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu przy takim warzywniku i truskawkach, nie dziwne, że nie masz czasu. Jeszcze ogród do obrobienia. ;:180 Pelargonie już zdobią wejście. :uszy Dzieciaki szczęśliwe, że mogą podjadać słodkie truskawki. ;:215 Gratulacje dla córy, za piękne świadectwo. ;:138
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj Jolu po mojej nie obecności miałam trochę do nadrobienia ;:306
Każdy nie ma czasu w końcu sezon ogrodowy, pięknie i smacznie ;:167
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolka cieszę się, że truskawki smakują, ale nie musisz mi dziękować przy każdych zbiorach ;:306 ;:306 . A tak poważnie to gratuluję zdolnej córci. Wiem jak duma rozpiera mamusię, bo sama to przechodziłam. Trochę szkoda, że dzieci tak szybko dorastają. Całe szczęście, że starzeją się tylko nasze dzieci, a my ciągle młodzi. ;:167 ;:167 :wink:

Ps. Też muszę odmłodzić moje truskawki, bo tylko część krzaczków z olbrzymkami, reszta to drobiazg. :evil:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu śliczne kolorki u Ciebie ;:138 Jak się miewają dzieci , wakacje , czy któreś już chodzi do szkoły ?
Jak Gizelka sie ukorzeni to będę pamiętała :wink: A Ty oglądaj mnie u MAI W OGRODZIE NA HGTV w niedzielę , potem w necie, za tydzień na tvn :wit

Jolu Twój tekst u mnie robi furorę , wszyscy się utożsamiają z nim ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

No hej :wit
Jakie cudowności u Ciebie ;:oj
Gratuluję zdolnej córeczki ;:138
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

No cóz Jolu, ja też czuję niedosyt po tym krótkim programie, zwłaszcza,że obiecany był cały odcinek, ale na pewno jeszcze będzie , już ja dopilnuję :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

;:7
Kochane Forumki ;:180

Dawno mnie nie było.A trochę się u mnie działo.Zastanawiałam się co Wam napisać i co pokazać.
Może najpierw zacznę od bieżących spraw i zdjęć.
Czyli święta...


Obrazek

Obrazek

Jasełka w szkole,Michał jako św.Józef.
Zmoderowano(brak zgody osób trzecich na publikację). Iwona

Święta minęły spokojnie,choć bez śniegu,niestety.A do Wigilii wyglądało,że jednak będzie biało.W niedzielę wstajemy rano,a tam szaro za oknami.Po nocy -znaku po śniegu nie zostało ;:174
Trudno,Mikołaj się nie przejął i prezenty dostarczył ;:138 .A śnieg na pewno jeszcze wróci ;:65 .
Wczoraj i dziś było tak wiosennie na dworze,że wyszłam z dziećmi na spacer,pod hasłem ''szukamy wiosny'' :wink: ,co Monika skomentowała,że jeszcze zimy nie było...


Obrazek


Obrazek

To tyle,z bieżących spraw.
Następnym razem pokażę Wam zdjęcia z prac nad nowym ogrodzeniem ;:173 :heja .Jeśli będą chętni ... ;:131
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2725
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolka fotki ze spaceru faktycznie wyglądają na wiosenne
I gdyby nie choinka i dekoracje świąteczne można by pomyśleć,
że mamy wiosnę. Niestety ostatnio tak jakoś przyroda nie działa
zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami.
Zimą mamy wiosnę a gdy przyjdzie pora na wysiewy to pewnie
śnieg i zimno się pojawi.
Niby nie lubię zimy ale skoro ma już być w naszym klimacie to
wolałabym aby była w tym od dawna "zaplanowanym" czasie
a później aby już nie próbowała swoich ataków gdy nadejdzie
czas aby wiosna zarządzała przyrodą.

Brawo dla młodych artystów aktorów.
Świetne charakteryzacje.
Michał bardzo przekonująco wygląda w roli świętego Józefa.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu odpowiedziałam u siebie Warzywnik miałaś ogromny jak zwykle też takie ale teraz już mniej .Więcej kwiatków mam.Zawsze masa pracy . Nam też wolno idzie remontowo-budowlany bum ale jak się kobieta uprze wszystko się da .Mówię sama po sobie. :;230 :;230
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

:wit Witajcie.
Kochani, trochę wspomnieniowych zdjęć chciałam Wam pokazać.Bo na dworze taki ziąb i wiatr,że mało głowy nie urwie...


Obrazek

To lato było u nas wyjątkowo deszczowe.I mało ciepłych chwil ze słońcem było.Ale zdjęć trochę jest :wink:

Obrazek

Pomidory słabiej wiązały owoce.Trochę też było niekształtnych dziwaków.Pękały,ale coś tam urosło :wink: .Dużo sprzedałam ,rozdałam i pomroziłam.

Obrazek

Rodzinka chwilami miała już dość owoców mojej pracy :? Naprawdę nie wiem czemu ;:306
To zdjęcie to jeden z dwóch największych pomidorów jakie mi wyrosły(ponad 1kg).A dostały tylko obornik na start.Musiałam zerwać je wcześniej,bo lepiej się wybarwiały w domu,niż na deszczu.W tym roku sporo pomidorów zrywałam nie w pełni czerwonych.Pogodna niezbyt im służyła.A zbiory się opóźniły.

Obrazek


Obrazek

Tęsknię do smaku tych pomidorków...

Po kwitnieniu wykopałam te czosnki i na jesieni posadziłam przy ścianie domu.Rosnące przed nimi ,inne kwiaty ,przysłonią nieciekawe liście czosnków.Mam nadzieję,że będzie ładnie.Cebule ładnie się rozmnożyły.

Obrazek

Odwiedzały nas takie piękne ćmy.Są dość hałaśliwe i szybkie.Trudno im zrobić zdjęcie telefonem.

Obrazek

Obrazek

Lato deszczowe,więc nie wszystkie rośliny to lubią(tak jak ogrodnicy :wink: ).Róże i lilie trochę chorowały.
Martwię się o pustynniki.Trochę zielonego wypuściły,ale częste opady deszczu sprawiły,że nie zakwitły i szybko zmarniały.Ciekawe,czy przeżyją zimę.

Obrazek

Lilie chorowały ale pod koniec lata,więc się nacieszyłam kwiatami.

Obrazek

Te rosły w dwóch trójkątach na nowej części ogrodu.Musiałam je w tym roku wykopać,bo mi się koncepcja zmieniła ;:224 :;230 .Potrzebowały też rozsadzenia.Zagęściły się za mocno.

Obrazek

Niewiele zmieniłam im stanowisko.Bardziej ''figurę''.Teraz rosną w prostokątnej rabacie,nie w trójkątnych.Za tą różą.
Inne lilie mam posadzone małymi grupami w różnych częściach ogrodu.Też by się przydało je rozsadzić,bo są za gęsto.

Tej róży na środku(patyki bambusowe),już nie ma.Stanowisko miała nieodpowiednie i bardzo się mnie czepiała ;:14
Była to ''dziczka''.Miała drobne ,białe kwiatuszki i kwitła tylko raz.Ciągłe 'czepianie się',przesądziło o jej losie.Spłonęła na stosie ;:306 .Na jej miejscu mam zadołowane nowe róże.W tym kilka pnących.A co!

Obrazek

A przed tymi liliami posadziłam na jesieni czosnek zimowy i trochę tulipanów.
Dosadziłam też sporo cebulowych kupionych w marketach.Na dość nowej rabacie z krzewami i pod nowymi różami.Ciekawe jak się sprawdzi takie rozwiązanie?

Obrazek

Obrazek

Chyba wystarczy zdjęć na dziś.
Jutro pochwalę się Wam ,jaką dostałam nagrodę za rozwiązanie krzyżówki w gazecie rolniczej ;:224 .Wczoraj dostałam taką miłą niespodziankę...
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Bardzo ładne podsumowanie ;:108 rok jaki był, taki był, ale warto pooglądać teraz wspomnienia :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj Jolu :wit w Nowym Roku życząc aby ten rok był bardziej przyjazny naszym uprawom niż rok ubiegły ;:3 ;:3
Co dotyczy moich powojników to wiosną chodzę ze zdjęciami i opisami ich jak podcinać, bo jeszcze nie zapamiętałam który jaki i gdzie rośnie ;:223 / dopiero 2 sezony u mnie/.
Jeśli chodzi o kulig to akurat sąsiad trzyma konie i ma sanie, więc skorzystaliśmy z jego usługi /ja użyczałam mu łąki dla wypasu koni/.
Widzę, że u Ciebie zmiany w ogrodzie , powiększa się areał dla roślinek ;:oj Ja też co sezon poszerzam swoje rabatki bo ciągle na coś się skuszę/ i to tu na naszych sprzedażach/
Przepiękne masz rabatki z Liliami ;:138
Ja natomiast zrobiłam oddzielną rabatkę z Liliowcami , poprzenosiłam z pozostałych rabatek oraz też dokupiłam nowych.
serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu, no i gdzie ta nagroda za rozwiązaną krzyżówkę :?: :wink:
Lato pięknie się u Ciebie skończyło, lilie cudne. Ciekawe jak przetrwają ? Ciekawe też jak przetrwa Fotergilla i inne ? toż u Ciebie biegun zimna :( U mnie wiosna już była ale znowu zima i kwiatki które się wychyliły dostają śniegiem po głowie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”