U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi :wink: Mam nadzieję, że ze zdrowiem wszystko w porządku. Co do podgarycznika to na niego jedynie środek typu rundap w czystej postaci pędzlowałam i to pomagało, bo rozcieńczony nie działał. Piwonię można już dzielić, ja też mam jedną do przesadzenia i podziału i będę to na dniach robić. Masz piękne rośliny wszystkie w moim typie bo uwielbiem hosty, lilie, liliowce i widziałam też sporo żurawek na zdjęciach. A co do dwunożnych złodziei to brak mi słów, czasami można się zarobić a oni i tak wszystko zniszczą... zwierzęta też nie sa lepsze ale często tylko obgryzą i cos z rośliny zostanie. Ja mam takiego dwunożnego łasego na moje ptaki, straciłam kilka indyków i kur.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi wyniki dojdą oczywiście dobre bo tak zawsze trzeba myśleć, podagrycznik się usunie, jednak zdrowie najważniejsze .Twoja mamcia to wiekowa osóbka i nieźle sie trzyma jak na ten wiek zdróweczka dla niej .Teraz masz działkę na balkonie i widać wszystko rosnie nawet pomidorki kwitną .Moje w ogródku nawet nie zaczęły, więc nie wiem czy jakiś pomidor zaliczę jednak tym się nie przejmuje.Pozytywnego myślenia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi na wstępie życzę zdrowia dla całej Waszej trójki i pozytywnych wyników dla Ciebie ;:168 Balkon widzę świetnie sobie radzi i wszystko na nim rośnie aż miło popatrzeć. Działką tak bardzo się nie przejmuj bo z podagrycznikiem już tak jest! Ja zostawiłam ogród permanentnie pielony na 3 tygodnie i białych kwiatków była moc...u mnie a za płotem lepiej nie mówić ;:223 Niestety roundap daje chwilowy efekt, bo podagrycznik roundapu się nie boi ;:185 Najważniejsze zdrowie, a potem powoli wyrwiecie dziada ;:124
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam serdecznie Aniu,Jadziu i Marysiu w moim wątku, bardzo dziękuję za wizytę :D Dziękuję za życzenia w imieniu mamci. Dziękuję za życzenia zdrówka dla mnie i mojego M jestem dobrej myśli powinno być dobrze.Marysiu ,Jadziu warzywka na balkonie wyjątkowo w tym roku rosną pewnie myślą że żyją w szklarni bo balkon jest na południe od rana do popołudnia słońce :D .Kwitnie wszystko co posadziłam mają już owocki :D pierwsze truskawki jadłam są pyszne.Na razie najwięcej pomidorków ma pomidorek podobny do koralika już jedliśmy pierwsze pomidorki są smaczne słodkawe.Owoce ma też Bawole Serce,Krakowski i Malinowy.Tyle że mniej i pomidorki mniejsze ale jest mnóstwo kwiatów.Ogórki obficie kwitną lepiej niż na działce mimo ze rosną w skrzynce balkonowej zawiązały już sporo maleńkich ogóreczków .Żałuję bo trzeba było może posadzić jakiegoś kabaczka wykopać z działki kępę szczypiorku,bazylii i tymianku bo na działce i tak ledwo zipią bo dusi je podagrycznik.Podsypałam pomidory i ogórki tą gorzką solą zobaczę co będzie .Mam nadzieję że ten co pisał o tej soli wiedział co pisze :D :D Wieczorem wstawię zdjęcia bo muszę je przerzucić z telefonu na komputer.Marysiu tego dziada to my już chyba z piąty rok rwiemy ,trzepaliśmy działkę widłami wykopując wcześniej rośliny .I nic to nie dawało bo z trzech stron dziad właził do mnie.Dobrze mu jest u mnie bo roślin i krzaków było sporo ,nie wszędzie się dało go dokładnie wyczyścić .Może teraz będzie trochę mniej bo wreszcie z tyłu ktoś kupił działkę.Mam nowego fajnego sąsiada który przy siatce w końcu wyciął trawę i wykopał ile się dało podagrycznika.Zmartwiłaś mnie Marysiu tym że podagrycznik nie boi się roundapu .Nigdy nie pryskałam tym ,,cudem,,bo nie przepadam za takimi środkami i myślałam że popryskam dziada i wypalę go do korzenia i będę mieć spokój.Już marzyłam że w końcu poczytam sobie lub po wyszywam na werandzie. :D :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Moje balkonowe ogórki podsypane gorzką solą .Chyba im za bardzo nie pasuje taki nawóz bo niektóre liście żółkną
Obrazek

Obrazek
Dość sporo kwiatów na ogórkach ciekawe ile z tego urośnie normalnej wielkości ogórków?
Obrazek
Pomidorki balkonowe :D
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Pomidorki
Obrazek
Na balkonie są tez kwiaty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Na działce mimo że chwastów sporo niektóre rośliny usiłują rosnąć.Dobrze by było żeby ślimaków było mniej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balkonowe truskawki -bardzo smaczne
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi ważne by było zdrowie ,a na ogródku ZROBI SIE .Mocne rośliny przetrwają a słabeusze wypadną
Na balkoniku sezon w pełni to tak jakby w ogródku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi a może na działce założysz głównie trawnik np z hostami bo widzę ich sporo i to ładne okazy, a uprawiać będziesz rośliny na balkonie? Balkon masz pięknie ukwiecony a i zjeść coś będzie można, bo pomidorki ładnie owocują ;:333 ogóreczki i truskawki też będą :D . Działeczka będzie na posiedzenie w cieniu drzew w upalne dni, a chwastami nie będziesz się przejmować, bo przecież szkoda zdrowia :D Życzę całej Waszej trójeczce dużo zdrowia i radości z kwiatów na balkonie i wypraw na działkę ;:4
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Chyba tak zrobię Marysiu zresztą przymierzam się do przesadzania roślin zacznę od piwonii bo w tym roku mało kwitły.Wezmę się też za przesadzanie niektórych host,już kiedyś przesadzałam je o tej porze i dość fajnie przeżyły te przenosiny.Później przesadzę niektóre liliowce ,żurawki .Pomału dam radę .Cieszę się bo w końcu pada deszczyk ,na razie nieśmiało :D :D .Spłucze kurz ,podleje roślinki . :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi jak podleje to łatwo wykopiesz rośliny i mają gwarancję przyjęcia się ;:215 Zrobiło się trochę chłodniej a to do pracy lepsza aura. Niestety ja dzisiaj na spotkanie ogrodowe, a każdy ogród w słońcu zyskuje na urodzie. No trudno ważne żeby humory dopisały! Życzę Ci udanego weekendu i dobrego samopoczucia ;:168
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

W poniedziałek w końcu odebrałam wyniki badań.Nie ma co już ukrywać chodziło o wyniki badań po abrazji i wykręceniu polipa.Polip był endometrialny poza tym nic groźnego nie ma .Jedyne co teraz to zostaje leczenie.Po odebraniu wyników z tej ,,szczęśliwości,,pojechaliśmy na działkę :D Mamie wyjątkowo wcześniej przygotowaliśmy kanapki zamiast normalnego obiadu i owoce.Jak się można domyśleć od razu rzuciłam się do plewienia i cięcia krzaków.No i na efekt po długim okresie oszczędzania się nie trzeba było czekać ledwo wracaliśmy do domu ze zmęczenia .Dodatkowo chyba mnie gdzieś przewiało bo spałam przy otwartym balkonie a noce zrobiły się dziwnie zimne .Dziś siedzę obklejona plastrami ale to pryszcz za to jestem zadowolona bo najważniejsze że badania prawidłowe ,spory kawałek wyplewiony i dwa krzaczory porządnie przycięte i alejka przed działką przy siatce wyczyszczona :D :D :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Wspaniałe wieści, Gabi! ;:63 ;:63 ;:63
Co tam działka, zdrowie się liczy i tylko zdrowie. ;:108 ;:108 Ogród czy działka to tylko dodatek ku pokrzepieniu serca. Coś już o tym wiem i ja. ;:7
Nie rozpędzaj się więc, byś z tej radości nie zafundowała sobie czegoś gorszego, proszę. ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam cieplutko i samego zdrówka życzę. ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”