Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, tak chodziło o przechowywanie - jednej zimy spleśniały mi wszystkie bulwy dalii :( Mam wilgotną piwnicę, a z kolei na strychu jest za ciepło i za jasno...
Róże po prostu sobie kwitną, ale codziennie rano zdecydowanie dłużej stoję przy daliach i zaglądam im w pąki.
Hi, hi, ja tak miałam przy irysach. Do tej pory jestem zakręcona i chociaż na rabacie został jeden, ostatni, to ja dalej bujam w obłokach na irysowym niebie :D Wpadłam i przepadłam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj :wit . Nie ma za co ;:196 , trzyma kciuki za powodzenia chociaż do zimy jeszcze kawał czasu :wink: . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Czemu nam szczędzisz widoku swoich dalii? Pokaż co kryjesz w zielonykm gąszczu ;:65 Rozczochrane peruczki powojników dalej zdobią. Nie wszystkie tak mają, ale te złote rzeczywiście zwracają uwagę ;:108 Jestem ciekawa jak będzie prezentował się Twój ogród, jak wszystko zakwitnie. Wtedy będziemy podziwiać jedną, wielką paletę barw
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

JLG, oj Asiu, tyle wymieniłaś "towarzyszących", że zaiste niełatwe postawiłaś przede mną zadanie. Cóż chyba pozostanie mi zaproponować Ci przywrotniki, żurawki bądź niskie trawy. Taka na przykład molinia. Pięknie wygląda na obrzeżu. Ja mam ją posadzoną z różami Ascot i ładnie się zgrywają. Żurawki to już rzecz gustu, musiałyby być te o ciemnych liściach, skoro mają iść na patelnię. Natomist przywrotniki jak wiadomo są żółte. Albo może jakieś jednoroczne, co roku inne. Mnie by bardzo pasowała taka powiedzmy szałwia trójbarwna w tonacji różowo-fioletowo-białej. Jak uważasz?

pelagia, też czasem tak mam, że gdy widzę czyjeś zdjęcie, to tak jakby z mojego ogrodu. Może po prostu mamy takie same gusta? No a ta szałwia - kiedyś zwróciła mi uwagę na ten smrodek forumka, która była u mnie z wizytą. I od tej pory wyraźnie go czuję, zwłaszcza gdy szałwię się niechcący potrąci. No mówię Ci, przepocona podkoszulka. A może masz inną odmianę?

Elwi, kiedyś też miałam fazę na irysy, ale ponieważ u mnie to one jakoś niespecjalnie (za kwaśno mają), to pozostały mi tylko owe najwytrwalsze. Akurat moje niebieskie nie pokładają się i jakoś tak dłużej kwitną. Irys to przepiękny kwiat, i ta ogromna rozmaitość.

ewelkacha, do zimy daleko, ale myśleć już trzeba, żeby potem się wyrobić na czas.

Iwonka, jak to nie pokazuję dalii? Jak tylko która zakwitnie, od razu biegnę z aparatem. Założyłam nawet osobny wątek daliowy: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1&t=101827 Tam omawiam szczegółowo każdą dalijkę. Zapraszam do oglądania. :D
Ale proszę bardzo, oto specjalnie dla Ciebie moje białe pomponiki (dalia "Snowflakes"), które już od kilku dni kwitną w donicy na tarasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Urocze pomponiki! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Uwielbiam wszystkie dalie pomponowe , chyba dlatego że widywałam je najczęściej w ogrodach mojego dzieciństwa .
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj Wandziu,
Bardzo stylowo dalia 'Snowflakes' wkomponowała się w Twój ogród ;:63 . Ładnie wygląda na tle traw i trawniczka. Dalie pomponowe mają wiele uroku i subtelności. Nie skupiają na sobie całej uwagi, jak to dalie mają w zwyczaju, lecz wtapiają się w rabatę, nie dominując na niej. Ostatnio nie mam szczęścia do dali. W zeszłym roku podtopiły się, a w tym roku ślimaki się nimi pożywiają ;:202 .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Pomponiki to chyba pierwsze dalie, które mnie zauroczyły. Potem przyszły kaktusowe. Pompony mają jeszcze tę zaletę, że kwiaty nie są ciężkie i pędy się raczej nie pokładają tak jak u dekoracyjnych.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, jakie urocze te pomponiki daliowe ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj Wandziu :wit . Masz rację , trzeba już powoli o niej myśleć. Ja planuję przezimować moje białe pelargonie o ile dotrwają ;:131 . Pomponiki prześliczne ;:138 . Muszę sobie zapisać tą odmianę bo bardzo ładna ;:333 . Czekamy na kol;ejne dalie ;:65 . Na moje jeszcze długo muszę poczekać ;:173 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Dziękuję kochani i zapraszam do kolejnego wątku tutaj:

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2&t=102082
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”